internetWEEK.cz menu TOPlist

Vizionář Peter Joseph o současném systému

Vizionář Peter Joseph o současném systému

Autor slavného alternativního dokumentu Zeitgeist v rozhovoru pro anglické vysílání Ruské televize (začátkem prosince 2011) vysvětluje, proč je v krizi současný politicko-ekonomický systém a co s tím.

Vizionář Peter Joseph o současném systému

Peter Joseph navrhuje jako řešení současných krizí naprostou reorganizaci společenského systému. Současné krize (dluhová, energetická, nezaměstnanost, chudoba aj.) jsou podle něj systémové a nelze je vyřešit v rámci současného společenského systému.

 

Například rostoucí nezaměstnanost je důsledek technologického vývoje. Současný společenský systém je překonán v rámci evoluce lidstva, ale neznamená to, že technologie jako takové včetně umělé inteligence jsou špatné. Joseph upozorňuje, že ani mazání dluhů po určité době by nevyřešilo podstatu dluhové krize, která vzniká tím, že „peníze se tvoří z dluhů“. Podle Josepha je současný finanční systém zvrácený experiment, forma moderního otroctví. „Pro korporátní systém je skvělé mít mnoho zadlužených lidí, kteří nemají žádnou svobodu.“ Student v USA dokončí univerzitu a má dluh 80 tisíc dolarů a stává se okamžitě otrokem systému. Což je hezká ilustrace pro současnou Dobešovu reformu českého školství. Autor Zeitgeistu věří, že současný finanční systém skončí přirozenou evoluční cestou. Peníze nemotivují k práci, naopak brání kreativitě. Za nejlepší zdroj na planetě považuje tvořivou svobodnou lidskou mysl.

 

V druhé části interview se ještě vyjadřuje ke globálnímu hnutí Occupy Wall Street. A uzavírá: Nejde o boj s nějakým systémem, ale o vytvoření nového modelu. Lidé se proberou, až se tato společnost zhroutí. Změna nepřijde skrze vlády, protože ty řídí korporace. Vlády samy jsou korporace.

 

 

Zdroj: YouTube.com

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Zeitgeist   Krize   Zajímavá myšlenka   Zajímavé video  


Kategorie Zeitgeist

Konspirační teorie – Ježíš KristusKonspirační teorie – Ježíš Kristus
Byl to americký spisovatel Dan Brown, kdo oživil myšlenku, že Ježíš nebyl svatý, ale měl ženu a děti. Teorií kolem křesťanského Mesiáše je však více.


Zeitgeist: Moving ForwardZeitgeist: Moving Forward
Oficiální video dokumentu s názvem Zeitgeist: Moving Forward. Opět má "trochu" konspirační nádech, který vás donutí se zamyslet nad tím, jestli to náhodou vše (a nebo aspoň část) není pravda.


Ilumináti a New World Order, Zeitgeist, Loose Change, Press For TruthIlumináti a New World Order, Zeitgeist, Loose Change, Press For Truth
Ilumináti a New World Order - Toto označení se používá pro mnoho tajných organizací ať až historických, či současných


Kategorie Zajímavá myšlenka

Koně umějí komunikovat jako delfíni nebo opice. Změní to přístup k jejich výcviku?Koně umějí komunikovat jako delfíni nebo opice. Změní to přístup k jejich výcviku?
V komunikaci se zvířaty vědci dosahují největších úspěchů se symboly. Nyní dokázali naučit koně, aby si řekli, co právě chtějí. Během dvou týdnů se to naučilo všech 23 koní zapojených do experimentu. Pouze pozitivní motivací. Jak?


Slovenský AeroMobil: letadlo a auto v jednomSlovenský AeroMobil: letadlo a auto v jednom
Kdo viděl Fantomase, ten určitě zná auto, které se během několika okamžiků promění v letadlo. Z filmového plátna nyní podobné stroje míří do skutečného světa. Jedním z projektů je slovenský AeroMobil.


Dva příběhy k zamyšlení: o životě a prioritách  Dva příběhy k zamyšlení: o životě a prioritách
Život je dar a promarněný čas vám nikdo nevrátí. Dva příběhy, které nutí k zamyšlení nad současnou uspěchanou dobou…


Papež František: ten chlápek marxista Papež František: ten chlápek marxista
Papež František řekl to, co si myslí velká část západního světa. A možná je jediný, jehož hlas je slyšet…


Všeobecná deklarace lidských povinnostíVšeobecná deklarace lidských povinností
Slyšeli jste ale někdy o Všeobecné deklaraci lidských povinností? Myslíte, že je to nesmysl? Není...


Pawel Kuczynski: geniálně pravdivá satira dnešní dobyPawel Kuczynski: geniálně pravdivá satira dnešní doby
Návštěvy výstav nebo nakupování moderního umění nemusí patřit mezi vaše zájmy. Na výstavu Pawla Kuczynského byste ale zcela zaručeně zašli. Jeho ilustrace nutí k zamyšlení a obsahují často velmi hluboké myšlenky.


Proč doopravdy má pracovní týden 40 hodin?Proč doopravdy má pracovní týden 40 hodin?
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč doopravdy má pracovní týden v západním světě (až na pár drobných korekcí) čtyřicet hodin? Malé zamyšlení vás možná překvapí…
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí