internetWEEK.cz menu TOPlist

O mimozemských únosech: Astrální cesty s Williamem Buhlmanem

O mimozemských únosech: Astrální cesty s Williamem Buhlmanem

Američan William Buhlman je uznávaný expert na astrální cestování. Ve své poslední knize The Secret of the Soul věnuje celou kapitolu výzkumu mnoha souvislostí mezi astrálním cestováním a tzv. mimozemskými únosy.

 

O mimozemských únosech: Astrální cesty s Williamem Buhlmanem

Americká terapeutka Deborah Lindemannová s ním udělala rozhovor zaměřený především na tyto souvislosti.

 

Deborah Lindemann (DL): Kdy jste se poprvé začal zajímat o „vystoupení z těla“?

 

William Buhlman (WB): V roce 1972 jeden můj kolega a kamarád měl spontánní zážitek tohoto druhu. Zjistil, že se vznáší nad svým tělem a pořádně se lekl. Další den mi o tom vyprávěl. Nikdy předtím jsem o tom neslyšel. Chtěl jsem to také vyzkoušet.

 

http://internetweek.cz/obe/co-je-astralni-cestovani-robert-a-monroe >>>

 

DL: Máte nějakou svou oficiální definici, co to jsou „out of body experiences“ (OBE)?

 

WB: Jde o oddělení vědomí od materiálna, prostě řečeno. Je to odlišné od zážitků blízké smrti (NDE). Hodně lidí si myslí, že je to to samé, ale tak to není. NDE jsou jiné, protože obsahují dočasnou smrt fyzického těla. Ale OBE jsou částí tohoto fenoménu, ale oddělení probíhá bez toho traumatu, který se smrtí těla souvisí.

 

http://internetweek.cz/nde/prezila-smrt-podivuhodne-zazitky-nde-z-moravy >>>

 

DL: Říkáte, že lidé mají své první zážitky vystoupení z těla jako malé děti, od pěti do 12 let. Ale je možné, že k tomu dochází i dříve, jenomže nemáme metody, jak to zjistit?

 

WB: Máte úplně pravdu. Myslím, že to prožívají i menší děti, jenomže o tom neumějí mluvit. Dostal jsem 20 000 dopisů, z kterých vyplývá, že čím je dítě mladší, tím má těchto zážitků více. Souvisejí s tím asi i některé dětské zážitky, kdy se bojí spát samy v posteli.

 

DL: Také říkáte, že všechny symptomy OBE se podobají zážitkům s (mimozemskými) únosy. A já s tím jako terapeutka, která s těmito lidmi pracuje, souhlasím. Ale nemyslím si, že kontakt s mimozemšťany a únosy padají na účet OBE. Máte opačný názor?

 

WB: Vůbec ne. Myslím si, že určité procento lidí - nevíme, jak velké - má zážitky s únosy, které opravdu souvisejí s OBE, ale oni je vysvětlují jako fyzické únosy. Je to proto, že nemají žádné jiné vysvětlení. Žijeme v kultuře, která je uchvácená fenoménem mimozemských bytostí. Stalo se to součástí našeho vědomí. A žádná jiná vysvětlení nemáme k dispozici. Vnímám díky otevřené mysli, že únosy opravdu existují. Je to pro lidi opravdu dramatické a traumatické. Jenom cítím, že se tady dějí jiné věci.

 

http://internetweek.cz/mimozemstane/bret-oldham-mimozemske-unosy-a-deti-sedivaku >>>

 

DL: Ačkoli také vystoupení z těla může být také dost děsivé, může být trošku příjemnější zjistit, že velké procento neobvyklých setkání může souviset spíše s OBE než se skutečnými únosy.

 

WB: Já jsem měl mnoho zážitků s vystoupením z těla a znám hodně lidí, kteří je mají také, kteří doslova cítili, že jsou zdviháni z těla a potom prošli zdí a náhle se ocitli v novém prostředí obklopeni nějakými bytostmi. Nejde o neobvyklý scénář v rámci OBE.

 

DL: Ale potom samozřejmě máme příklady lidí, kteří informují o OBE typu únosy. Ray Fowler, veterán ufologického výzkumu, popsal případ Betty Andreasson Luca. V hypnóze si vybavila, že byla ve stavu OBE unesena a viděla sama sebe, jak se vrací dolů do těla. V jistém smyslu existuje podobnost mezi vědomým vystupováním z těla pomocí určitých technik a změněnými stavy vědomí během únosů. Pokud vím, my lidé nejsme příliš vybaveni na pohyb vědomí mimo těla. Pro někoho to může být děsivé, když neví, co se děje. A také nejsme vybaveni k tomu, abychom při těchto setkáních komunikovali a vůbec nějak jednali. Zvládnutí technik OBE a zkušenosti s OBE by nám podle mého názoru možná poskytlo nové dovednosti, abychom lépe zvládali tato setkání. Máte k tomu nějaké nápady?

 

WB: Úplně souhlasím. Pokouším se na to vrhnout světlo z různých perspektiv. Děje se toho hodně a nikdo nemá jasnou odpověď, když dojde k mimozemskému únosu, k OBE apod. Na základě 20 000 dopisů však vím, že je mezi těmito dvěma věcmi silná vazba.

 

DL: Já cítím, že je tam velmi silná spojitost a proto s vámi dělám rozhovor. Abychom tomu opravdu porozuměli, musíme chtít jít dál za fyzickou úroveň. Musíme se podívat na různé změněné stavy vědomí, které se objevují při těchto zkušenostech s únosy a zjistit, že jsme možná více než jen fyzické bytosti.

 

WB: To je hodně důležité. I když pro mě mimozemské únosy nejsou hlavní téma. Jenomže se stalo, že jsem dostal za dva roky 400 dopisů o únosech.

 

DL: Udělal jste nějaký výzkum, ve kterém by se dva lidé záměrně setkali po vystoupení z těl? Například v oblasti únosů lidé, kteří je zažili, často tvrdí, že mají „sdílené sny“, kde se vidí vzájemně ve svých snech.

 

WB: Ano, to není neobvyklé. Je důležité mít nějakého partnera, když lidé začínají s OBE. Kvůli podpoře. O zkušenostech setkání mimo těla se svou manželkou píše Richard Bach ve své knize „Illusions“. Oba uváděli, že propluli společně střechou jejich domu. Proběhla mezi nimi komunikace, kterou potom potvrdili.

 

DL: Můžete říct něco o cestování v čase? Pokud to souvisí s OBE?

 

WB: Tohle je jedna z pozoruhodných věcí na OBE. Objevíte přitom velmi rychle, že čas je jen iluze. Když člověk vystoupí z těla, tak zjistí, že může zkoumat časovou linii. Nejde jen o vizuální zkušenost. Moje zkušenost: bylo to totální vědomé poznání. Doslova jsem si opětovně prožil, jak jsem byl v minulém životě německým důstojníkem. Byl jsem velitel tanku ve druhé světové válce. Nebylo to jako při regresi. Bylo to mnohem aktivnější. Hodně lidí mělo stejnou zkušenost tohoto druhu. Nacházejí sami sebe v různých časových obdobích. Vzrušující na tom je, že když lidé bezpečně získají nějaké menší zkušenosti s OBE, zjistí, že mohou přesně najít určitou časovou linii, například vedoucí k Římské říši, a prožít si ji.

 

http://internetweek.cz/reinkarnace/stanislav-grof-reinkarnace >>>

 

DL: Takže to nemusí nutně souviset s návratem do vašeho vlastního života, ale můžete cestovat zpátky v čase k jakémukoliv bodu?

 

WB: Ano.

 

DL: A budoucnost?

 

WB: Ano, tam je to stejné.

 

DL: Jaký vidíte rozdíl mezi technikami OBE a používáním dálkového pozorování (remote viewing)?

 

WB: Je to propojené. Také dělám dálkové pozorování (RV), ale zjistil jsem, že RV neposkytuje tu osobní interakci, kterou mám při OBE. Při RV je pozorování jako v černobílé televizi a vy jen pozorujete událost. Zatímco během OBE máte pocit, že jste součástí události. Je to dramatičtější.

 

http://internetweek.cz/deset-nej/10-nejzajimavejsich-paranormalnich-schopnosti >>>

 

DL: Řekl jste, že skutečně pokročilé bytosti nepotřebují hmotné dopravní prostředky jako UFO, protože my jako astrální bytosti můžeme být okamžitě v mnoha dimenzích. Nechci se ptát na to, zda jsou zde inteligentní bytosti, které nás navštěvují v nějakých hmotných dopravních prostředcích. Zřejmě naznačujete, že jsou „tvorové“ které nás kontaktují, kteří jsou hodně vyspělí, takže mohou cestovat v nefyzickém těle, stejně jako my při OBE.

 

WB: Jsem přesvědčen, že tahle doprava je interdimenzinální. Myslím si, že skutečně vyspělé druhy nepotřebují cestovat v nějaké kovové plechovce. Není k tomu žádný důvod. Jak se vyvíjíme, probouzíme se a vyvíjíme k našemu potenciálu, kterým je nefyzický stav vědomí. To nás bude posouvat směrem dovnitř k našemu inter-dimenzionálnímu já a schopnostem. Nakonec zjistíme, že se můžeme přepravovat bez jakýchkoliv hmotných dopravních prostředků. Podle mě jde více o myšlenkově řízený proces než o nějaký materiální. Protože se vyvíjíme mimo hmotu.

 

DL: To by vysvětlovalo některé typy „bytostí“, které lidé vidí ve svých snových stavech. Také existují svědectví o pozorování „světelných bytostech“, „zářících koulích“ a „energetických bytostí“ při plném vědomí.

 

WB: Určitě. Často, když se setkám s jinou „bytostí“, je to druh spojení bez formy. Těžko se to vysvětluje, ale vědomí nepotřebuje nějaký prostředek. Mnoho z mých kontaktů jsou v podstatě „aliens“ (mimozemšťané, vetřelci), i když já slovo „aliens“ nemám rád. Nemají žádnou formu. Je to, jako když si povídáte telepaticky s energetickou koulí. Mohu ještě vnímat jejich inteligenci. Nepotřebujeme slova. Tohle cítím u hodně druhů a bytostí, které jsou mnohem vyspělejší než my. Mnoho z nich na sebe může vzít takovou formu, kterou potřebují, aby dokončili, co mají úmyslu.

 

DL: O tom také hovoří lidé s těmito zážitky, že ty bytosti mají schopnost „měnit formu“.

 

WB: Ano. My lidé jsme velice posedlí formou a příliš mnoho času věnujeme analyzováním fyzikálních vlastností kontaktu. Ale skutečně důležité je stav vědomí v tomto kontaktu.

 

DL: Co byste ještě chtěl sdělit na konci našeho rozhovoru?

 

WB: Rád bych zdůraznil, že ovládnutí vystoupení z těla je velice účinná metoda, jak se spojit se svým vyšším já, jak shromáždit informace a získat odpovědi. Případně musíme pochopit, že vlastně se to neděje venku, není to v knihách, je to v nás. „Vystoupení z těla“ je ověřená technika a hodnotný způsob, jak to realizovat. Přináší výsledky, ale vyžaduje čas a investice.

 

Závěrem

Video s českým „astrálním cestovatelem“ Tomášem Poutníkem zveřejnila na internetu společnost GoschaTV1:

 

 

Zdroj: http://www.astralinfo.org/ Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/djou/

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Paranormální jevy   Astrální cestování   únosy UFO  


Kategorie Astrální cestování


Astrální cestování pro začátečníkyAstrální cestování pro začátečníky
Češi se začínají zajímat o záhadný jev, kterému se říká astrální cestování či zážitek opuštění těla. Návod pro začátečníky o tento druh vystoupení éterického těla z fyzického napsala Američanka Elizabeth Joyce.Všechno, co jste chtěli vědět o astrálním cestováníVšechno, co jste chtěli vědět o astrálním cestování
Astrální cestování může být nebezpečné. Američanka Erin Pavlina varuje před lehkomyslným poletováním v astrálním světě. Je to zajímavá zkušenost, ale každý na to nemá. Erina odpovídá na nejčastěji kladené otázky ohledně vědomého vystupování z těla.10 nejzajímavějších paranormálních schopností10 nejzajímavějších paranormálních schopností
Takzvané paranormální jevy většina lidí na Západě pokládá za nesmysly. Nicméně ony formovaly naši minulost více, než tušíme. Také proto vznikl tento žebříček záhadných schopností.Co je astrální cestování - Robert A. MonroeCo je astrální cestování - Robert A. Monroe
Astrální cestování – anglicky OBE (Out of Body Experience) – patří k velmi zajímavým fenoménům, o kterých toho věda moc neví.Paranormální jevy: Snaha vysvětlit nevysvětlitelné?Paranormální jevy: Snaha vysvětlit nevysvětlitelné?
Levitující člověk, lžíce, která se drží na těle člověka pomocí magnetické síly, či telepatie neboli mimosmyslová komunikace. Paranormální jevy jsou jevy, které nemůžeme plně a racionálně vysvětlit a které se často příčí logickým pojmům.


Kategorie Paranormální jevy


Tip na knihu - recenze: Chlapec, který viděl pravduTip na knihu - recenze: Chlapec, který viděl pravdu
Zajímavé čtení pro zájemce o paranormální jevy. Autor tvrdí, že viděl jako dítě aury lidí, duchy mrtvých i entity přírodní. Slogan o knize říká: Autentický deník z prostředí viktoriánské Anglie, jehož autor si přál zachovat anonymitu i po své smrti.Co je to Bůh?Co je to Bůh?
Bůh je jedna z největších lidských idejí. Už dlouho patří k tomu, kvůli čemu se lidé zabíjejí. Ale představy o bohu, bozích a božství jsou nespočetné.Fenomén: andělé jsou tady! - 2Fenomén: andělé jsou tady! - 2
Strážní a padlí andělé. Kdo nás zachraňuje a proč? Jsou okamžiky, kdy člověka někdo či něco zázračně zachrání. Tradiční vysvětlení zní – byl to anděl.Fenomén: Přibližují se dimenze? (2)Fenomén: Přibližují se dimenze? (2)
Příběhy našich čtenářů. Halucinace nevysvětlují fenomén „prožitků blízké smrti“, možná žijeme v podivném vesmíru, kde současně existuje naše minulost, současnost i budoucnost.Fenomén: Přibližují se dimenze?Fenomén: Přibližují se dimenze?
Některým lidem se dějí podivné věci - dívají se do paralelních světů. Jiní vidí svou minulost, která se stala, ale vidí i to, co se jim vůbec nestalo. Sbližují se paralelní světy nebo se zlepšují naše paranormální schopnosti?10 lidí s neuvěřitelnými schopnostmi10 lidí s neuvěřitelnými schopnostmi
Mutanti s pohádkovými vlastnostmi se vyskytují hlavně v amerických filmech. Ale i někteří obyčejní lidé kolem nás mohou mít schopnosti, nad kterými zůstává rozum stát. Následuje žebříček deseti z nich, jak je vybral časopis amazingbeautifulworld.com.Děti duchy vidí: Duchařské historky z AmerikyDěti duchy vidí: Duchařské historky z Ameriky
Je známo, že děti mají mimosmyslové vnímání silnější než dospělí. Zachycuje to například slavný film „Šestý smysl“. Následující příběhy se odehrály v několika amerických rodinách.Astrální cestování pro začátečníkyAstrální cestování pro začátečníky
Češi se začínají zajímat o záhadný jev, kterému se říká astrální cestování či zážitek opuštění těla. Návod pro začátečníky o tento druh vystoupení éterického těla z fyzického napsala Američanka Elizabeth Joyce.Všechno, co jste chtěli vědět o astrálním cestováníVšechno, co jste chtěli vědět o astrálním cestování
Astrální cestování může být nebezpečné. Američanka Erin Pavlina varuje před lehkomyslným poletováním v astrálním světě. Je to zajímavá zkušenost, ale každý na to nemá. Erina odpovídá na nejčastěji kladené otázky ohledně vědomého vystupování z těla.Indiáni Kogi uchránili svá tajemství, aby probudili naši paměťIndiáni Kogi uchránili svá tajemství, aby probudili naši paměť
„My už nemůžeme dál opravovat svět. Musíte to udělat vy,“ říkají domorodci, kteří se ukryli před civilizací v horách severní Kolumbie. Primitivní indiáni dávají vzdělanému Západu mravní a ekologickou lekci.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí