internetWEEK.cz menu TOPlist

Úspěch nejsou jen peníze | 4/10

Úspěch nejsou jen peníze | 4/10

Abeceda podnikání - škola úspěchu

 

Úspěch nejsou jen peníze | 4/10

     Určitě jste si už všimli, že mluvíme o úspěchu, který neznamená jenom vydělávání peněz. Zveme Vás mnohem dál, na cestu zdokonalení se a vybudování si pevného základu charakteru celé osobnosti. Až potom můžete udělat další krok, který povede k úspěchu ve Vašem osobním i profesním životě. Když svou cestu k úspěchu půjdete s láskou, vírou a nadějí, dostane se Vám opravdového bohatství, které má opravdový smysl. A klíčem k němu není myslet jen na peníze, jak si často lidé myslí, ale myslet na druhé a pomáhat jim k jejich snům, k naplnění jejich potřeb. Jděte cestou Dextera Yagera nebo Dala Carnegieho a poznáte, že jen takhle vydělané peníze Vám mohou poskytnout radost. Když ani Vy neurčíte žádný strop tomu, co chcete dávat druhým, nevytvoříte tak strop toho, co můžete dostávat. Protože nejste ostrov. Kolem Vás je hodně lidí, kterým když dáte lásku a sny, budete mít sami úspěch. Aby peníze měly v životě smysl, musíte mít zázemí, kam se můžete vracet. Potřebujete z těch miliard lidí jednoho člověka, svůj přístav. Založit rodinu a všechno, co vytvoříte, přenechat svým dětem, protože to je Vaše krev, která tu zůstane dlouho po Vás. A Vy s ní. To je od nepaměti hlavní důvod, proč každý člověk touží zanechat po sobě něco velkolepého alespoň pro své nejbližší. Zapsat se nesmazatelně do dějin lidstva. Být pilířem společnosti. Možností, jak toho dosáhnout, je mnoho a je jen na Vás, co bude Vaším snem. Ale musíte mít dobrý základ morálních i společenských hodnot. Naslouchejte lidem i sobě. Budete mít víc přátel a budete si moci vážit sami sebe. Nežeňte se za každou cenu za penězi. Štěstí a spokojenost nezískáte tím, že budete něco nebo někoho vlastnit. Štěstí a vlastně i úspěch je ve smyslu života. Žít pro něco nebo pro někoho. Zkuste se zamyslet, co si představujete pod pojmem úspěch, když budeme předpokládat, že peníze nejsou problém, protože ani peníze ani hmotný majetek nejsou klíči ke štěstí, jak se tolik lidí domnívá...

 

     Těžko se to říká všem, kdo mají zrovna teď špatnou životní úroveň, nebo dokonce dluhy. Ale dříve, než se vrhnete do vydělávání peněz, postavte si svůj pevný základ osobnosti. Chudoba nebo nedostatek, to není nic trvalého, když se s tím nesmíříte. Ale i když nebudete mít ani cent, nemusíte být chudák. Můžete mít milióny, ale nemusíte být boháč. V Americe, ale i v některých státech Evropy hovoří průzkumy o tom, že většina výherců v loteriích nad sedmdesát pět tisíc dolarů měla po pěti letech horší životní úroveň než před výhrou. Ještě daleko horší výsledky měli výherci nad sto tisíc dolarů. Tito lidé se stali troskami bez peněz, přátel, manželství, závislí na hazardu, na alkoholu a často i na drogách Čím to je? I Vy určitě znáte zbohatlíky, kteří najednou přišli k majetku a přes noc se změnili. Najednou si mohli dovolit všechno, až jednoho dne - peníze i přátelé jsou pryč. Protože když chybí dobrý základ a smysl pro hodnoty, takový životní styl každého zničí a jednou dostane až do dluhů. Rychle nabyl, rychle pozbyl. V tom je hluboká pravda a moc těžko se s ní smiřuje. Proto se Vás snažíme přesvědčit, že úspěch nejsou jenom peníze a lidem, kteří je najednou vyhrají nebo zdědí, není co závidět. Chtějte se vypracovat. Získat v životě všechno, o čem budete snít a čeho dosáhnete svými silami. Potom budete vítězi, kteří znají pravé hodnoty nejen peněz, ale i života.

     Peníze nejsou všechno, ale je lepší je mít než nemít. To je fakt. Čím míň je peněz, tím víc bývá problémů. Také fakt. Hádky s partnery potom svádí k tomu, že se snažíte rychle vydělat, kolikrát za každou cenu, ale ono to nějak nejde. Právě tady si možná i někdo z Vás řekl : "Legálně nebo nelegálně, mě je to jedno!" Stop! Zkuste se zamyslet. Kolika lidem si myslíte, že se v životě z ničeho nic změnil žebříček hodnot? Každý rok přicházejí tisíce lidí na celém světě o střechu nad hlavou, o všechno, o čem snili! Hurikány, záplavy, zemětřesení. Přijdou třeba na pár minut, ani se nezdrží, ale vezmou Vám doslova všechno, na čem Vám záleželo, všechno, kvůli čemu jste pracovali, a Vy na to přesto nebudete ani myslet! Najednou se Váš žebříček hodnot úplně změní! V té chvíli každý zjistí, že jeho největším a opravdovým bohatství je život. Život můj a mé rodiny. Dáte za něj klidně všechny své sny, protože život je to pravé bohatství. Proto se zamyslete. Co máte právě teď? Co byste za žádné peníze nevyměnili? Zdraví ? Svoje a svých blízkých? Své přátele? Možná máte děti a milujete je. Nedopusťte, aby Vám vyrostly a Vy si toho ani nevšimli, protože jste měli spoustu neodkladné práce... nebo jste si nedovedli uspořádat čas! Nedopusťte, aby se peníze staly Vaším bohem! Vaše děti nepotřebují Vaše peníze k tomu, aby byly šťastné. Spíš jim ublíží přebytek, protože se o hodnotách nedozví všechno od začátku tak jako Vy. I když jim budete vyprávět, že na šest dětí jste měli jeden hrnec polévky k večeři. Vaše děti potřebují Vás. Vaši lásku. Potřebují vidět, jak jsou jejich rodiče do sebe zamilovaní. To je pro ně ta nejlepší výchova do života! Jedině tak se i oni naučí milovat. Proto Vaše práce nikdy nesmí být Vaším šéfem. Nestaňte se otrokem své práce. A jestli se Vám tohle stává, pokaždé si vzpomeňte, proč jste peníze chtěli vydělávat - pro svou rodinu, pro svůj sen. Neplaťte tak velkou daň, když to není vůbec nutné! Vydělávejte s penězi i čas! Držte se pravidla: "Když jsem v práci, dávám ze sebe sto procent. Když jsem doma, dávám sto procent rodině." Když budete každý den přicházet z práce unavení a rozmrzelí, nezapomenete připomenout, že to všechno děláte jenom kvůli nim, začnete se navzájem odcizovat. S každou výčitkou. I s tou, kterou nevyslovíte, ale stejně bude ve Vás. Vůbec nebudete spokojeni a ani Vaše práce nebude stát za moc. To je bludný kruh, a jestli se do něj jednou dostanete, tak je na Vás udělat první krok ven. Chovejte se jako zamilovaní a budete! Zkuste přijít domů a říct: "Měli jste také tak krásný den?" Třeba ve skutečnosti nestál za moc, ale určitě najdete alespoň maličkost, nad kterou se můžete zasmát. Udělejte si čas pro rodinu, pro přátele. Vaše štěstí je věcí Vašeho postoje - pozitivního postoje. Můžete mít hodně, ale nebudete šťastní, když zapomenete, že v životě můžete mít všechno, co chcete, když budete pomáhat druhým, aby dostali to, co si přejí. Šťastní budete jedině tehdy, když budete dělat šťastnými druhé!

     Když v USA hledali jeden společný rys milionářů, kteří se prosadili vlastními silami, našli jeden, který měli beze všech pochyb společný, a nebyla to znamení horoskopu ani vysoká čela: všichni uměli najít alespoň něco dobrého v každém člověku a za každé situace. Protože jakými lidi kolem sebe vidíte, takoví jsou, jak vidíte situaci, taková je! Nezáleží na tom, kdo jste a co jste. Jestli chcete od života jen to nejlepší, musíte se naučit to nejlepší dávat, vidět v lidech to nejlepší a v každé situaci si udržet pozitivní postoj. Na úplně každou, i nešťastnou situaci, věc, myšlenku, na člověka se dá dívat ze dvou úhlů. I sami na sobě můžete najít dobré a špatné. Nic není černobílé. Všechno má dva póly, které dohromady tvoří něco jedinečného, neopakovatelného. Naučte se dívat vždy z toho lepšího úhlu a najdete dobro. Když na tenhle zákon života zapomenete, nebudete se nikdy cítit dobře ani v osobním životě, ani v obchodě a začne Vám vládnout zákon džungle, kde není láska, jen lokty, ochranky a vyhrožování! V každém člověku je něco velkého, dobrého, každý člověk stejně jako Vy může mít v životě všechno, co chce. A Vy můžete lidem pomoci najít právě to velké, jejich vlastní nadání a bohatství, všechno, o čem možná dosud nevěděli. Každý člověk má někde uvnitř sebe svět neomezených možností. To není jenom fráze. To je fakt, který nám dokázalo mnoho outsiderů. Otázka být, či nebýt, to je otázka postoje. Jsou to jen slova: já věřím, že to dokážeš, máš na to, nevzdávej se. Nebo upřímně myšlená pochvala. Slova, která působí jako lék, jako obohacené palivo. Taková slova dají každému víc síly než sebevětší hamburger. Když budete v tomhle duchu vychovávat i své děti, nikdy nebudou mít problémy s kouřením, s alkoholem, s drogami. Vaše děti v životě dosáhnou ohromujících výsledků ať ve sportu, v obchodě, anebo že se naučí chodit i přes vrozenou vadu a řeči doktorů a známých, že to nemohou dokázat. Nikdy nedopusťte, aby Vaše děti postrádaly zdravé sebevědomí. Pomáhejte jim už odmalička překonávat bariéry, které máme všichni v podvědomí. Nestyďte se s výchovou Vašich dětí poradit s odborníky. To neznamená, že své děti nezvládáte, ale že jim chcete dát ty nejlepší podmínky k jejich růstu. Děti úspěšných lidí jsou většinou úspěšné, a často ještě mnohem dříve, než od rodičů dostanou nějaké peníze. I přesto, že jim rodiče často nemohou věnovat mnoho času, dávají jim hodně - příklad úspěchu. Postoje a zvyky a pravidla, které k němu vedou. Jako Paul Getty, který od otce dostal jenom tvrdou práci a příklad, díky kterému se stal milionářem vlastními silami už ve třiadvaceti. A ve čtyřiadvaceti odešel do důchodu. Dva roky strávil v Kalifornii, v luxusu a nicnedělání. Ale tehdy poznal, že peníze, to je jenom prostředek, který Vás dovede k cíli. Proto se spojil se svým otcem a zároveň sám investoval do dalších pozemků, které mu přinesly další úspěch a mimo to i další jmění.

 


     Ty principy, které se my snažíme naučit používat, děti úspěšných rodičů viděly každý den a samo podvědomí, pokud tento postoj přijmou, je k úspěchu neomylně dovede, stejně samozřejmě, jako jste se Vy naučili mluvit. Říká se tomu duplikace.

     V každém člověku je obrovská síla. Vědomí, se kterým komunikujeme, je jenom špička pomyslného ledovce. Vědomí je stoprocentně řízeno podvědomím. Podvědomí plní příkazy, které do něj byly vloženy. Je jako výkonný počítač, který ale musíte naučit všechny operace, které má provádět. Zadat mu programy, podle kterých bude řídit Vaše aktivity a nakonec i celý život A je jen na Vás, abyste do podvědomí svého i druhých vkládali lásku, víru, naději, integritu, poctivost, vlastenectví, odolnost, pozitivitu, spolupráci, odpovědnost, sny, cíle, věrnost, nasazení, obětavost, sebedůvěru. Ať tomu věříte nebo ne, nejsou to okolnosti, ale podvědomí, kdo rozhoduje o štěstí nebo neštěstí, bohatství nebo chudobě svého nositele. Je to sídlo Všech našich zvyků, komplexů a bariér. Navigační systém, který nemůže zklamat, když jsou do něj vkládána správná vstupní data. K úspěchu Vás dovede stejně jednoduše, jako stěhovavé ptáky na jih a zase zpátky. Podvědomí je nevyčerpatelná studnice informací, nápadů, citů i radosti. Bohužel, Vaše podvědomí je také překrásný kousek přírody, na který se Vám někdo stále snaží navézt skládku. Tyhle negativní informace, to jsou viry a autodestrukční programy. Ale dnes, když už víte, jak působí, je jen na Vás, jestli se proti nim budete bránit, jestli si uchráníte krásu a jestli pomůžete i druhým. Chraňte si svůj pozitivní postoj a rozdávejte úsměvy. Buďte první, kdo pozdraví, kdo dá naději, první, kdo navrhne smír, kdo začne rozhovor, první, kdo dá, aniž by hned čekal, co dostane. Úspěšný člověk vždy dělá první krok a nemyslí přitom jen na peníze nebo na jiný prospěch. Buďte leaderem, který vede lidi k lepšímu životu. Vy máte moc dát lidem lepší život a naději. Dávejte lidem sny a ideály. Věřte lidem, protože každý člověk má v sobě alespoň něco dobrého a upřímného. Hledejte a nalézejte dobro. Vždyť každého v této zemi odmalička vychovával Foglar a nebo Klabzubova jedenáctka. A Vinetou a Tolkien a Verne. Hledejte v každém z nich zbytky statečných kluků a holek, kteří chtěli celý svůj život zasvětit boji proti bezpráví. Hledejte v nich čistá srdce Limonádového Joa. Každý má v sobě střípky ideálů mládí, které můžete oživit. Dokažte jim, že to funguje, že se tak dá žít. Dokonce, že právě toto je ta správná cesta, jak být šťastným a úspěšným. Díky svým střípkům ideálů, které stále nosíte i Vy ve svém srdci, můžete získat opravdové a trvalé bohatství. Dokažte všem, že nemusí mít široká ramena, že se nemusí nikam tlačit před jinými. Že nemusí podvádět a uplácet. Právě naopak, když se s konkurencí naučíte žít, vycházet s ní a mluvit o ní jen v dobrém, budete ještě úspěšnější, než když dáte všechny síly do jejího zničení. Vzpomeňte, když Vám bylo třináct-patnáct, jak jste chtěli zachránit svět. Války podle Vás neměly smysl. Bylo přece tak jednoduché žít v míru a přátelství s každým člověkem. Vy jste nechápali, proč se lidé chovají tak majetnicky, tak bezohledně ke všemu, co je kolem nich. Proč si berou víc, než sami potřebují. Dokažte lidem, že také budou mít úspěch, když budou pomáhat druhým. Jestli se nám všem tohle povede, už se těším, až budou děti našich dětí žít v přátelštější společnosti. I když dál budou falešní lidé. Zůstanou podvodníci, ale bude příjemné, až nebudou mít převahu.

     Aby člověk dosáhl v životě úspěchu a aby byl kdykoliv schopen podat stoprocentní výkon, musí být šťastný a spokojený uvnitř. Musíme mít v srdci lásku. Svůj svět, kde nejsou peníze, ale jen čisté hodnoty a harmonie, kolem kterého obíhá všechno ostatní.

     Láska a přátelství patří k životu každého člověka víc než cokoli jiného. Všichni hledáme takového partnera, se kterým chceme prožít svůj život, kterému se můžeme svěřit, přístav, kam se můžeme schovat. A dokonce i svého partnera si můžeme vybrat pomocí svého podvědomí. Doktor Joseph Murphy doporučuje tento ověřený postup: "V klidu relaxujte, zapomeňte na všechny problémy a představujte si, že k Vám přichází žena nebo muž právě takových vlastností a schopností, které si přejete, aby měl Váš partner nebo Vaše partnerka. Zapište si ty vlastnosti hluboko do podvědomí, protože právě s tímto člověkem jste schopni v lásce prožít celý život. Věřte, že neomezená moc Vašeho podvědomí Vám přivede Vaši lásku do cesty. Přesně takovou lásku budete mít, když uvěříte." A jestli jste už svou životní lásku našli, važte si jí a chraňte ji, protože život je plný zkoušek, a budete-li je láskou překonávat, budete stále zamilovaní.

     Ale k tomu musíme pochopit základní lidské potřeby, protože tyto potřeby jsou u mužů a žen sice podobné, ale muži a ženy je jinak chápou a jinak jich dosahují. Chybně si myslíme, že když mě můj partner miluje, bude reagovat tak, jako reaguji já, když někoho miluji. Muž si myslí, že milující žena musí dojít ke stejným závěrům jako on, a žena předpokládá, že muž bude cítit a reagovat zase jako ona. Když je náš vztah zamilovaností, přetékáme tolerancí, rozdáváme a přijímáme úsměvy a vlastně nic není problém. Ale dříve nebo později zamilovanost vyzraje ve vztah, kdy začínáme cítit i své vlastní potřeby, a láska tak často z neznalosti rozdílů mezi námi umírá. Jen proto, že nevíme, co náš partner opravdu chce a potřebuje, a ani my si nedokážeme říci, co očekáváme. Stalo se někdy právě Vám, že jste svému milovanému nebo milované chtěli pomoci, ale nakonec se vše obrátilo proti Vám a všechno skončilo hádkou? A vlastně je to tak jednoduché. Muž a žena se svým chováním a potřebami odlišují. I když nemůžeme říci, že všechny ženy jsou přesně takové a muži právě takoví. Každý je jedinečnou a neopakovatelnou osobností, ale můžeme říci, co má většina mužů a většina žen společného. I když tyto povahové rysy se mohou dokonce proměňovat. Některé ženy mají spíš dominantní, mužskou povahu a samozřejmě i naopak. Ale i přesto na lásku platí obecný a velmi jednoduchý recept: zamilovanost, tolerance a společné cíle. Láska a zamilovanost, to je postoj. Chovejte se jako zamilovaní a doopravdy jimi můžete být. Společné cíle, to je i společný život a všechny radosti a starosti. A navíc tato myšlenka není nijak nová. Už tisíce let dává radu o společných cílech, radostech i starostech každý oddávající novomanželům při svatebním obřadu! Sněte společné sny, plánujte si život dohromady. Pokuste se spolu začít podnikat, protože spolu budete trávit i daleko více času. Relaxujte spolu, přemýšlejte a mluvte o budoucnosti. Protože společná budoucnost Vás bude spojovat i v přítomnosti, která nemusí být jednoduchá.

 

     Pokud máte umět tolerovat svého partnera, musíte se naučit znát potřeby, které jej vedou. Žena je vedena city a kvalitou vztahů. Důležitější než úspěch je pro ni projevování osobních pocitů. Ženy jsou si vědomy i pocitů ostatních. Rády nabídnou pomoc a oporu bez požádání a tím projevují svoji náklonnost a lásku. Není pro ně tak důležité prosadit sebe, a když požádají o pomoc, není to projevem slabosti.

     Muži si cení úspěchu, výkonnosti, schopností a síly. Vždy všechno dělají tak, aby předvedli a prosadili své schopnosti, a jsou spokojeni, když jsou úspěšní. Možná právě tato mužská potřeba je i hlavním motorem celé evoluce lidstva. Muže víc zajímá podstata věci než lidské city. Projevem mužské povahy je nezávislost. Muž problémy řeší sám. Žádat o radu, když to není nezbytně nutné, považuje za slabost, a proto se stáhne, než vyřeší svůj problém. Ale když už se s někým začne o problému bavit, žádá radu a projevuje tím velkou důvěru.

     Ve svém chování a citech jsou muži a ženy protiklady, které se přitahují. Chtějí-li spolu žít, milovat se a svoji lásku chránit, musí se naučit rozumět, chápat a tolerovat odlišnosti toho druhého. Když žena začne mluvit o problémech, vůbec nečeká na chytrou radu. Žena se svěřuje se svými pocity, chce, aby ji někdo vyslechl a pochopil. Ale muž se mylně domnívá, že žádá o radu, protože muž, který by začal mluvit o problémech, by za ním pro radu přišel. Takže udělá závěr, vždy jako ten nad věcí něco rozumného vymyslí, poradí, co se dá dělat, ale žena se neuklidní! Ona chtěla, aby jí muž projevil lásku a oporu tím, že by ji vyslechl. Takže žena řešení odmítne, ale tím se nevědomě dotkne muže, protože ho odstrčila a nemůže být užitečný. Začne si myslet, že si ho neváží, že pro ni není asi dost dobrý, když nedá na jeho radu, která je určitě tím nejlepším řešením. Když ženě na někom záleží, bez zábran řekne, co na sobě může zlepšit a jak, aby se zdokonalil. Ale když se snaží zlepšit muže, toho to ponižuje a cítí, že se ho snaží opravit, protože už není spokojená s tím, jaký je. Muž chce vědět, že ho žena miluje takového, jaký je, a protože třeba jinde nemůže, alespoň v její společnosti se chce chovat úplně přirozeně. Proto si začne myslet, že ho už nemiluje, že je příliš kritická a možná se ho snaží předělat podle jiného muže, který by se jí líbil víc. Přitom mu žena nabídla pomoc z lásky. Jak vidíte, hádkám můžete předejít a lásku ještě upevnit, když se naučíte lépe naslouchat, a ne mluvit. Naučte se vyslechnout druhé. Budou s Vámi daleko radši trávit svůj čas a nebudou už potřebovat chodit za někým jiným. A navíc pak rádi vyslechnou Vás. Když přijdou problémy, muži a ženy se chovají úplně opačně. Muž se stáhne do sebe, aby přemýšlel a našel řešení. V takové chvíli je radši sám. Žena je problémem zaujatá a snaží se o něm s někým bavit. Řídí se spíše emocemi a pocity než fakty. Když má muž problém, všechno jde stranou, a proto bývá zapomětlivý a roztržitý. Když na řešení problému přijde, uvolní se a vrátí do normálu. Když na řešení problému nemůže přijít, uvolní se třeba u televize, u počítače nebo řízením auta. Když problém vypustí, je schopen věnovat se rodině. Když se muž stáhne, žena ho nechápe, neví o stresu nebo problému, který muž má. Vidí jen, že jí nevěnuje pozornost, jakou si zaslouží, a připadá jí, že ji ignoruje a že o ni nestojí. Kdyby přišel a začal o problému mluvit, pochopila by. Ale takhle dojde k závěru, že už ji nemá rád, protože se jí nevšímá. Když žena o tomto mužském postoji neví, zazlívá mu to. A když muž nezná její potřeby, neuvědomí si, jak jeho stažení může na ženu působit, že si připadá zanedbaná a zbytečná. Zákonitě musí dojít k hádce a ke vzájemnému odcizování obou partnerů.

     Žena, když je ve stresu, nesnaží se soustředit na jediný problém - nechává na sebe působit všechny problémy najednou: minulé, současné i budoucí. Nehledá řešení. Potřebuje mluvit o tom, co cítí. A cítí se tím lépe, čím víc o tom mluví. Když ji někdo poslouchá - uleví se jí. Ale když má pocit, že ji muž nevnímá a že jí nerozumí, začne vytahovat další a další problémy. Muž se proto domnívá, když s ním o tom mluví, že problémy zavinil jen on. Čím víc problémů, tím větší vina - a začne se bránit! Ale když muž o této ženské potřebě ví, vyslechne ji, obejme a jí se uleví. Dá jí tím pocit bezpečí. Žena mu může pomoci, když řekne, že chce o svých problémech jen mluvit, ne je řešit, a že by byla ráda, kdyby ji vyslechl. Muž nebude mít pocit, že se musí bránit.

 

     Láska je jako růžový keř. Aby krásně vykvetl, musí se o něj pečovat. Když chcete, aby kvetla Vaše láska, musíte dávat partnerovi přesně to, co potřebuje. Žena potřebuje péči. Muž musí projevit zájem o její city, o její blaho. Žena tak bude cítit, že je milována. Muž potřebuje cítit, že žena důvěřuje jeho schopnostem. Potom je schopen dát víc péče jejím citům a potřebám. Žena potřebuje porozumění, potřebuje, aby ji muž vyslechl a podpořil, ale neříkal svůj názor, pokud o to sama nepožádá. Čím více dá muž porozumění, tím více mu dá žena uznání. Žena potřebuje respekt. Potřebuje cítit, že muž uznává její práva a potřeby - když se jí stále dvoří. Muž potřebuje ocenění za to, co pro partnerku dělá. Když je oceňován, ví, že jeho snaha nevyšla naprázdno, a bude se snažit dávat ještě víc. Žena potřebuje oddanost. Muž ji musí dávat na první místo. Potřebuje pocit, že je zbožňována. Čím víc ji muž zbožňuje, tím víc ona jeho obdivuje. Protože muž potřebuje obdiv. Žena k němu musí vzhlížet se souhlasem. Musí obdivovat jeho schopnosti a kladné vlastnosti. Žena potřebuje potvrzení své vlastní hodnoty. Potřebuje vědět, že muž neznevažuje její city a že je jí oporou. Muž potřebuje přízeň. Musí vědět, že za ním žena stojí. Že uznává to, co dělá, že je pro ni rytířem a ochráncem. Žena potřebuje bezpečí, stále musí být ujišťována, že partnerovi na ní záleží, že je milována. Muž potřebuje, aby ho žena povzbuzovala, aby věděla, co dělá a proč. Tím získává sílu, odvahu a víru v to, co dělá.

     Muž by měl ženu zahrnout pečující láskou, kdežto žena muže láskou důvěřivou. Potom bude Váš společný vztah kvést a Vy tak vytvoříte to nejlepší prostředí pro růst svých dětí. Co to tedy znamená - pečující a důvěřivá? Pečující láska znamená: Když přijdete domů, ze všeho nejdříve se s ženou přivítejte, polibte ji, promluvte si, jaký měla den - naslouchejte! Věnujte jí alespoň čtvrt hodiny, než se začnete shánět po jídle nebo po novinách. Lichoťte jí, jak jí to sluší, občas jí přineste květiny. Plánujte spolu - krátkodobě i dlouhodobě. Když někam jedete, počítejte s časovou rezervou, aby nemusela pospíchat. Dobře si prostudujte cestu. Občas ženě pomozte i v domácnosti. Když ji něco naštve, stůjte při ní, i kdybyste úplně nesouhlasili. Na debaty je času dost v klidu! Projevujte jí něžnosti i bez sexuálního podtextu. Ve společnosti k ní buďte něžní, držte ji za ruku, stůjte při ní! Jděte spolu nakupovat - parfémy, oblečení - co má ráda. Nabídněte jí večeři v restauraci, divadlo nebo kino. V autě respektujte její přání. Když se jí cokoli povede, pochvalte ji. Ptejte se na její pocity. Ptejte se, co byste na sobě měl změnit.

     Důvěřivá láska znamená: Nebudete partnerovi vyčítat každou maličkost donekonečna, dáte mu volnost, když ji potřebuje - o to dříve se k vám plný lásky vrátí. Poděkujte mu za vše, cokoli, i když Vám pokaždé řekne, že to byla maličkost. Povzbuzujte ho v jeho práci, ale dejte mu najevo, že nemusí dobývat další a další hrady, aby si zasloužil Vaši lásku. Buďte vynalézavá. Neustále se snažte muže přesvědčovat o tom, že si lépe nemohl vybrat. Když od partnera něco chcete, řekněte mu to laskavě, ale přímo. Když budete jen naznačovat, nemusí to pochopit a Vám jen zkazí náladu. Když se mu něco nepovede, stůjte za ním. V autě se ho nesnažte dirigovat. Když se ho dotknete, omluvte se mu. Když přijde pozdě, dejte mu možnost vysvětlit proč. Když se chce udobřit, přijměte ho. Občas přehlédněte i chyby, které Vás děsně rozčilují. Když mu něco vyčítáte, mluvte o tom, co udělal nebo neudělal, čím Vás naštval, ale ne o něm! Protože když muž udělá chybu, sám to velmi dobře ví a od Vás velmi ocení, když ji přejdete nebo ho dokonce podpoříte, protože to příště bude určitě lepší.

     Pochopením základních potřeb svého partnera můžete jedině získat. Víc lásky, porozumění. Učte se rozumět potřebám a hodnotám, které vedou jeho nebo její život. Nebudete se bát stárnutí, protože s láskou zůstanete stále mladí. Svou láskou dáte pevný základ hodnot i svým dětem, které se naučí, jak dávat a mít rád. Víc pro ně nemůžete udělat. Ani peníze, ani dárky nemají pro mladý život takovou hodnotu. Učte se a učte své děti. Jen tak se nebudete muset bát, že by někdy měly problémy s drogami, protože z nich vyrostou vyrovnané osobnosti, které jsou schopny své vnitřní konflikty řešit. Naučte je snít. Naučte je dávat si cíle. Učte je naději a vytrvalosti. Dejte jim opravdové vzdělání, které jim pomůže všechny znalosti použít i v životě. Dejte jim vše, co Vy se dnes musíte učit, a úspěch pro ně bude něco tak samozřejmého, jako že se střídají roční období. Udělejte si čas na svou rodinu, dokud není pozdě. Všechny děti jednou vyrostou a pak už se budete moci spoléhat jen na to, jak jste je vychovali.

 

1997-2011 HBT

Publikace je neprodejná. Je součástí školy úspěchu „ABECEDA PODNIKÁNÍ“.
Všechna práva jsou vyhrazena.
Copyright © HBT 1997-2011 Práva autora v ČR zastupuje B.I.B. Beach Internet Business spol. s r.o.

Další příspěvky autora: HBT


Články ve stejných kategoriích:

Abeceda podnikání - škola úspěchu  


Kategorie Abeceda podnikání - škola úspěchu


Cestou milionářů | 1/10Cestou milionářů | 1/10
Abeceda podnikání - škola úspěchuSebehodnocení | 2/10Sebehodnocení | 2/10
Abeceda podnikání - škola úspěchuPlány, sny a cíle | 3/10Plány, sny a cíle | 3/10
Abeceda podnikání - škola úspěchuJak začít od nuly | 5/10Jak začít od nuly | 5/10
Abeceda podnikání - škola úspěchuJak působit na lidi | 6/10Jak působit na lidi | 6/10
Abeceda podnikání - škola úspěchuObchodník | 7/10Obchodník | 7/10
Abeceda podnikání - škola úspěchuChytrý manažer | 8/10Chytrý manažer | 8/10
Abeceda podnikání - škola úspěchuJak pracovat a relaxovat | 9/10Jak pracovat a relaxovat | 9/10
Abeceda podnikání - škola úspěchuAkumulátor | 10/10Akumulátor | 10/10
Abeceda podnikání - škola úspěchuABECEDA PODNIKÁNÍ - škola úspěchu - kompletních 10 kapitol, exkluzivně zde!ABECEDA PODNIKÁNÍ - škola úspěchu - kompletních 10 kapitol, exkluzivně zde!
Chcete dosáhnout úspěchu ve všem co děláte? Ve všech oblastech Vašeho života? Chcete vydělávat nejen peníze, ale i čas? Tak nečtěte. Vnímejte! Život je nejvyšší univerzitou... Učte se z chyb a úspěchů druhých!
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí