Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Lékaři - léčitelé

Lékaři - léčitelé

Jsou v České republice doktoři, kteří se vymykají standardu, zvolili alternativní cestu. Přinášíme vám portréty tří z nich. Lékaře-léčitele spojuje to, že nejsou spokojeni s úrovní a přístupem mainstreamové medicíny k pacientům.

Lékaři - léčitelé

Mezi metody lékařů-léčitelů patří celostní medicína, bylinkářství, homeopatie, akupunktura či ajurvéda. Zatím je jich u nás poměrně málo, ale ukazují cestu do budoucnosti, jak by se mohla západní medicína vyvíjet dále.

 

Mudr. Jan Hnízdil

Narodil v roce 1958. Lékařství studoval na Karlově univerzitě. Je atestovaným internistou a rehabilitačním lékařem. Po absolutoriu v roce 1984 pracoval jako odborný asistent na katedře tělovýchovného lékařství Fakulty tělesné výchovy a sportu UK. Poté deset let vedl rehabilitační oddělení Fakultní polikliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

 

„Nepověsil jsem klasickou medicínu na hřebík. Byl jsem z ní pro své názory vykázán,“ říká o sobě dr. Hnízdil. Pro celostní medicínu se rozhodl proto, že si po určité době lékařské praxe uvědomil, že medicína sice léčí, ale neuzdravuje. Pak se setkal s dr. Šavlíkem a ten ho inspiroval, aby se věnoval psychosomatice. Dr. Šavlík mu řekl, že zatímco jeho kolegové léčí nemoci, on radí lidem, co mají dělat, aby se uzdravili. Psychosomatika – hledání vazeb mezi psychikou a nemocí těla - je základem celé medicíny, říká dnes dr. Hnízdil.

 

V současné době pracuje v Centru komplexní péče v Dobřichovicích u Prahy, kde se věnuje komplexní, psychosomatické medicíně. U dr. Hnízdila pacienti absolvují vstupní vyšetření, jehož součástí je i doporučení fyzioterapie, psychoterapie nebo jiné terapie dle jeho uvážení a dohody s pacientem. Následnou terapii provádí další terapeuté nebo terapeuté v místě bydliště pacienta.

 

http://www.ckp-dobrichovice.cz/lekari/rehabilitacni-lekari/

 

Názory

  • Velkou většinu zdravotních obtíží je pacient schopen zvládnout vlastními silami. Jenom potřebuje poradit jak. Právě v tom vidím úlohu lékaře - být průvodcem pacienta těžkým životním obdobím. Léky i moderní vyšetřovací techniku používám velmi úsporně, ale využívám. Nejdůležitější je pochopit, jakou informaci nemoc přináší.
  • V krizi je skutečně celá civilizovaná západní medicína jako obor, protože ona neustále stojí na těch mechanistických principech, to znamená vnímání člověka jako stroje složeného z jednotlivých součástí, a atomizovala se do jednotlivých odborností.
  • V tomhle systému je doktor placený za to, že lidi léčí, ne za to, že jim radí, co mají dělat, aby se uzdravili. Každý uzdravený člověk znamená ekonomickou ztrátu.

Publikace

„Bolesti zad, mýty a realita“ (Triton 2005); „Mým marodům. Jak vyrobit pacienta“ (Lidové noviny 2010); „Artróza v komplexním přístupu, Artróza v psychosomatickém přístupu“ (Triton 2007); „Jak léčit nemoc šílené medicíny“ (spolu s Jiřím Šavlíkem a Františkem Houdkem, Andrej Šťastný 2008); „Doping aneb zákulisí vrcholového sportu“ (Grada 2000)

 

Videa

Česká televize – Hyde Park Civilizace
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani

 

Přednáška „Jak se nestat pacientem“ (GoschaTV1, 15.12.2012)

 

 

Mudr. Tomáš Lebenhart

V roce 1980 promoval na Fakultě dětského lékařství UK v Praze. Na podzim roku 1981 nastoupil do Klatovské nemocnice na dětské oddělení jako sekundární lékař. Po roce 1989 začal studovat homeopatii. Dále se ubíral spíše duchovním směrem a poznával různá náboženství a spirituální směry. Studoval bylinkářství, čínskou medicínu i indickou ajurvédu. V roce 2006 si otevřel vlastní ordinaci přírodní medicíny v Klatovech. Spolupracuje s léčiteli a přednáší o přírodní medicíně a duchovních otázkách. Své stránky na internetu nazval dr. Lebenhart „Hoemopatie-Autopatie-Celostní medicína“.

 

Názory

  • Nebojte se milovat sebe. Naučit se milovat sebe je totiž mnohem jednodušší, než učit se milovat druhé. Vytvořte si o sobě optimální představu. Dopřejte si všeho, co byste chtěli. Dokonalé zdraví, úžasnou energii, pohodu, dostatek peněz, krásný vztah, rodinu, prostě se neomezujte. A hlavně se nebojte. Strach je opakem lásky. Udržujte si o sobě vysoké mínění.
  • Moji kolegové si patrně neuvědomují, že zoufalý, chronický nedostatek peněz ve zdravotnictví sami aktivně spoluvytvářejí. Filozofie technicko-chemické medicíny, kterou ctí a praktikují, vede v důsledcích k masivnímu finančnímu krvácení. Léčí takovým způsobem, že jejich pacienti stále docházejí na kontroly, berou drahé léky (čím dál víc) a podstupují nákladná vyšetření. Nikdy se však neuzdraví!
  • Medicínský systém je v těžké krizi a jeho dny jsou sečteny. Nelze jej do blízkého budoucna financovat. Zákonitě se zhroutí. V této situaci jeho představitelé žádají více peněz za svou práci. Pokud skutečně odejdou a západní Evropa o ně projeví zájem, zaplať pánbůh. Krize se urychlí a o to rychleji nastane nevyhnutelná a skutečná reforma. Ta bude hodně bolet (hlavně pacienty), ale jinak to nepůjde.

Publikace

„Svlékl jsem bílý plášť“ (Grafia 2010)

 

Video

MUDr. Tomáš Lebenhart, „Nemoc této doby a možnosti uzdravení z pohledu celostní medicíny“ (rozhovor s internetovou TV Ceskyksobe.cz)
http://www.cestyksobe.cz/tomas-lebenhart-nemoc-teto-doby-a-moznosti-uzdraveni-z-pohledu-celostni-mediciny-ad2305

 

Mudr. Jan Palouček

Vystudoval obor všeobecného lékařství na lékařství fakultě UK v Praze. Atestoval v oboru ortopedie a traumatologie. Pracoval na ortopedické klinice ve Vinohradské nemocnici v Praze, později jako okresní ortoped. Od r. 1991 se věnuje alternativní medicíně. Svými články přispívá zejména do časopisu Svět Grálu. Je autorem aktivační technologie Devon, která využívá přirozených vlastností vody, zejména pak její schopnosti přenášet informace a zprostředkovávat léčivé podněty živým organismům. Při své práci spojuje hledisko klasicky vzdělaného lékaře a léčitele. Využívá řadu metod, jako je Bachova květová terapie, homeopatie, léčba pomocí barev nebo drahokamů.

 

Názory

  • • Pohled na medicínu 21. století je velmi absurdní. Na straně jedné stojí vysoce vyvinutá technika, s jejíž pomocí je lidské tělo rozpitváváno do stále větších detailů, na straně druhé medicína stále vězí ve svém extrémně omezeném způsobu pozorování člověka a snaží se ho popsat jen jako čistě materiální bytost.
  • • Nemoc však nepřichází bez příčiny. Pokud se někdo domnívá, že onemocnět je snadné, pak se mýlí. Onemocnět vyžaduje naopak velmi mnoho úsilí. Často po mnoho let musí člověk investovat svůj čas, energii a prostředky na to, aby se jednoho dne dočkal odpovídajícího výsledku – nemoci.
  • • Jestliže nemoc je důsledkem narušení rovnovážného stavu, léčení musí být snahou směřující k opačnému cíli, tj. k obnovení této rovnováhy. Disharmonie, či oddělenost od života celku, projevující se vznikem onemocnění, má vždy svůj původ v jednání lidí samotných.

Publikace

„Cesta k životu“ (Integrál Brno), „Poselství barev“ (Integrál Brno), „Barevný kalendář“ (Integrál Brno), „Cesta k uzdravení – o daru léčení“ (Integrál Brno).

 

Videa

Přednáška „Jak správně pomáhat“, (GoschaTV1)

 

 

Přednáška „Víra v uzdravení“ (GoschaTV1)

 

 

Další zdroje:
http://www.homeopat.mypage.cz/rubriky/otazky-a-odpovedi/plzen, http://www.svetgralu.cz/lide/3
Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/proimos/

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Zdraví   Lékaři   Léčitel   Alternativní léčení  


Kategorie Zdraví

Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?


Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!
V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!


Léčivá houba: REISHILéčivá houba: REISHI
Výčet pozitivních účinků houby Lesklokorky lesklé je velmi obsáhlý. Tento tradiční lék dlouhověkých Číňanů a Japonců pomáhá při cukrovce, vysokém tlaku, obnově buněk nebo i v boji proti rakovině.


Hiporehabilitace: Když koně pomáhají lidemHiporehabilitace: Když koně pomáhají lidem
Koně mohou postižené postavit na nohy. Nebo vrátit mezi lidi. Nebo Vám jen pomohou od bolesti zad a špatného držení těla...


I běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombieI běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombie
Běžné léky na bolest a nachlazení není dobré zobat jen tak preventivně. Pravidelně a v nadměrném množství. A v některých situacích raději vůbec!


Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!
Byl publikován nespočet vědeckých prací, zpochybňujících účinnost vitamínových doplňků. Podle většiny z nich pravidelné užívání vitamínových doplňků ničemu nepomáhá. Naopak. Zvyšují riziko rakoviny nebo předčasné smrti!


7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween
Dýně jsou plné vitamínu A, který jak známo zpomaluje stárnutí. Semena dýně jsou plná antioxidantů a vláknina dýně pomáhá udržovat hladinu cholesterolu. A nejen to…


Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?


Válka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném prouduVálka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném proudu
O nadějném novém léku slýcháme celkem často. Všichni světoví lídři na něm intenzivně pracují. Všichni jej nutně potřebují a někteří jsou již ve třetí fázi. Ale analytici jim dávají šanci na úspěch pouze okolo 15 procent…


Spad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a FukušimouSpad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a Fukušimou
Dr. Roberto Lucchini srovnává vliv katastrof na zdraví obyvatel. V okolí WTC je prokazatelně více případů rakoviny než ve zbytku New Yorku a USA.


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí