internetWEEK.cz menu TOPlist

Milý Petře,… oranžoví pučisté psali řediteli ČT

Milý Petře,… oranžoví pučisté psali řediteli ČT

Mediálně jsou nyní asi zajímavější témata a situace ve veřejnoprávní televizi zůstává opodál. Přesto se občas na veřejnost dostanou zajímavé informace.

 

Milý Petře,… oranžoví pučisté psali řediteli ČT

Pamatujete ještě na dobu, kdy někteří zaměstnanci České televizi protestovali proti řediteli ve spacácích? Myslím, že to také tehdy bylo v období Vánoc. V současné době zřejmě nic podobného nehrozí, přesto není situace v České televizi ideální.

 

Redaktorka Daniela Drtinová byla před časem přesunuta z Události, komentářů do vlastního pořadu Interview Daniely Drtinové (viz starší článek). Podle jedněch šlo o uklizení poté, co ji kritizovali někteří politici, podle oficiálního názoru televize pak Drtinová vlastně povýšila, protože má vlastní pořad a nezapadla do koncepce Události, Komentářů s čistě pánským obsazením.

 

Z Prahy do Ostravy je daleko. V posledních dnech proto v mediálním šumu okolo nové vlády, Vánoc a intervence ČNB zcela zanikla zpráva o iniciativě, pod kterou se podepsala řada osobností nejen z Moravskoslezského kraje. ČT postupně ruší mnoho pořadů s kořeny v krajských studiích. Jejich význam dost radikálně poklesne. Navíc byla vyhozena (údajně pro nadbytečnost) také jedna z nejviditelnějších tváří ostravského studia Šárka Bednářová.

 

Možné ovlivňování činnosti ČT ze strany některých politiků měla prověřit speciálně ustanovená komise. Ta se ale postupně začala drobit jako připálené cukroví a nakonec ji ředitel Dvořák smetl úplně a Radě ČT předložil vlastní zprávu.

 

Milé Petře,…

Lidovky.cz zprávu Petra Dvořáka zveřejnily a více než zajímavá je jedna z příloh. Ta obsahuje otevřený dopis několika osob, které mají obavu, že Dvořák podlehne některým tlakům a do funkce ředitele tentokrát brněnského studia opět nejmenuje Karla Buriana. K němu mají podle dopisu všichni podepsaní více než blízko.

 

Email byl odeslán 5. prosince z emailu hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška. Více než zajímavá jsou však také jména dalších signatářů. Mezi ně patří Zdeněk Škromach, Jeroným Tejc nebo primátor Roman Onderka. Jde o část slavné sestavy z ještě slavnější lánské schůzky. Kromě nich nechybí ani hradní kancléř Vladimír Mynář či bývalý ministr vnitra Ivan Langer! Člověk si tak nějak říká, co si o tom všem má vlastně myslet…

 

Dopis naleznete na webu lidovky.cz.

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

ČSSD   ČT  


Kategorie ČSSD


Buldozer Jirka Paroubek se vrátil ve velkém styluBuldozer Jirka Paroubek se vrátil ve velkém stylu
Spolkl Českou stranu národně socialistickou a hned nechal vyhodit jejího předseduZa machinace s majetkem státu je obžalovaný konkurzní správceZa machinace s majetkem státu je obžalovaný konkurzní správce
Za machinace s majetkem státu je obžalovaný konkurzní správce. Aféra ovšem sahá do vyšších pater.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí