internetWEEK.cz menu TOPlist

K zamyšlení - náš pozemský život

K zamyšlení - náš pozemský život

Je důležité vědět, že než duše započne svůj pozemský život, probere v hrubých rysech své životní plány, uvědomí si, co se chce na Zemi naučit, v čem se zdokonalit či proč se má stát něčím jiným, než bylo půdovně zamýšleno.

K zamyšlení - náš pozemský život

Je důležité vědět, že než duše započne svůj pozemský život, probere v hrubých rysech své životní plány s andělem Slunce, uvědomí si, co se chce na Zemi naučit, v čem se zdokonalit, kde k tomu najde nejlepší podmínky, případně co ji vede k tomu, stát se něčím jiným, než bylo půdovně zamýšleno. Člověk si na tuto domluvu vědomě nevzpomíná, ale andělé, kteří ho doprovázejí, ho vedou dohodnutým směrem a on cítí, jestli jeho život probíhá v souladu s tím, co si,,doopravdy" přeje. Člověk může svému životu sám určit cíl. Pro Heinricha Schliemanna bylo cílem života objevit Tróju, umělec se snaží vytvořit nádherné dílo, vědec například najít lék proti nevyléčitelné chorobě. Pak existují dvě možnosti: Buď si jako cíl určí to, co už měl dohodnuto před příchodem na tento svět, nebo si vymyslí něco jiného. Většinou ale nevytvoří nic nového pouze z původní nevědomé představy učiní své vlastní uvědomělé rozhodnutí. Může se samozřejmě také stát, že si někdo zvoní poslání, které se příliš neshoduje s tím, co měl předem dohodnuto. Dohodu před zrozením si můžete představit jako plán cesty kolem světa: Znáte datum odjezdu, předpokládaný čas návratu, místa, která chcete navštívit a činnosti, které tam chcete provádět. To je v hrubých obrysech dané. Chcete například to či ono poznat, navštívit přátele, setkat se s nějakou známou osobností, něco konkrétního prozkoumat.


Ale zalíbí se vám třeba v Londýně a rozhodnete se, že tam zůstanete do konce života. To je přirozené a nic tomu nebrání. Původní představa nezmizí, mlhavě stále zůstává někde v pozadí. Pak opět mohou nastat nové situace: Člověku buď nové rozhodnutí vydrží na celý život a on bude nadále žít ve shodě sám se sebou. Považoval například cestu kolem světa za vhodný prostředkem jak splnit životní úkol, ale pak našel způsob, jak tento úkol zvládnout v Londýně. Smysl má mnoho společného se stabilitou a s flexibilitou a oboji vždy působí současně. Anebo mu nové rozhodnutí na celý život nevydrží. Pak má člověk najednou pocit, že nežije tak, jak by měl, mohl a vlastně opravdu chtěl, a říká si: ,,Chodím v botách, které mi nesedí. Nebylo to sice špatné, stát se advokátem nebo truhlářem, oženit se a zůstat v Londýně, ale - vlastně na mě čeká cesta kolem světa." Člověk žije stále ve dvojím světě. Jedním je svět původní představy, druhý si každý vytváří sám svým jednáním a rozhodováním. Oba světy spolu nepřestávají souviset, nikdy se od sebe zcela nevzdálí. Pokud si člověk za cíl života zvolí totéž, co bylo před jeho zrozením dohodnuto, žije sám se sebou ve shodě, má trvalý pocit, že mezi ním a jeho možnostmi, mezi tím, co představuje a co nejniterněji prožívá, není vůbec rozpor, nedochází k žádnému tření.

 

Říká si: ,,Můj život mi padne jako ulitý, je to ten nejlepší život, jaký si umím představit. Samozřejmě mě potkávají problémy a možná i rány osudu, ale přesto mi život připadá báječný." A kdo si dokonce může říci:,,JÁ tomto dnešním životě, JÁ v domluvě s andělem Slunce a JÁ ve smyslu původního stvoření, my všichni se k sobě hodíme, jsme svým způsobem totožní.", ten pocítil a pochopil význam pojmu smysl v jeho plasticitě a hloubce. Člověk se ale může od původní představy svobodně odchýlit, a přesto i potom žít smysluplným životem. Andělé se přizpůsobí nové situaci, budou člověka doprovázet a ochraňovat, a pokud se nový úmysl a shoduje se zájmy nebe, také vést. Původní záměr se možná později objeví v některé z dalších inkarnací. To tedy znamená, že nebe respektuje, když se někdo rozhodne změnit směr svého života. Ale takový člověk bude pravděpodobně věčně nespokojený, těkající, on sám i jeho okolí bude vnímat tento život jako cosi neuchopitelného. Často pak dochází k návratu k původní domluvě. Ve vnějším světě se to projevuje jako náhlý zlom v dosavadním životě. Ale ten si člověk sám zinscenoval, protože něco nebylo v pořádku: ,,Všechno bylo vlastně krásné a jistě to také mělo smysl, ale neodpovídalo to tomu, co bylo dohodnuto před inkarnací a asi ani tomu, co bylo původním JÁ zamýšleno."

Život je tedy smysluplný- je-li buď v souladu s úmluvou o jeho směřování před narozením,
- nebo je-li v souladu se záměrem, který si člověk sám určí během života a
nebesa jej pak přijmou za svůj.


 

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ostatní   životní cesta   Soukromý život   Pozemský život   K zamyšlení  


Kategorie Ostatní

Očkování: všechna pro i protiOčkování: všechna pro i proti
Každý, kdo se narodí zde, musí být povinně očkovaný. Necháváme se očkovat i dávkami, které nejsou povinné, ale mají chránit naše zdraví. Kupujeme si je dobrovolně, i když často mají mnoho vážných vedlejších účinků. Někdo je pro, jiný proti.


Rozhovor s Dianou Klibániovou, slečnou,  která si prošla peklem!Rozhovor s Dianou Klibániovou, slečnou, která si prošla peklem!
Když jsme zdraví, málokdo z nás si dokáže představit, že by se náš život mohl změnit během chvilky v holý boj. Dianě se to stalo. Byla jí diagnostikována rakovina kosti.


Mýty a fakta o šikaně na školáchMýty a fakta o šikaně na školách
Šikana se vyskytuje na většině škol a setkal se s ní téměř každý druhý žák. Přesto se školní šikana bagatelizuje a koluje o ní řada polopravd a mýtů...


Mýty a fakta: sexuální zneužívání dětíMýty a fakta: sexuální zneužívání dětí
Jako skoro všechno na tomto světě i sexuální zneužívání dětí má své mýty a fakta. Možná jsme se až doposud domnívali, že o této problematice víme vše. Mohli jsme se však opravdu zmýlit.


Navštívil vás duch? Nebojte se. Možná máte jen halucinaceNavštívil vás duch? Nebojte se. Možná máte jen halucinace
David Stannard trávil sám klidně večery ve svém domě ve východní Anglii a jednoho dne zjistil, že se s ním na televizi dívají další lidi. Nějaký školák a dva vojenští piloti RAF. Nebyli to však duchové, ale problém se zrakem.


Jak je to s letním a zimním časem. Zimní sice existuje, ale...Jak je to s letním a zimním časem. Zimní sice existuje, ale...
Čas, který používáme v létě, se nazývá letním časem, byť začíná na jaře a končí na podzim. Přesněji řečeno se jedná o Středoevropský letní čas (SELČ) a jeho cílem je poměrně diskutabilní úspora energie a tedy finančních prostředků.


Věštění: Budoucnost může být ukryta na dně šálkuVěštění: Budoucnost může být ukryta na dně šálku
Budoucnost můžeme předpovídat mnoha způsoby. Známé jsou především starodávné metody, jako je čtení z ruky, křišťálové koule a karet. Věštit se dá ale takřka ze všeho. Populární je věštba ze dna šálku!


Všechno o neandertálcíchVšechno o neandertálcích
Informace o našich prehistorických bratrancích neandertálcích se každým výzkumem rozšiřují a obohacují. Z nejnovějších informací jsme vytvořili obraz, jaký tento člověk byl a jak žil. Záhady ovšem zůstávají.


Zábava matek z USA – dítě, zobrazení dokonalostiZábava matek z USA – dítě, zobrazení dokonalosti
Ideální dětství každý vidí pro své dítě jinak. Většina holčiček si ale hraje s panenkami. Američtí rodiče jsou poněkud jiného názoru. Svým dcerám berou dětství a nutí je předčasně vyspět!


Příznaky transformacePříznaky transformace
Měníte se. Poznáte na sobě alespoň jeden z 51 symptomů spirituálního probuzení? Poradíme, jak s touto transformací naložit...
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí