internetWEEK.cz menu TOPlist

Prezidentský Beerfest

Prezidentský Beerfest

Miloš Zeman obletěl svět, tedy alespoň ten mediální. Po Klausovi a jeho krádeži protokolárního pera v Chile tu máme Zemanovo vrávorání a poulení skelných očí nad korunovačními klenoty.

 

Prezidentský Beerfest

Prezident má lehkou virózu, snažila se zachránit situaci jeho tisková mluvčí Hana Burianová. Jenže to už se celý národ bavil, na facebooku, youtube, i veřejnoprávní Česká televize si utrhla své sousto. A ministr financí Kalousek si hned přisadil, že hrozila prezidentská šavle.

 

Je celkem zbytečné se v tom rýpat. Napočítal jsem asi deset blogů a komentářů a bezpočet facebookových statusů, které si ze Zemanovy virózy (jak se teď nově říká opilosti) dělají legraci. Máme, co jsme chtěli. Notorický becherovkář Zeman se nikdy svou náklonností k chlastu netajil. Kamkoliv v rámci své prezidentské kampaně zavítal, všude mu jako dárek dávali balení Becherovky. Sice se vždy bránil, že mu alkohol lékař zakázal a Becherovku už hodně let nepije, ale ve světle posledních událostí se to jeví mírně nepřesvědčivě. Je, to asi podobné, jako kdyby kníže Schwarzenberg prohlašoval, že trpí nespavostí.

 

Je otázka, jestli alkoholismus je největší nebo naopak až okrajový problém současného prezidenta. Záleží na úhlu pohledu. Opilecky se motat nad nejposvátnějšími symboly české státnosti na státní svátek, to opravdu není úplně bagatelní záležitost. V mnoha zemích by bylo zaděláno na skandál, v naší zemi plné pivařů se to bere trošku jinak. Alkohol k nám patří asi víc, než Klausovo abstinentství.

 

Jenže alkoholová aféra zdaleka není jediným problémem prezidenta. Na politickém poli si zatím příliš obratně nevede. Je sice pravda, že se mu podařilo jmenovat chybějící ústavní soudce, ale to se vzhledem k levicovému senátu dalo předpokládat. U velvyslanců a speciálně Livie Klausové vede se Schwarzenebrgem zákopovou válku, jejíž konec je v nedohlednu. Také jeho politický projev ve sněmovně se příliš nevydařil. Sice si pěkně rýpnul do ostentativně spícího Schwarzenberga, ale jinak to spíše vypadalo na projev předsedy opoziční partaje. Nezaměstnanost, korupce, podpora investic. Není mi jasné, jak přesně hodlá Zeman ze své pozice podporovat boj s nezaměstnaností. Podporovat investice by snad na svých zahraničních cestách mohl, ale byznys se zkrátka řeší s byznysmeny a ne s prezidenty.

 

Pokud chtěl Zeman bojovat s korupcí, měl dokonalou možnost, jaká se mu jen tak nenaskytne. Kolem amnestie jeho předchůdce se stále více spekuluje, že šlo vlastně také o svého druhu korupci, tedy že byla napsána na míru těm, kteří měli oplétačky se zákonem. Své o tom věděl hradní právník Hasenkopf, který přímo Zemanovi předal dokumenty ukazující na pravého autora amnestie. Tím je podle všeho Pavel Koudelka. Jenže Zeman si nepochopitelně vyzobal z Hasenkopfových dokumentů jen dvě věty, které spojil zcela nesmyslně dohromady s amnestií a prohlásil, že právě Hasenkopf je autorem amnestie. Jak se záhy ukázalo, celé to byl nesmysl. Lapálie s amnestií bude žít dál svým životem, nicméně tato epizoda ukázala, že Zeman nemá nejmenší problém někoho očernit, veřejně říkat lži aby ochránil své lidi. Prezident měl zcela jasně říct, že Hasenkopf mu dodal důkazy, které ukazují na Koudelku. Jelikož to neudělal, řečeno slovy Hvězdných válek, vybral si temnou stranu síly.

 

Je otázka, čeho se od Zemana ještě dočkáme. Asi občas upadne, jak prokuje bývalý kancléř Václava Havla Ladislav Špaček. Asi bude občas chodit pronášet do Sněmovny projevy, jak slibuje on sám. Dost možná ze své dcery udělá ředitelku zeměkoule a pravděpodobně zesměšní tucty nebohých novinářů. To vše se čekalo a zřejmě se to taky stane. Jestli někdo čekal, že Zeman stmelí národ, bude bojovat za pravdu a snažit se vnést do prezidentského úřadu alespoň trochu důstojnosti, tak se mýlil. To se zcela jistě nestane.

 

Foto: http://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/205815_407804062640725_62389929_n.jpg

 

Další příspěvky autora: Snaut


Články ve stejných kategoriích:

Břit Tomáše Chalupy   Z domova   Miloš Zeman  


Kategorie Břit Tomáše Chalupy


I psavec je savec aneb obrana novinářského stavuI psavec je savec aneb obrana novinářského stavu
Novinářská profese systematicky upadá, což souvisí jednak s koncem klasických tištěných médií, který se nezadržitelně blíží, jednak s přebytkem novinářů, které trh práce prostě není schopen pojmout. A navíc každý píše na internetu…Škromachův  bazénekŠkromachův bazének
Na mediální scéně vyšla nová hvězda. Místopředseda sociální demokracie a senátor Zdeněk Škromach vstoupil rázně do kyberprostoru, když na kanál youtube umístil své video, které je prvním dílem jeho tzv. Hovorů od bazénku.Mají se politici začít bát? Mají se politici začít bát?
Bývalý ministr zdravotnictví Tomáš Julínek má problém. Policie ho viní, že v době svého ministrování svěřil záchrannou leteckou službu do rukou dvěma soukromým firmám...Jakou máme u nás demokracii?Jakou máme u nás demokracii?
Protivládní demonstrace 17. listopadu volala po návratu demokracie. Podle mnoha lidí se politický systém v ČR již demokracií nazvat nedá. Mají pravdu?Zaručeně tajná nahrávka z domova u NečasůZaručeně tajná nahrávka z domova u Nečasů
S tajnými nahrávkami se poslední dobou roztrhl pytel. Jedna z nich nečekaně zachycuje i dialog premiéra Nečase s manželkou. Je zaručeně tajná...Karel Janeček - geniální vizionář nebo naivní snílek?Karel Janeček - geniální vizionář nebo naivní snílek?
Pohádkově zbohatl na burzovních obchodech, pak založil Nadační fond proti korupci. Teď říká: Takhle to dál nejde, je potřeba změnit celý systém...Jsme to, co jíme a taky na to dojedemeJsme to, co jíme a taky na to dojedeme
Bezdomovci popíjející poblíž supermarketů nekvalitní krabicové víno v mnoha lidech vzbuzují škodolibý úsměv. Jak něco takového mohou pít? Jenže ani my na tom nejsme lépe. Výsledky kontrol v minulém roce ukázaly, že si domů nosíme podobnou kvalitu...Rath na gynekologiiRath na gynekologii
Ne, opravdu už ke kauze Davida Ratha nelze napsat nic nového. Mediální žně, jaké tu nebyly od smrti Václava Havla, nemají obdoby. O Rathovi se ví i to, co měl ve vězení na snídani. Rozhodl jsem se o něm nic nepsat, jenže to dopadlo jinak…


Kategorie Miloš Zeman


Pohled do historie: Zeman vs. MasarykPohled do historie: Zeman vs. Masaryk
Prezident si dělá, co chce, máme zde úřednické vlády, krátkou životnost jednotlivých kabinetů. Historie nám však dokládá, že stejně na tom byla politická scéna už před rokem 1948. Vlastně ještě hůře…Van Damme, Miloš a Chuck NorrisVan Damme, Miloš a Chuck Norris
Volvo připravilo velmi vydařenou reklamu na své kamiony, která se dočkala několika parodií a to dokonce s prezidentem Zemanem a ve vánočním duchu.Vracel jsem se nad ránem prezidentským krokemVracel jsem se nad ránem prezidentským krokem
Chvilka poezie z reálného života...Volba prezidenta: no nazdar!Volba prezidenta: no nazdar!
Nejdůležitější informace, kterou nám poskytla přímá volba prezidenta, je podle mého soudu tato: vláda ještě neumí zfixlovat výsledky. Třikrát hurá. Jinak nic mimořádného.Máme prvního svého prezidenta!Máme prvního svého prezidenta!
Miloš Zeman se stal naším opravdu prvním prezidentem. Ve volbách menšího zla zřejmě není prezidentem všech. Ale jeho volba se neupekla v parlamentních barech...Zkušenost za 160 miliard Zkušenost za 160 miliard
Vyplacením sporných peněz ČSOB a zveřejněním dosud utajované dohody o narovnání mezi Českou republikou a japonskou bankou Nomura končí kauza zkrachovalé Investiční a Poštovní banky.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí