internetWEEK.cz menu TOPlist

CIA spolupracuje s mexickými drogovými kartely

CIA spolupracuje s mexickými drogovými kartely

Ústřední zpravodajská služba byla úzce zapojena do neslavně známé „operace Rychle a zuřivě“ federální vlády, ve které se posílaly americké zbraně mexickým drogovým kartelům.

 

CIA spolupracuje s mexickými drogovými kartely

Ústřední zpravodajská služba byla úzce zapojena do neslavně známé „operace Rychle a zuřivě“ federální vlády, ve které se posílaly americké zbraně mexickým drogovým kartelům, zatímco zároveň spolupracovala s dalšími agenturami, které umožňovaly zasílání narkotik přes hranice, podle řady explozivních zpráv.

 

 

CIA posílá zbraně drogovým kartelům

 

Ústřední zpravodajská služba byla úzce zapojena do neslavně známé „operace Rychle a zuřivě“ federální vlády, ve které se posílaly americké zbraně mexickým drogovým kartelům, zatímco zároveň spolupracovala s dalšími agenturami, které umožňovaly zasílání narkotik přes hranice, podle řady explozivních zpráv.

Citujíc nejmenovaný zdroj se článek Washington Times zabývá tím, že američtí představitelé aktivně pomáhali organizacím jako kartel Sinaloa se zbraněmi a imunitou, v rámci snahy potlačit Los Zetas. To proto, podle tohoto článku, že mocný a brutálně zločinný syndikát Zetas má potenciál svrhnout mexickou vládu – a mohl by to mít v plánu.

Tajnůstkářská americká výzvědná agentura očividně hrála také klíčovou roli ve vytváření a využívání amerických vládních programů dodávek zbraní, kterými se vyzbrojovaly jisté zločinné organizace. V rámci tohoto plánu, který již měl za následek bezpočet úmrtí, včetně vražd několika amerických a mexických policistů, byly řadě kartelů dodány tisíce vysoce výkonných amerických zbraní.

„Motiv CIA je dostatečně jasný: Americká vláda se obává, že drogový kartel Los Zetas provede úspěšný státní puč proti vládě (mexického prezidenta) Felipe Calderona,“ napsal Robert Farago a Ralph Dixon ve zprávě Times s názvem „Stála CIA za operací Rychle a zuřivě?“

 

CIA vycvičila zločince

Podle tohoto článku, který cituje také bývalé představitele CIA a dokonce i bývalého šéfa DEA Phila Jordana, se již Los Zetas připravily na narušení, a možná i rozvrácení mexických národních voleb v r. 2012. Je ironické, že mnoho vůdců zločinného impéria údajně ohrožujících existenci mexické vlády bylo ve skutečnosti vycvičeno v USA v nechvalně známém vojenském výcvikovém středisku známém jako Škola Amerik.

„Založeny bývalými příslušníky mexických zvláštních jednotek Zetas již kontrolují značnou část území Mexika,“ poznamenal Farago a Dixon. „Mají organizace, zbraně a peníze potřebné k převzetí celé země… Je velmi pravděpodobné, že kartel Zetas by mohl rozvrátit politické procesy zcela, jak tomu bylo v regionech, které kontroluje.“

Jak minulý týden uvedl New American, federální soudní žaloby na vrcholové operativce kartelu Sinaloa poskytují další vhled do toho, co se může odehrávat. A zdá se, že dokumenty činí článek Times věrohodným.

Obviněný „logistický koordinátor“ organizace Sinaloa Jesus Vicente „El Vicentillo“ Zambada-Niebla tvrdil, že má dohodu s vrcholovými americkými představiteli. Výměnou za informace o konkurenčních kartelech mu a jeho společníkům tato dohoda údajně zaručuje beztrestnost u dovozu mnohatunových zásilek drog přes hranice.

„Skutečně, vláda Spojených států vůdcům kartelu Sinaloa pomáhala,“ uvádí se v soudních žalobách. V rámci této dohody – prostřednictvím operace Rychle a zuřivě – proudila tomuto kartelu také hromada zbraní, podle Zambada-Niebla a amerických představitelů.

Ale může toho být ještě více, než jen toto. Další bývalí američtí agenti tvrdili, že Los Zetas jsou řízeny a podléhají také americké vládě. „Tam dole (v Texasu) existují sklady, ve kterých cvičí další jedince ze Zetas, kteří pracují pro kartely,“ řekl bývalý operativec DEA a alarmista Celerino Castillo v rádiovém rozhovoru s Alexem Jonesem.

A další zpráva z konce minulého měsíce, založená na obviněních insidera CIA a DEA Phila Jordana, je ještě explozivnější. Tvrdí, že Obamova vláda prodávala Los Zetas vojenské typy zbraní prostřednictvím krycí společnosti založené v Mexiku.

„Našli protiletecké zbraně a ruční granáty z éry vietnamské války,“ řekl bývalý pilot CIA Robert „Tosh“ Plumlee, který podpořil Jordanova tvrzení, El Paso Times.

Dokonce i členové Zetas potvrdili obvinění, o kterých minulý měsíc informoval New American. Jeden ze zakladatelů kartelu, Jesús „El Mamito“ Aguilar mexické policii při nahrávaném výslechu, který byl zveřejněn, řekl, že jeho organizace dostávala zbraně přímo od americké vlády.

Nová odhalení také naznačují, že američtí daňoví poplatníci dokonce financovali vyzbrojování kartelů prostřednictvím řady federálních agentur. A dostupné důkazy ukazují, že tyto programy byly schváleny na nejvyšších úrovních ministerstva spravedlnosti a dalších částí Obamovy vlády.

Úřad pro alkohol, tabák, zbraně a výbušniny (stále známý jako ATF) oficiálně tvrdil, že „Rychle a zuřivě“ byla snahou vysledovat zbraně a zatknout vysoce postavené lidi zapletené do mexického zločineckého podsvětí. Ale poté, co byl tento plán veřejně odhalen, bezpočet analytiků a alarmistů tuto výmluvu zpochybňovalo.

Mnozí spekulovali, že mže jít o komplot s cílem démonizovat druhý dodatek a zavést další omezení práv zákony dodržujících Američanů. Skutečně, tento proces je již silně v chodu – a násilí pomocí zbraní v Mexiku bylo roky využíváno jako primární ospravedlnění.

Ale tato nová změna příběhu přidává další, ještě problematičtější rozměr celému komplotu. Washington Times tvrdily, že ve snaze zabránit Zetas převzít Mexiko „ulehl strýček Sam do postele s konkurenčním kartelem Sinaloa, který má úzké vazby na mexickou armádu“. Podle tohoto článku se Obamova vláda přidala na jednu stranu, aby pomohla Calderonovu režimu se udržet za každou cenu.

Ale pokud si americká vláda také hýčká a pomáhá Zetas, nemůže být tato teorie příliš přesná. Jak se vynořuje stále více informací, počet a význam otázek roste.

V minulosti byla CIA zapletena do řady skandálů s pašováním drog a zbraní. Od Vietnamu a Iránu po latinskou Ameriku byla tato agentura opakovaně načapána při dovozu drog a vývozu zbraní pro temné a rozvratné účely.

Jestli byly části CIA do nepokojů v Mexiku skutečně zapojeny, se teprve uvidí. Bývalý agent DEA citovaný Narco News s touto možností minulý měsíc přišel, ale řekl, že pokud by za komplotem opravdu stála agentura, důkazy by zcela jistě byly zapečetěny pod záminkou „národní bezpečnosti“.

Prozatím New York Times 6. srpna oznámily, že Obamova vláda posílá do problémového Mexika více operativců. Kongres v současné době také vyšetřuje některé prvky stále se zvětšujících skandálů vlády se zbraněmi.

Ale jak článek Washington Times a různé analýzy tvrdí, může být čas jmenovat zvláštního vyšetřovatele a pohnat představitelé spojené s tímto chaosem a zločinností k zodpovědnosti před soud. Jinak nemusí být celá pravda nikdy poznána.

 

Zdroj: http://www.thenewamerican.com/world-mainmenu-26/north-america-mainmenu-36/8599-reports-cia-working-with-mexican-drug-cartels

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

CIA   USA   Americká vláda   Konspirace   Konspirační teorie   Ústřední zpravodajská služba   Mexické drogové kartely   Drogy   Mexiko   Ze zahraničí  


Kategorie CIA


Whistleblower Edward Snowden varuje před začátkem diktatury pod falešnou vlajkouWhistleblower Edward Snowden varuje před začátkem diktatury pod falešnou vlajkou
Bývalý zaměstnanec CIA a NSA Edward Snowden nevědomky upozornil na tajnou zprávu o UFO a možná i na šarádu s mimozemskou invazí, kterou chystá americká moc. Tvrdí to ufolog, který analyzoval jeho hlas na záznamu interview.Americké temno (Zero Dark Thirty)Americké temno (Zero Dark Thirty)
Film režisérky Kathryn Bigelow „Třicet minut po půlnoci“ dostal Oskara jenom za zvuk. Polodokument, filmová rekonstrukce, dokudrama, vášnivá veřejná debata, nesouhlasné reakce.Autor knih o konspiraci 11. září zastřelen (2)Autor knih o konspiraci 11. září zastřelen (2)
Bývalý pilot CIA Phil Marshall byl zavražděn. Investigativní novinář dokazuje, že šlo o špinavou akci některé tajné služby.Autor knih o konspiraci 11. září zastřelenAutor knih o konspiraci 11. září zastřelen
Phillip Marshall, bývalý pilot CIA a DEA, který ve svých knihách psal, že útoky z 11. září 2001 zorganizovala vláda USA společně se Saúdskou Arábií, byl nalezen zastřelen. O život přišly násilně také jeho dvě děti.Prognóza CIA pro další desetiletíPrognóza CIA pro další desetiletí
Americké analytické centrum CIA zveřejnilo prognózu, jaký bude vývoj ve světě v dalších desetiletích. Analýza se jmenuje „Globální trendy 2030. Alternativní světy“.Veterán CIA: Roswell je skutečnost Veterán CIA: Roswell je skutečnost
Bývalý agent CIA Chase Brandon promluvil. Měl možnost nahlédnout do přísně tajného archivu věcí získaných po havárii UFO v Roswellu. Je to pravda, říká.Střelba ve škole – podivné souvislostiStřelba ve škole – podivné souvislosti
Zatímco Amerika truchlí, kolem střelby ve škole v Connecticutu zůstává mnoho hádanek. Šlo pouze o čin vyšinutého mladíka, kterého nezvládla matka? Nebo je za tím ještě něco jiného?Šílený střelec James Holmes byl naprogramovánŠílený střelec James Holmes byl naprogramován
Konspirační teorie v kauze Jamese Holmese. Jeho spoluvězeň z vazby vypovídá. Masový vrah řekl, že byl „naprogramován“ zločinným psychiatrem.Noční můra se naplňuje – Velký bratr bude všudeNoční můra se naplňuje – Velký bratr bude všude
CIA vás sleduje pomocí vaší televize a ledničky. To není sci-fi, ale prognóza šéfa americké zpravodajské služby. A potvrzují to neustálé úniky tajných informací.Analytici Stratforu: Bin Ládinova mrtvola letí do USAAnalytici Stratforu: Bin Ládinova mrtvola letí do USA
Dva dny poté, co jsme napsali, že Američané asi nehodili mrtvolu Usámy Bin Ládina do moře, to potvrdili analytici „stínové CIA“. Vyplývá to z e-mailů, které hackeři Anynomous šlohli americkému soukromému výzkumnému středisku Stratfor
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí