Ředitelé velkých finančních instituci v USA dostali v roce 2008 odměny ve výši téměř 20 miliard dolarů v době, kdy jim stát vypomohl 254 miliardami dolarů.
Ředitelé velkých finančních instituci v USA dostali v roce 2008 odměny ve výši téměř 20 miliard dolarů v době, kdy jim stát vypomohl 254 miliardami dolarů. Ve témž roce více než 3 miliony domů v Americe šlo do dražby pro neschopnost splácet půjčky které jim poskytli stejní finanční ředitelé.
Banka Citigroup zvažovala koupi podnikového letadla za 50 milionů dolarů krátce poté, co obdržela „injekci“ 45 miliard dolarů od daňových poplatníků. Když se zeptali prezidenta Obamy na odměny bankéřů, odpověděl jedním slovem „hanebnost!" (Britské listy, Michal Giboda, 30. července).
Podobná situace se již dříve děla u nás. Vedla vpodstatě k rozkradení a výprodeje českého finančnictví do zahraničí a ředitelé zkrachovaných bank místo vězeňských tepláků dostávali zlaté padáky. Eventuální konta politiků v daňových rájích BIS a policii fakticky nezajímala. Pokud se společnost bude spoléhat na stud vyžírků, pak daleko nedospěje. Přímo obludná je tato situace u naprosto absurdních platů ředitelů a dalších vyžírků ve zdravotních a jiných pojišťovnách. Argument, že musí zde musí být neeticky vysoké platy, aby o ta místa měli zájem čestní a schopní lidé byl bankovními krachy již dávno vyvrácen.
Zdroj: Netsocan.czDalší příspěvky autora: michelllin
Články ve stejných kategoriích:
článek k zamyšlení Zajímavé články Zajímavý článek článek články Stud Bankéři Bankovní sektor Ze zahraničí
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.
PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!
Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!