internetWEEK.cz menu TOPlist

Noční můra se naplňuje – Velký bratr bude všude

Noční můra se naplňuje – Velký bratr bude všude

CIA vás sleduje pomocí vaší televize a ledničky. To není sci-fi, ale prognóza šéfa americké zpravodajské služby. A potvrzují to neustálé úniky tajných informací.

 

Noční můra se naplňuje – Velký bratr bude všude

Orwellovy a Bradburyho fantazie, jak je líčí jejich díla „1984“ nebo „451 stupňů Fanhrenheita“, zobrazovaly obludný, profízlovaný svět, který jsme si v 70. či 80. letech projektovali do levicových totalitních systémů. Vypadá to, že technologie pokročily natolik, že noční můra se stane brzy skutečností. A dojde k tomu všude, kde si lidé budou moci kupovat moderní domácí spotřebiče. Sledování podezřelých pomocí televizního přijímače bude znamenat revoluci ve sledování, prohlásil ředitel CIA David Petraeus.

 

Až si v budoucnosti budou Američané a Kanaďané stahovat z internetu film nebo když si zapnou internetové rádio, upozorní na sebe neviditelné pozorovatele, kteří budou přesně vědět, co dělají a kde jsou. Špióni už nebudou muset vniknout ilegálně do bytu a instalovat tam štěnice. Lidé si je nasadí do bytu sami, protože tyhle „propojené“ chytré přístroje budou kontrolované softwarovými aplikacemi a budou „čitelné“ přes internet nebo přes rádiové vlny z okolí domu.

 

Ve zvuku „spojených“ zařízení bude možné číst jako v knize – a dokonce dálkově ovládané. Nový šéf CIA prorokuje, že s webem propojená zařízení „transformují umění špionáže“. Špiclové všeho druhu budou moci brzy monitorovat lidi, aniž by se museli dostat do bytu nebo vloudit mezi uzavřenou společnost, jak to předvádějí ve filmech třeba Arnold Schwarzenegger nebo Tom Cruise.

 

Špionážní praktiky tedy čeká revoluce. Zpravodajské (a brzy i detektivní) služby snadno vypátrají, kde se zájmové osoby nacházejí, identifikují je a budou je sledovat pomocí technologií, jako radiofrekvenční identifikace, senzorové sítě, malé servery a sběrače energie. To vše bude časem v amerických domácnostech propojeno s internetovou technologií příští generace. Superpočítače budou moci sledovat tisíce lidí.

 

Petraeus nesděloval tyto prognózy veřejnosti, ale jisté firmě, když popisoval nové technologie, které se snaží přidávat procesory a připojení na web k dosud „hloupým“ domácím přístrojům. ARM, největší světová společnost zaměřená na výrobu čipů, už předvedla nový procesor zabudovatelný do velkých domácích spotřebičů, jako jsou ledničky, myčky nádobí a sušičky. Tyto čipy jsou schopné připojit na internet téměř každý spotřebič. V souvislosti s tím je zaváděn nový pojem „internet věcí“ (IOT). A budou snadno k nalezení podobně jako Google mapuje krajinu a domy ve městech.

 

Internet věcí je koncept sítě (zpravidla bezdrátové) mezi nejrůznějšími objekty. Těmi může být lednička, teploměr, nejrůznější čidla, ale také dnes neznámé nebo nevyužitelné senzory, jimž dává smysl a opodstatnění až zapojení do této sítě. Experti si myslí, že „spojená“ zařízení budou jedno dne umět sdělit internetu, kde se nacházejí a co dělají a budou pod dohledem počítačů. Takové informace jsou samozřejmě snadno zneužitelné.

 

David Petraeus je zkušený válečný veterán. Zůčastnil se vojenských misí v Bosně a na Haiti, od února 2007 do září 2008 války v Iráku. Velel Mezinárodním bezpečnostním podpůrným silám v Afghánistánu. Ředitelem CIA je od září 2011, vystřídal Leona Panettu, který se stal ministrem obrany.

 

Zdroje: dailymail.co.uk, cs.wikipedia.org

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Internet   K zamyšlení   Zajímavá myšlenka   Big Brother   CIA  


Kategorie CIA


Whistleblower Edward Snowden varuje před začátkem diktatury pod falešnou vlajkouWhistleblower Edward Snowden varuje před začátkem diktatury pod falešnou vlajkou
Bývalý zaměstnanec CIA a NSA Edward Snowden nevědomky upozornil na tajnou zprávu o UFO a možná i na šarádu s mimozemskou invazí, kterou chystá americká moc. Tvrdí to ufolog, který analyzoval jeho hlas na záznamu interview.Americké temno (Zero Dark Thirty)Americké temno (Zero Dark Thirty)
Film režisérky Kathryn Bigelow „Třicet minut po půlnoci“ dostal Oskara jenom za zvuk. Polodokument, filmová rekonstrukce, dokudrama, vášnivá veřejná debata, nesouhlasné reakce.Autor knih o konspiraci 11. září zastřelen (2)Autor knih o konspiraci 11. září zastřelen (2)
Bývalý pilot CIA Phil Marshall byl zavražděn. Investigativní novinář dokazuje, že šlo o špinavou akci některé tajné služby.Autor knih o konspiraci 11. září zastřelenAutor knih o konspiraci 11. září zastřelen
Phillip Marshall, bývalý pilot CIA a DEA, který ve svých knihách psal, že útoky z 11. září 2001 zorganizovala vláda USA společně se Saúdskou Arábií, byl nalezen zastřelen. O život přišly násilně také jeho dvě děti.Prognóza CIA pro další desetiletíPrognóza CIA pro další desetiletí
Americké analytické centrum CIA zveřejnilo prognózu, jaký bude vývoj ve světě v dalších desetiletích. Analýza se jmenuje „Globální trendy 2030. Alternativní světy“.Veterán CIA: Roswell je skutečnost Veterán CIA: Roswell je skutečnost
Bývalý agent CIA Chase Brandon promluvil. Měl možnost nahlédnout do přísně tajného archivu věcí získaných po havárii UFO v Roswellu. Je to pravda, říká.Střelba ve škole – podivné souvislostiStřelba ve škole – podivné souvislosti
Zatímco Amerika truchlí, kolem střelby ve škole v Connecticutu zůstává mnoho hádanek. Šlo pouze o čin vyšinutého mladíka, kterého nezvládla matka? Nebo je za tím ještě něco jiného?Šílený střelec James Holmes byl naprogramovánŠílený střelec James Holmes byl naprogramován
Konspirační teorie v kauze Jamese Holmese. Jeho spoluvězeň z vazby vypovídá. Masový vrah řekl, že byl „naprogramován“ zločinným psychiatrem.Analytici Stratforu: Bin Ládinova mrtvola letí do USAAnalytici Stratforu: Bin Ládinova mrtvola letí do USA
Dva dny poté, co jsme napsali, že Američané asi nehodili mrtvolu Usámy Bin Ládina do moře, to potvrdili analytici „stínové CIA“. Vyplývá to z e-mailů, které hackeři Anynomous šlohli americkému soukromému výzkumnému středisku StratforKaddáfí nezodpovídá za teroristický výbuch nad Lockerbie! Kaddáfí nezodpovídá za teroristický výbuch nad Lockerbie!
Informace od bývalé americké agentky Suzane Lindauerové, která pracovala v OSN v oddělení boje proti terorismu. Skupina, kterou vedla, dávala varování před útoky z 11. září 2001.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí