internetWEEK.cz menu TOPlist

Jak vybrat zimní pneumatiky

Jak vybrat zimní pneumatiky

Vybrat správné zimní pneumatiky je velmi důležité. A to i podle toho, kde jezdíte. Jiné zimní pneumatiky jsou vhodné do Prahy a jiné na celou zimu do Krkonoš... A lze věřit testům?

Jak vybrat zimní pneumatiky

Pneumatika je tím, co Vás drží na silnici ve zvoleném směru. Díky čemu se auto rozjede a hlavně zastaví. Na sněhu, ledu nebo v břečce.

 

Zimní pneumatiky a přímé úměry

Výrobci jsou nuceni vyrábět ekologické pneumatiky, které šetří palivo. Zatím však platí, že čím je pneumatika úspornější, tím je také nebezpečnější. A to zejména v zimě.

 

Přímá úměra neplatí u ceny. U řady výrobců si připlatíte za značku. Made in Korea nemusí být špatnou volbou. Made in China však raději obejděte obloukem!

 

Zimní pneumatika z bazaru

Bazarová pneumatika nemusí být špatná. Pokud má alespoň 70% vzorku, není starší než maximálně 4 roky a všechny pneumatiky jsou rovnoměrně sjeté. V případě bazarových se držte raději renomovaných značek.

 

Zimní pneumatiky do hor

Zimní pneumatiky určené do extrémních podmínek patří na hory. A nejlépe je jezdit na nich pouze na sněhu. Při běžném silničním provozu přijdete o vzorek během jediné sezóny. Tyto pneumatiky navíc hůře fungují na mokru nebo v břečce. Na horách se velmi často používají také protektory Vraník. Fungují, ale chovají se jako ty do extrému. Lidé na horách, pokud jezdí i do nížin, mají často dvě sady kol. S extrémními a běžnými silničními zimními pneumatikami.

 

Běžné zimní pneumatiky pro naše klimatické podmínky musí správně odvádět vodu a břečku. Brzdit a zatáčet na mokru, sněhu a ledu. V horách jsou kompromisem, proto si vždy přibalte řetězy!

 

Testy zimních pneumatik

Dá se věřit testům? Nedá. Německý automotoklub prokazatelně podváděl a zvýhodňoval Continental. A výrobci poskytují do redakčních testů jiné pneumatiky (lepší), než které nakonec dodávají do obchodní sítě.

 

V naší redakci máme zkušenosti s celou řadou značek a typů pneumatik. Dovolíme si proto několik "nesponzorovaných" tipů:

 

Korea (Nexen, Kumho): fungují ale rychleji mizí, oproti drahým značkám

 

Se značkovými (Continental, Dunlop, Michellin, Pirelli, Bridgestone) neuděláte chybu.

 

Řada prodejců říká: když nevíš, kup si Nokian...

 

Pro běžné ježdění neuděláte chybu ani s domácí pneumatikou Barum. V testech se často vyrovnají drahým značkám.

 

Na horách (sníh a led) máme osvědčené Dunlop Grandtrek i protektor Vraník. Ale ve chvíli kdy taje, nebo jedete v nasolené břečce, lépe funguje běžná silniční zimní pneumatika.

 

Je také potřeba si uvědomit, že pneumatiky jsou konstruovány pro různé zátěže. Ať váhové nebo rychlostní.

 

Jak vybrat zimní pneumatiky?

Naše závěrečná rada tedy zní: pokud nevíte, nekupujte přes internet. Kupte si zimní pneumatiky v pneuservisu, kde Vám poradí podle Vašeho auta, podle toho jak a kam jezdíte a podle Vašich finančních možností. Pokud budou o něco dražší než na internetu, věřte, že co přeplatíte, ušetříte na přezutí.

 

Tím, že jste dočetli až na konec, věříme, že jsme Vám pomohli. Tak šťastnou ruku a mnoho klidných kilometrů...

 

Více o tom, jak pneumatiky fungují, proč 4x4 s letními nefunguje, proč starší pneumatika s dobrým vzorkem je na vyhození a proč je důležité mít dobrý vzorek i na Vašich botách, najdete v článku: Zimní obutí na kola i na nohy povinné >>>

Ilustrace: http://wallpapersonthe.net/

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Zimní pneumatiky   Automobil   Zimní pneu  


Kategorie Zimní pneumatiky

Zimní obutí na kola i na nohy povinnéZimní obutí na kola i na nohy povinné
Povinnost mít zimní pneumatiky ukládá zákon. Bohužel neříká přesně kdy a jak a z nás se musí stát bytosti s paranormálními schopnostmi!


Kategorie Automobil

Sexy nožky na palubce? Podívejte se, proč to není dobrý nápad!Sexy nožky na palubce? Podívejte se, proč to není dobrý nápad!
Airbag chrání Vaši hlavu a hrudník před konfrontací s volantem nebo palubní deskou. Když mu stojí v cestě nohy, nedopadne to dobře. Přesvědčte se a nikdy to již nedělejte!


Soutěž o plnou nádrž má prvního vítěze!Soutěž o plnou nádrž má prvního vítěze!
Právě jsme natankovali plnou nádrž paní Zdence z Prahy. Prý to žere i trávu u cesty, tak to přišlo vhod :-) A kdy chcete začít Vy, když ne na začátku měsíce?


Zajímavé video: Jak udělat z rozbitných věcí nerozbitné?Zajímavé video: Jak udělat z rozbitných věcí nerozbitné?
Speciálním nástřikem ochráníte řadu věcí. Vejce vydrží pád ze 45 metrů. Unese Vás kelímek od limonády. Auto vydrží mlácení kladivem. A mají to na zdech Pentagonu...


Vyhrajte plnou nádrž. Každý měsíc v roce 2017Vyhrajte plnou nádrž. Každý měsíc v roce 2017
Buďte s námi na sociálních sítích a hrajte každý měsíc o plnou nádrž. Pravidla jsou jednoduchá. Registrace zabere pár vteřin. Žádné losování. Opravdová soutěž!


Crashtest: Je znát 25 let vývoje na první pohled? Crashtest: Je znát 25 let vývoje na první pohled?
Auta jsou dnes cvalíky. Je v nich proto bezpečněji? Jak dopadne čelní srážka na polovinu, nových aut jedné značky, toho současného s modelem vyráběným od roku 1992 beze změny?


Zábavná videa:  Nepovedené silniční asistenceZábavná videa: Nepovedené silniční asistence
Dobrý úmysl nemusí vždy znamenat pomoc. A každý dobrý skutek bude vždy po zásluze potrestán...


Očekávané technické novinky v automobilovém průmysluOčekávané technické novinky v automobilovém průmyslu
Automobilismus čelí byrokratické revoluci. Na spalovací motory se chystají další a další zákazy a regulace. Ačkoliv plnohodnotná ekologická náhrada není. Jak lze současná auta a paliva vylepšovat?


Sledujeme: Dieselgate, největší podvod s emisemiSledujeme: Dieselgate, největší podvod s emisemi
Jak jde čas v kauze, kterou nastartoval Volkswagen. Upravil software aut tak, aby byla ekologická jen v testu. Průběžně aktualizované moderované rozcestí... Jourová: Odškodnění i pro Evropu?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí