internetWEEK.cz menu TOPlist

Bývalý starosta Břeclavi Dymo Piškula alias David G. Kamenný

Bývalý starosta Břeclavi Dymo Piškula alias David G. Kamenný

Bývalý starosta Břeclavi Dymo Piškula (SNK ED) žil dva životy. Jako Dymo Piškula řídil město, jako David G. Kamenný psal básně.

 

Bývalý starosta Břeclavi Dymo Piškula alias David G. Kamenný

Bývalý starosta Břeclavi Dymo Piškula (SNK ED) žil dva životy. Jako Dymo Piškula řídil město, jako David G. Kamenný psal básně. V roce 2009 vydal sbírku s názvem Čekání na den lásky. Informoval o tom deník Právo. Na literárních sklonech bývalého starosty by nebylo nic zvláštního, pokud by celý náklad sbírky básníka Kamenného nekoupila břeclavská radnice, a to bez vědomí opozice. Po volbách to zjistilo nové vedení města, které Piškulův postup považuje za kontroverzní. Celou zakázku měl prověřit audit.

 

Posudek zpracoval editor nakladatelství, které knihu vydalo. A ten nevyhodnotil poezii jako kvalitní dílo. Přesto se o tyto básnické sbírky strhl nebývalý zájem. V médiích se objevuje informace, že turistické a informační centrum, začalo prodávat toto nechtěného dědictví.

 

 

Oficiální důvod nákupu sbírky básní bývalého starosty Břeclavi Dymo Piškuly

 

Sám nový starosta Břeclavi řekl, že oficiální důvod nákupu sbírky básní bývalého starosty Břeclavi Dymo Piškuly byl, aby básně sloužily k prezentaci města. "K tomu se rozhodně nehodí, a to byl oficiální důvod nákupu“, odmítá současný starosta Břeclavi Ryšavý.

 

I přesto se po výprodeji knih hned se začalo mluvit také o tom, že pokud zisk pokryje aspoň částečně náklady, tak na bývalého starostu Břeclavi nebude nikdo podávat trestní oznámení. Přitom již v průběhu šetření vyšlo najevo, že radnice město zaplatilo za náklad 172 000,- Kč, přitom náklady mohly být nižší o více než 100 000,- Kč. Jde tedy o jasné pochybení bývalého starosty Piškuly. Ale evidentně chybí v našich končinách vůle podobné zloděje potrestat.


Ale jednu výhodu tahle kauza přece jenom má. Pan starosta se dobře napakoval. A my máme konečně masově prodávaného básníka.

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

ČR   Česká republika   Politika   Korupce   Břeclav   Z domova  


Kategorie ČR


Kdo navrhuje třináctý důchod, není svéprávnýKdo navrhuje třináctý důchod, není svéprávný
„Kdo navrhuje třináctý důchod, není svéprávný“ pravil podle ČT 24 pan Schwarzenberg.Legalizace všimného = nadstandardLegalizace všimného = nadstandard
„Češi si nechtějí připlácet na zdraví“, hlásá úvodní titulek sobotních Lidových novin. Článek pod ním shrnuje výsledky průzkumu, dle nějž by si pouze 8% zpovídaných rádo pravidelně hradilo nadstandardní zdravotnickou péči....Lovci bouří existují i v ČR!Lovci bouří existují i v ČR!
Stormchasing (sledování bouří) je náplní hlavně amerických meteorologů. Vychází to ze skutečnosti, že se v áleji tornád v USA ročně vytvoří několik set tornád, která způsobují značné škody na majetku a bohužel i smrtelná zranění.Proč v diskusi o reformě českého zdravotnictví není slyšet psychiatry? Proč v diskusi o reformě českého zdravotnictví není slyšet psychiatry?
Proč v diskusi o reformě českého zdravotnictví není slyšet psychiatry? Pár důvodů bych měl.....Tajný americký dokument o ČSR z roku 1948Tajný americký dokument o ČSR z roku 1948
Americký velvyslanec v dubnu 1948 napsal o nás dopis. Pochopitelně tajný. Ten v roce 1991 přeložil Petr Mareš a 8. ledna 2009 ho ve svém politickém zápisníku Události, zveřejnil známý komentátor Bohumil Doležal.Korupce je, když někdo uplatí úředníka nebo politikaKorupce je, když někdo uplatí úředníka nebo politika
Petr Mach radí, jak zlikvidovat korupci v České republice.Na Wikileaks zveřejnili depeše z PrahyNa Wikileaks zveřejnili depeše z Prahy
Světové deníky zveřejnily tajná americká hlášení, která jim poskytl server WikiLeaks.Na každou svini se vaří vodaNa každou svini se vaří voda
Bojujeme proti korupci. Ale spíše jen předstíráme, že se snažíme o potření korupce.
Chci se zbavit spamu - pomůže mi UOOU (Úřad pro ochranu osobních údajů)?Chci se zbavit spamu - pomůže mi UOOU (Úřad pro ochranu osobních údajů)?
Spam, problém, kterým se má mimo jiné zaobírat úřad pro ochranu osobních údajů. Plní skutečně tento úřad svůj účel?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí