Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Vizionář Peter Joseph o současném systému

Vizionář Peter Joseph o současném systému

Autor slavného alternativního dokumentu Zeitgeist v rozhovoru pro anglické vysílání Ruské televize (začátkem prosince 2011) vysvětluje, proč je v krizi současný politicko-ekonomický systém a co s tím.

Vizionář Peter Joseph o současném systému

Peter Joseph navrhuje jako řešení současných krizí naprostou reorganizaci společenského systému. Současné krize (dluhová, energetická, nezaměstnanost, chudoba aj.) jsou podle něj systémové a nelze je vyřešit v rámci současného společenského systému.

 

Například rostoucí nezaměstnanost je důsledek technologického vývoje. Současný společenský systém je překonán v rámci evoluce lidstva, ale neznamená to, že technologie jako takové včetně umělé inteligence jsou špatné. Joseph upozorňuje, že ani mazání dluhů po určité době by nevyřešilo podstatu dluhové krize, která vzniká tím, že „peníze se tvoří z dluhů“. Podle Josepha je současný finanční systém zvrácený experiment, forma moderního otroctví. „Pro korporátní systém je skvělé mít mnoho zadlužených lidí, kteří nemají žádnou svobodu.“ Student v USA dokončí univerzitu a má dluh 80 tisíc dolarů a stává se okamžitě otrokem systému. Což je hezká ilustrace pro současnou Dobešovu reformu českého školství. Autor Zeitgeistu věří, že současný finanční systém skončí přirozenou evoluční cestou. Peníze nemotivují k práci, naopak brání kreativitě. Za nejlepší zdroj na planetě považuje tvořivou svobodnou lidskou mysl.

 

V druhé části interview se ještě vyjadřuje ke globálnímu hnutí Occupy Wall Street. A uzavírá: Nejde o boj s nějakým systémem, ale o vytvoření nového modelu. Lidé se proberou, až se tato společnost zhroutí. Změna nepřijde skrze vlády, protože ty řídí korporace. Vlády samy jsou korporace.

 

 

Zdroj: YouTube.com

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Zeitgeist   Krize   Zajímavá myšlenka   Zajímavé video  


Kategorie Zeitgeist

Konspirační teorie – Ježíš KristusKonspirační teorie – Ježíš Kristus
Byl to americký spisovatel Dan Brown, kdo oživil myšlenku, že Ježíš nebyl svatý, ale měl ženu a děti. Teorií kolem křesťanského Mesiáše je však více.


Zeitgeist: Moving ForwardZeitgeist: Moving Forward
Oficiální video dokumentu s názvem Zeitgeist: Moving Forward. Opět má "trochu" konspirační nádech, který vás donutí se zamyslet nad tím, jestli to náhodou vše (a nebo aspoň část) není pravda.


Ilumináti a New World Order, Zeitgeist, Loose Change, Press For TruthIlumináti a New World Order, Zeitgeist, Loose Change, Press For Truth
Ilumináti a New World Order - Toto označení se používá pro mnoho tajných organizací ať až historických, či současných


Kategorie Krize

Mizející střední třída je nový normál?Mizející střední třída je nový normál?
Všimli jste si, že pomalu chudnete, i když jste byli v 90. letech poměrně úspěšní profesionálové a vaše profese se ještě před 10 lety zdála být zárukou slušného příjmu a víceméně nadprůměrného životního standardu? Nejste v tom sami....


Největší vizionář ruské budoucnosti - Alexandr DuginNejvětší vizionář ruské budoucnosti - Alexandr Dugin
„Autor smrtící ideové směsi“ je jedno z přízvisek ideového projektanta budoucího ruského impéria, který má radikální názory a podporu nejvyšších ruských kruhů.


Papež František: ten chlápek marxista Papež František: ten chlápek marxista
Papež František řekl to, co si myslí velká část západního světa. A možná je jediný, jehož hlas je slyšet…


Bankrot Detroitu: varování pro všechnyBankrot Detroitu: varování pro všechny
Detroit je prvním z velkých měst USA, které muselo vyhlásit bankrot. Příčiny nelze hledat jen v krizi automobilového průmyslu ale také v chybách politiků v posledních desítkách let. A bývalý starosta města jde na 28 let do vězení.


Deprese  - co s ní? Deprese - co s ní?
Depresivní nálady se zdají být banální věcí, vědci a lékaři si to však nemyslí. Zkoumají tuto psychickou nemoc permanentně. A ta se šíří po světě jako podivná nákaza.


Joseph Stiglitz: USA brzdí extrémní zadluženost studentů Joseph Stiglitz: USA brzdí extrémní zadluženost studentů
Ekonom Joseph Stiglitz varuje před obrovským zadlužením studentů, které může mít neblahý vliv na americkou ekonomiku.


Sedm novodobých sociálních třídSedm novodobých sociálních tříd
BBC provedla velký průzkum a rozdělila společnost do sedmi nových sociálních tříd, které ani zdaleka neodrážejí pouze příjmovou a majetkovou stránku.


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí