internetWEEK.cz menu TOPlist

Za památkami do italské Verony

Za památkami do italské Verony

Veronu nevyhledávají jen šťastně zamilované páry a zhrzené duše opuštěných. Toto město je také vyhledáváno pro své památky, které si člověk rozhodně nesmí nechat ujít!

 

Za památkami do italské Verony

Památky

Verona, druhé největší město v Benátsku, které nejvíce proslavil spisovatel William Shakespeare svým příběhem o tragické lásce dvou mladých milenců. Najdeme v ní mnoho zajímavých památek. Například v ulici Via Cappelo se nachází nejvýznamnější památka Verony – pověstný Juliin balkon (Casa di Giulietta), pod nímž se Romeo vyslovil ze své lásky.

 

Člověk se ale nesmí nechat zmást. Tento balkon tu byl vystaven pro turisty jako atrakce cca před 100 lety, protože turisté nechápali, jak je možné, že dům, ve kterém Julie žila, nemá balkon (nutné je podotknout, že příběh o Romeovi a Julii má být smyšlený). Dům je hostincem ze 13. století. Přesto však místo je velmi oblíbené a turistů tam můžeme potkat opravdu mnoho. Přímo pod Juliiným balkonem je postavená bronzová socha Julie. Podle pověsti přinese štěstí každému, kdo jí pohladí pravé ňadro.

 

Zeď v průchodu domu se stala velmi oblíbenou pro zamilované páry, ale i ty, kdo někoho ztratili. Všichni na zeď píší svá přání, básničky a malují na ně svá jména a srdce.

 

Casa di Giulietta | Foto Flickr.com

 

Pokračujeme v poznávání…

Posuneme se o kousek dál. Další velmi oblíbenou památkou je třetí největší amfiteátr na světě po Coloseu a Capue nedaleko Neapole. Amfiteátr Opera di Verona se nachází na náměstí Piazza Bra. Jeho aréna se využívala k býčím a gladiátorským zápasům, ale také k popravám a veletrhům. Většinou se zaplnila celá. To znamená, že jí navštívilo okolo 20 tisíc lidí. Bohužel roku 1183 přišlo ničivé zemětřesení.

 

Dnes se aréna používá k různým koncertům, divadelním a operním představením. Na Piazza Bra se také nachází městská radnice Palazo Minicipale a mnoho kavárniček.

 

Nacházíme další památky

Pokud půjdeme dále, dostaneme se malebnými uličkami, ve kterých na nás oslova dýchá historie k bývalému hlavnímu náměstí, Piazza dei Signori. Uprostřed náměstí nalezneme velikou sochu básníka Danteho, který se Veroně pobýval v době svého exilu. Součástí náměstí je i bývalá budova soudu Palazzo del Comune, kde dokonce byly nalezeny vykopávky z dob Scaligerů, kdysi vládnoucí veronské šlechty. Jejich hrobky jsou umístěny právě za touto budovou. Také se na náměstí nachází Síň městské rady, na jejíž střeše jsou sochy slavných rodáků.

 

Mnoho památek na jednom místě

O ulici dál nalézáme další z mnoha malebných veronských náměstí Piazza delle Erbe. Jeho zvláštní tvar je pro toto náměstí naprosto typický. Také se zde nachází sloup se lvem svatého Marka. Kdysi na náměstí byl ovocný a zelinářský trh a náměstí se říkalo náměstí bylinek, ale dnes se tam prodávají již jen předražené suvenýry. Na Piazza delle Erbe byla také vystavena veliká kašna Fontana di Madonna Verona z roku 1368. Na severním okraji náměstí se potom nachází barokní palác Palazzo Maffei. Střed náměstí také zdobí několik památníků jako je Capitello, Berlina a Colona di San Marco. Krásný dům, který se nachází na náměstí je bývalý kupecký, cihlový dům Casa dei Mercanti. Zajímavou stavbou náměstí je oblouk pojmenovaný Arco della Costa, po velrybím žebru, které zde visí.

 

Z věže Torrei dei Lamberti, která se nachází v ulici za Arco della Costa, budete mít na náměstí úžasný výhled a celou Veronu uvidíte z ptačí perspektivy. Na věž se jde po schodech do výšky 84 metrů, ti, kteří si chtějí ušetřit výšlap, mohou použít výtah.

 

Torrei dei Lamberti a Piazza dei Signori | Foto Flickr.com

 

Pevnost Castelvecchio

Zajímavým zážitkem rozhodně také je pevnost Castelvelcchio, jejíž červené zdi lákají turisty již z dálky. Pevnost kdysi sloužila také jako muniční sklad a vojenská kasárna. Nyní v ní sídlí městské muzeum s hlavní uměleckou sbírkou města Verony.

 

Za návštěvu rozhodně stojí…

Jsme u další památky, které se říká Veronský dóm, italsky (Santa Maria Matricolare). Jedná se o románskou stavbu, postavenou v 8 století našeho letopočtu. Roku 1178, po ničivém zemětřesení byla podstatně předělána. Nejcennější výzdobou poté na stavbě je Tizzianová oltářní olejová malba Nanebevzetí a osmiboká mramorová křtitelnice.

 

San´t Anastasie

Pokud dojdeme k řece, spatříme veronský kostel San´t Anastasie. Kostelík má gotickou fasádu. V interiéru ukrývá zdobný portál a sakristii s poškozenou freskou s názvem „Sv. Jiří osvobozuje princeznu Trebizondu“. Hlavní oltář Capella dei Pellegrini zdobí terakotové basreliéfy z 15. století, které jsou dílem toskánského sochaře Michela da Firenze.

Verona je velmi vhodným městem pro ty, kteří nejsou příliš velcí chodci. Všechny památky jsou totiž více méně soustředěny za sebou. Člověk městečkem projde prakticky bez únavy a s tím, že si prošel všechny památky. Samozřejmě jsou mezi námi i tací, kteří nemají příliš zájem o historii, za to by si však chtěli užít nějaký ten noční život. Verona jich nabízí opravdu spousty.

 

Začínáme v noci

Ten, kdo nemá rád poklidná historická města a myslí si, že ve Veroně neexistuje noční život, je na omylu. Jakmile zapadne slunce, začínají se probouzet noční podniky. V noci se to ve Veroně hudbou a zábavou jen hýří. Kluby a bary najdeme jak v centru města, tak na jeho samotném okraji. Mezi nejpopulárnější kluby však patří ty v centru.

 

Caffé delle Erbe

Jednou z nejznámějších a nejvyhledávanějších veronských kaváren je Caffé delle Erbe, která je známá také jako Mazzanti. Vychutnejte si právě v této kavárně skvělé jídlo, pití a živou hudbu, kterou nám nabízí. Pokud tuto kavárnu chcete navštívit, přesvědčte se, že jste si vzali na sebe své nejlepší šaty, neboť do této kavárny chodí lidé, kteří patří do luxusnějších vrstev.

 

Bar Campidoglio

V tomto baru, který se nachází nedaleko Capitol, si můžete vychutnat nejrůznější aperitivy. Tento bar patří k velmi oblíbeným, neboť má ve zvyku míchat hudbu dle národnosti návštěvníků a má každý den, kromě pondělka otevřeno do dvou do rána.

 

Vecia Veronetta

Pro ty, kteří kolem sebe chtějí více prostoru, je tento bar vyhovujícím. Má totiž dvě patra a navíc se tu pije až do čtyř do rána. Kromě piva nápojový lístek nabízí nejrůznější aperitivy a také něco k zakousnutí. K dostání je pizza, sendviče a piadine.

 

Rivamancina

Dalším velice oblíbeným střediskem je Rivamancina. Tam člověk může ochutnat nejrůznější nápoje a také chutě, které člověk ještě nikde nikdy nezkusil. Tento bar je také známý pod názvem Paolini a je velmi oblíbený především kvůli své výzdobě, která se skládá z různých děl, jež jsou vyobrazena a změněna na měsíční bázi.

 

Šálek dobré kávy si také můžete dát v kavárně Caffe Tubino. Kavárna se sice nepyšní nikterak velkými prostory, za to však má pestrou nabídku nápojů. Vybrat si můžete z více než 120 druhů kávy a sladkostí.

 

Pokud však milujete krásný výhled, rozhodně je doporučena kavárna Bar al Ponte, který je položen vysoko a má úchvatný výhled na divadlo a řeku Adige.

 

Neváhejte a navštivte krásné italské město Veronu. Její návštěva je opravdu zážitek na celý život.

 

Zdroje:
http://www.topzine.cz/verona-bude-uz-navzdy-mestem-romea-a-julie
http://manek.webpark.cz/italia/verona.htm
http://www.italie.iipardubice.cz/verona.php
http://italie.svetadily.cz/clanky/Verona
http://www.poznavej.eu/italie/verona/nocni-zivot-ve-verone/

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Cestování   Itálie  


Kategorie Cestování


Obrazem: 30 pozvánek do divukrásné KanadyObrazem: 30 pozvánek do divukrásné Kanady
Jen málo míst na světě Vám nabídne tolik krás najednou. Divokou přírodu, polární záře a ledovce větší než zaoceánské lodě.Kam na lyže za zábavou? Jedině na Sibiř!Kam na lyže za zábavou? Jedině na Sibiř!
Každý rok to umí na Sibiři pořádně roztočit. Na závěr lyžařské sezóny musí všichni do plavek. Každým rokem je jich víc a víc. Podívejte se na velkou foto a video galerii!Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?
Blesk neuhodí na jedno místo dvakrát. A není blesku bez hromu. To platí na celém světě, jen ne u jezera Marocaibo ve Venezuele. Bouřky s rekordními blesky jsou zde každý den. Marocaibo je Olympem světa…Necháte se zlákat k dovolené v Sýrii?Necháte se zlákat k dovolené v Sýrii?
Promo video ministerstva pro cestovní ruch láká k dovolené v přímořském letovisku Tartus...Československé krásy - Vaše fotogalerieČeskoslovenské krásy - Vaše fotogalerie
Nové: Tvořte s námi fotogalerii krás Česka a Slovenska. Vaše fotografie můžete zasílat na email internetweekcz@gmail.comTip na dovolenou nebo zastávku cestou: Lago di GardaTip na dovolenou nebo zastávku cestou: Lago di Garda
Itálie: Gardské jezero je jako klín zaražený do Alp, táhnoucí se přes 50 kilometrů od severu k jihu, v nadmořské výšce pouhých 65 metrů. Má neopakovatelné kouzlo. Nabízí sportovní i kulturní vyžití, nádhernou přírodu a průzračnou vodu.Kam na dovolenou?Kam na dovolenou?
Bezpečnostní situace v oblíbených letoviscích po celém světě se pro cestování změnila. Středomoří bojuje s uprchlíky a teroristy, Karibik s virem Zika. Jako bezpečné a levné místo Češi volí Bulharsko nebo domácí dovolenou.Hamburk: Modelová železnice, kterou musíte vidět!Hamburk: Modelová železnice, kterou musíte vidět!
Úchvatné modelové kolejiště můžete navštívit v Hamburku. Nebo si alespoň pustit toto krásné video...Ostrov panenek – místo, kde člověka mrazí po těleOstrov panenek – místo, kde člověka mrazí po těle
Na světě je mnoho míst, která jsou něčím zvláštní a která nás něčím zajímají. Málokteré je však tak mrazivé, že si ho nejen dobře zapamatujeme, ale ani na něj nechceme pomyslet. Jedním takovým je Ostrov panenek.Toulkami za nejtajemnějšími místy ČeskaToulkami za nejtajemnějšími místy Česka
Česko je krásná země a vědí to všichni. Cizinci se sem rádi vrací. Kromě krásných krajin, žen, dobrého piva a památek v Česku můžeme najít i mnoho tajemných míst. Vydejme se po stopách těch nejtajemnějších společně.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí