internetWEEK.cz menu TOPlist

Tip na dovolenou: sever Itálie

Tip na dovolenou: sever Itálie

Italská oblast Emilia-Romagna kolem Boloně nabízí spoustu příležitostí pro dovolenou či víkendový pobyt.

 

Tip na dovolenou: sever Itálie

Emilia-Romagna: benzín, víno i moře

Pokud chcete poznat sever Itálie, mít dobrý výchozí bod pro výlet na nejslavnější italská místa nebo nasát vůni benzínu a historii legendárních automobilových značek, pak je Boloňa to správné místo.

 

Boloňa je často podceňována a v oku českého turisty asi nebude na prvních příčkách turistického repertoáru. To je ovšem velká chyba, neboť jedno z největších italských měst vás okouzlí svou historií u rudým zbarvením centra. Kromě toho je dobrým výchozím bodem pro toulky oblastí Emilia-Romagna, která je proslavena vínem, parmezánem i centry světového motorsportu.

 

Na západ od Boloně (asi půl hodiny jízdy autem) najdeme Modenu. Nikde na Zemi nepochybně neexistuje město či místo více spjaté s automobilismem a závody. Své sídlo zde mají značky jako Ducati, Lamborghini, Maserati a více méně také Ferrari, jehož továrna od války sídlí v nedalekém Maranellu.

 

Muzeum Enzo Ferrari

Casa Enzo Ferrari | Foto: Flickr.com

 

Pokud chcete nasát motoristickou historii města, pak vězte, že právě v Modeně bylo nedávno otevřeno Muzeum Enza Ferrariho, jehož autorem je český architekt Jan Kaplický. Muzeum se sice jmenuje podle zakladatele Ferrari ale je věnováno celkové historii automobilismu v Modeně a jejím okolí. Muzeum samotného Ferrari pak sídlí ve zmíněném Maranellu.

 

Opačným směrem od Boloně než je Modena, se dostaneme po dálnici k italskému pobřeží, kde najdeme jedno z největších evropských letovisek – Rimini. Kromě pláží nás Rimini okouzlí nočním životem nebo řadou památek mimo jiné z dob Římské říše (například most nebo Augustův oblouk).

 

Severně od Rimini se nachází „malé Benátky“ v podobě městečka Comacchio, které se rozprostírá na a ostrůvcích v zálivu zvaném Valli di Comacchio a je odděleno kanály.

 

Comacchio - malé Benátky

Do Boloně je to z Prahy necelých 1000 km a 10 hodin jízdy.

 

Mini-tip: Palmová riviéra

V dalším tipu se podíváme podstatně více na jih. Hledáte-li pěknou oblast pro koupání, pak mohu z vlastní zkušenosti doporučit relativně malé letovisko Martinsicuro, které se nachází na Palmové riviéře. Během zimy má jen několik tisíc obyvatel, v létě se jejich počet samozřejmě zmnohonásobí.

 

Pokud nejste proti last minute, pak doporučuji návštěvu počátkem září, kdy se teploty mohou stále pohybovat v přijatelných mezích a pláže jsou prakticky prázdné (nebo to tak alespoň bývalo).

 

Jen asi 5 kilometrů od Martinsicuro najdeme větší letovisko a přístav San Benedetto del Tronto. Jeho návštěvu čí přímo pobyt v něm lze opět jen doporučit.

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

Cestování   Itálie   Dovolená   Hotel   Zajímavá videa  


Kategorie Cestování


Obrazem: 30 pozvánek do divukrásné KanadyObrazem: 30 pozvánek do divukrásné Kanady
Jen málo míst na světě Vám nabídne tolik krás najednou. Divokou přírodu, polární záře a ledovce větší než zaoceánské lodě.Kam na lyže za zábavou? Jedině na Sibiř!Kam na lyže za zábavou? Jedině na Sibiř!
Každý rok to umí na Sibiři pořádně roztočit. Na závěr lyžařské sezóny musí všichni do plavek. Každým rokem je jich víc a víc. Podívejte se na velkou foto a video galerii!Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?
Blesk neuhodí na jedno místo dvakrát. A není blesku bez hromu. To platí na celém světě, jen ne u jezera Marocaibo ve Venezuele. Bouřky s rekordními blesky jsou zde každý den. Marocaibo je Olympem světa…Necháte se zlákat k dovolené v Sýrii?Necháte se zlákat k dovolené v Sýrii?
Promo video ministerstva pro cestovní ruch láká k dovolené v přímořském letovisku Tartus...Československé krásy - Vaše fotogalerieČeskoslovenské krásy - Vaše fotogalerie
Nové: Tvořte s námi fotogalerii krás Česka a Slovenska. Vaše fotografie můžete zasílat na email internetweekcz@gmail.comTip na dovolenou nebo zastávku cestou: Lago di GardaTip na dovolenou nebo zastávku cestou: Lago di Garda
Itálie: Gardské jezero je jako klín zaražený do Alp, táhnoucí se přes 50 kilometrů od severu k jihu, v nadmořské výšce pouhých 65 metrů. Má neopakovatelné kouzlo. Nabízí sportovní i kulturní vyžití, nádhernou přírodu a průzračnou vodu.Kam na dovolenou?Kam na dovolenou?
Bezpečnostní situace v oblíbených letoviscích po celém světě se pro cestování změnila. Středomoří bojuje s uprchlíky a teroristy, Karibik s virem Zika. Jako bezpečné a levné místo Češi volí Bulharsko nebo domácí dovolenou.Hamburk: Modelová železnice, kterou musíte vidět!Hamburk: Modelová železnice, kterou musíte vidět!
Úchvatné modelové kolejiště můžete navštívit v Hamburku. Nebo si alespoň pustit toto krásné video...Ostrov panenek – místo, kde člověka mrazí po těleOstrov panenek – místo, kde člověka mrazí po těle
Na světě je mnoho míst, která jsou něčím zvláštní a která nás něčím zajímají. Málokteré je však tak mrazivé, že si ho nejen dobře zapamatujeme, ale ani na něj nechceme pomyslet. Jedním takovým je Ostrov panenek.Toulkami za nejtajemnějšími místy ČeskaToulkami za nejtajemnějšími místy Česka
Česko je krásná země a vědí to všichni. Cizinci se sem rádi vrací. Kromě krásných krajin, žen, dobrého piva a památek v Česku můžeme najít i mnoho tajemných míst. Vydejme se po stopách těch nejtajemnějších společně.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí