internetWEEK.cz menu TOPlist

Na Wikileaks zveřejnili depeše z Prahy

Na Wikileaks zveřejnili depeše z Prahy

Světové deníky zveřejnily tajná americká hlášení, která jim poskytl server WikiLeaks.

 

Na Wikileaks zveřejnili depeše z Prahy

Světové deníky zveřejnily tajná americká hlášení, která jim poskytl server WikiLeaks. Mezi depešemi, kterých se zmocnila skupina WikiLeaks, je i 1271 hlášení z americké ambasády v Praze.

 

Britský deník The Guardian naznačuje, že se depeše týkají i české vlády - kvůli protiraketové obraně, kterou Američané chtějí nad Evropou rozmístit jako štít proti íránským raketám. Podobně konkrétní jsou i zprávy z jiných amerických ambasád, například z velvyslanectví v Izraeli.

 

Také The Guardian píše o depeších z Izraele, které popisují  názory Izraelců na protiraketovou obranu Evropy. Citují představitele izraelského ministerstva obrany, který varuje, že Rusové by mohli odvolat záměr neprodat Íránu své rakety S-300, pokud by Američané trvali na této verzi protiraketového štítu.

 

Světlo světa spatřily také depeše z několika amerických ambasád - například z ambasády v Berlíně - v těchto depeších je uvedeno i hodnocení některých něměckých politiků. A často se nejedná o nijak pozitivní ohodnocení.

 

Depeše jsou značně kompromitující i pro věhlasné světové politiky. Ruský premiér Vladimir Putin je v depeších označován za  »alfa samce«, který si svou energii vybíjí na oslavách s italským premiérem Silviem Berlusconim. A například, jak uvádí Wikileaks, Dmitrij Medveděv je v depeších popisován jako ustrašený a nerozhodný člověk.

 

Francouzský prezident je označován Američany za »nahatého císaře«. Afghánský prezident Hamíd Karzáí je dle depeší amerických diplomatů paranoidní slaboch, íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád je srovnáván s Adolfem Hitlerem. O libyjském vůdci se američtí diplomaté dozvěděli, že s sebou vozí jako lékařský doprovod vnadnou ukrajinskou blondýnu.

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

ČR   Česká republika   Wikileaks   Tajné depeše   Z domova  


Kategorie ČR


Kdo navrhuje třináctý důchod, není svéprávnýKdo navrhuje třináctý důchod, není svéprávný
„Kdo navrhuje třináctý důchod, není svéprávný“ pravil podle ČT 24 pan Schwarzenberg.Legalizace všimného = nadstandardLegalizace všimného = nadstandard
„Češi si nechtějí připlácet na zdraví“, hlásá úvodní titulek sobotních Lidových novin. Článek pod ním shrnuje výsledky průzkumu, dle nějž by si pouze 8% zpovídaných rádo pravidelně hradilo nadstandardní zdravotnickou péči....Lovci bouří existují i v ČR!Lovci bouří existují i v ČR!
Stormchasing (sledování bouří) je náplní hlavně amerických meteorologů. Vychází to ze skutečnosti, že se v áleji tornád v USA ročně vytvoří několik set tornád, která způsobují značné škody na majetku a bohužel i smrtelná zranění.Proč v diskusi o reformě českého zdravotnictví není slyšet psychiatry? Proč v diskusi o reformě českého zdravotnictví není slyšet psychiatry?
Proč v diskusi o reformě českého zdravotnictví není slyšet psychiatry? Pár důvodů bych měl.....Tajný americký dokument o ČSR z roku 1948Tajný americký dokument o ČSR z roku 1948
Americký velvyslanec v dubnu 1948 napsal o nás dopis. Pochopitelně tajný. Ten v roce 1991 přeložil Petr Mareš a 8. ledna 2009 ho ve svém politickém zápisníku Události, zveřejnil známý komentátor Bohumil Doležal.Korupce je, když někdo uplatí úředníka nebo politikaKorupce je, když někdo uplatí úředníka nebo politika
Petr Mach radí, jak zlikvidovat korupci v České republice.Bývalý starosta Břeclavi Dymo Piškula alias David G. Kamenný Bývalý starosta Břeclavi Dymo Piškula alias David G. Kamenný
Bývalý starosta Břeclavi Dymo Piškula (SNK ED) žil dva životy. Jako Dymo Piškula řídil město, jako David G. Kamenný psal básně.Na každou svini se vaří vodaNa každou svini se vaří voda
Bojujeme proti korupci. Ale spíše jen předstíráme, že se snažíme o potření korupce.
Chci se zbavit spamu - pomůže mi UOOU (Úřad pro ochranu osobních údajů)?Chci se zbavit spamu - pomůže mi UOOU (Úřad pro ochranu osobních údajů)?
Spam, problém, kterým se má mimo jiné zaobírat úřad pro ochranu osobních údajů. Plní skutečně tento úřad svůj účel?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí