Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Co takhle živý záběr vašeho domu z vesmíru?

Co takhle živý záběr vašeho domu z vesmíru?

Už brzy vtrhne na internet video kanál, který nemá obdoby. Kdokoliv bude moci sledovat 24 hodin denně záběry zemského povrchu z vesmíru...

Co takhle živý záběr vašeho domu z vesmíru?

Každý asi zná Google Earth nebo mapy od Google. Prostřednictvím těchto aplikací se můžete podívat na svůj dům, pyramidy v Egyptě, Saharu a na jakékoliv jiné místo na této planetě tak, jak jej vidí družice z oběžné dráhy. Má to ovšem jednu vadu na kráse. Fotografie nejsou z pochopitelných důvodů online a dokonce nejsou ani nikterak čerstvé. Google mapy obnovuje průběžně, takže některé snímky mohou být staré jen pár týdnů, ale jiné i řadu měsíců či let.

 

Nebylo by to ale nádherné se na okamžik stát astronautem, propojit svůj počítač s televizí či projektorem a vychutnat si záběry naší rodné hroudy živě? Občas tuto možnost máme, NASA totiž na internetu provozuje zdarma svou televizi a jeden z kanálů je věnován Mezinárodní kosmické stanici (http://www.ustream.tv/channel/live-iss-stream). Vesmírný přístav je domovem šesti astronautů a obíhá okolo Země ve výšce 360 km. Jeden oběh trvá stanici asi 90 minut a vzhledem ke sklonu dráhy se dostane prakticky nad každé místo na této planetě.

 

Když jsou volné komunikační linky, což bývá nejčastěji v noci či o víkendu, pouští NASA na zmíněném kanále záběry Země. Ale je to pouze občas a v nepříliš velkých detailech.

 

V současné době ale finišuje stavba kamer pro projekt Urthecast. Někdy v létě budou kamery odeslány do Ruska tamní kosmické agentuře a pokud půjde vše dobře, mohly by být už někdy na začátku příštího roku umístěny na vnější část Mezinárodní kosmické stanice. Záběry z kamer pak budou přenášeny na urthecast.com.

 

Tvůrci aplikace slibují i šikovnou funkci. Zadáte svou adresu a systém vám vyplivne datum a čas, kdy bude stanice přelétat právě nad vámi. Potom už jen stačí si počkat a uvidíte svůj dům z vesmíru.

 

Urthecast.com zpřístupní data i vývojářům, takže budou patrně následovat nejrůznější aplikace i praktická využití záběrů – například pro zemědělství.

 

Záběry by měly být v HD s rozlišením jednoho metru.

 

 

Zdroje:
YouTube.com
ustream.tv

 

Další příspěvky autora: exoplanety.cz


Články ve stejných kategoriích:

Země   Vesmír   Internet   NASA  


Kategorie Země

Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!
V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!


Jaká je celková hmotnost všeho, co člověk vyrobil?Jaká je celková hmotnost všeho, co člověk vyrobil?
Vědci se pokusili odhadnout, kolik toho člověk na Zemi vytvořil a přetvořil.


Země v průběhu roku z vesmíru a něco navícZemě v průběhu roku z vesmíru a něco navíc
Podívejte se na záběry Země z vesmíru v průběhu jednoho roku ale také na přechod Měsíce přes Zemi a konečně také na nové snímky.


Země zažila před 3 miliardami let drtivou apokalypsuZemě zažila před 3 miliardami let drtivou apokalypsu
Nejen dinosauři museli zřejmě čelit ohromné srážce s kosmickým projektilem. Před 3 miliardami let se naše Země srazila s ještě daleko větším tělesem a následky byly jen těžko představitelné.


Jsme jen smítko ve vesmíruJsme jen smítko ve vesmíru
Pěkná videa srovnávají Zemi s ostatními tělesy Sluneční soustavy. Jsme jen malé smítko v ohromném vesmíru.


Nádherné fotografie Země z vesmíru Nádherné fotografie Země z vesmíru
Přírodní katastrofy, urbanistická díla, meteorologické jevy, výbuchy sopek nebo jen krásná příroda z výšky několika stovek kilometrů. Takový byl jeden rok na planetě Zemi očima družic a posádky Mezinárodní kosmické stanice.


Teorie o placaté Zemi je stále živáTeorie o placaté Zemi je stále živá
Také v dnešní době se najdou lidé, kteří se domnívají, že naše planeta je placatá. Nejde o civilizací nedotknuté indiány, ani o psychicky nemocné nebo nevzdělané jedince. Příznivci placaté Země mají dokonce sdružení.


Video: Země z paluby vesmírné staniceVideo: Země z paluby vesmírné stanice
Pokochejte se pohledem na Zemi z paluby Mezinárodní kosmické stanice prostřednictvím dlouhého videa.


Video: Země z paluby U-2 Video: Země z paluby U-2
Lockheed U-2 patří mezi nejslavnější letadla všech dob. Od poloviny minulého století se používalo pro špionážní účely. Podívejte se, jak z něj vypadá Země z výšky 20 km.


Myšlenky Gregga Bradena: Spojit moudrost tradic a moderní vědyMyšlenky Gregga Bradena: Spojit moudrost tradic a moderní vědy
Řídit se heslem „silnější vítězí“ je pro lidstvo i Zemi zkázonosné. Staré tradice i nová věda říkají: vše je propojené, všechno souvisí se vším, jsme závislí na zbytku světa. Žijeme ve světě, kde každá věc má svůj význam.


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí