internetWEEK.cz menu TOPlist

Mniši z hory Hiei

Mniši z hory Hiei

Mniši z japonské budhistické sekty Tendai mají zvláštní cestu k osvícení. Je to skrze vyčerpání tělesných sil. Přečtěte si také o jejich pouti!

Mniši z hory Hiei

 

Mniši z japonské budhistické sekty Tendai mají zvláštní cestu k osvícení. Je to skrze vyčerpání tělesných sil. Mniši z hory Hiei běží několikrát do roka 40 km v kuse v horském terénu a po určité době navyšují svou trať na 84 km. Po cestě musí neustále zdravit kolemjdoucí a nesmí odbočit ze stezky, která se stala symbolem pro každého mnicha z hory Hiei.

 

Mniši se důkladně na tento výkon připravují pomocí meditací. Právě překonání vlastních limitů pomocí myšlenek je hlavním cílem tohoto cvičení. Stejně jako mniši z kláštera Shaolin i tito mniši se snaží zkombinovat tělesnou námahu s meditací.

 

 

Rituál mnicha z hory Hei

 

K osvícení se tito mniši dostávají skrze rituál zvaný diori. (v překladu znamená něco jako denní cela) Sedm dní musí adept vydržet v meditacích bez jídla, tekutin a bez spánku. Mniši prý přijímají tekutiny ve formě vlhkosti ze vzduchu. Vzhledem k tomu, že jsou ve tmavé jeskyni, tak tam o vlhko nemají nouzi. Při této zkoušce se adept dostává do nejzazších míst svého nitra a zbavuje se bloků. Adept si projde svou vlastní smrtí a vrací se znovuzrozený s čistou myslí a tělem. Nedostatek spánku a stravy způsobuje často výrazné změny v lidské psychice. Pokud adept opravdu setrvá v meditacích, tak právě tyto změny mu mohou domoci k osvícení. Mnich po tomto obřadu má prý zcela čisté tělo, zbystřené smysly a harmonii v mysli.

 

 

Zdroj: Ikizama.ic.cz

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Zajímavosti   Japonsko   Budhismus   Ostatní  


Kategorie Zajímavosti

Hit internetu: Chlupaté jednodílné plavkyHit internetu: Chlupaté jednodílné plavky
Budou tyto plavky hitem také na plážích?


20 nejzásadnějších a nejpovedenějších fotek SpaceX20 nejzásadnějších a nejpovedenějších fotek SpaceX
Ve SpaceX udělali výběr top 124 fotek. My z nich vybrali nej 20. A přidali zajímavá videa.


Vyhrajte plnou nádrž. Každý měsíc v roce 2017Vyhrajte plnou nádrž. Každý měsíc v roce 2017
Buďte s námi na sociálních sítích a hrajte každý měsíc o plnou nádrž. Pravidla jsou jednoduchá. Registrace zabere pár vteřin. Žádné losování. Opravdová soutěž!


Jaká je celková hmotnost všeho, co člověk vyrobil?Jaká je celková hmotnost všeho, co člověk vyrobil?
Vědci se pokusili odhadnout, kolik toho člověk na Zemi vytvořil a přetvořil.


Slovenská slova, kterým mladí Češi nerozumíSlovenská slova, kterým mladí Češi nerozumí
K žádnému jinému národu světa nemáme blíže. Kus společné historie, kultura a chtělo by se říci i velmi podobný jazyk. Mladí Češi ale slovenštině obvykle nerozumí.


Jak na ranní vstávání?Jak na ranní vstávání?
ABECEDA PODNIKÁNÍ Vám radí vstávat brzy. Protože tak uděláte více práce. A snáze dosáhnete úspěchu. Je však možné si ranní vstávání osvojit, či je vrozené?


Československé krásy - Vaše fotogalerieČeskoslovenské krásy - Vaše fotogalerie
Nové: Tvořte s námi fotogalerii krás Česka a Slovenska. Vaše fotografie můžete zasílat na email internetweekcz@gmail.com


13 snových symbolů13 snových symbolů
Moderní psychologie vychází z toho, že sny vypovídají o vaší osobě. Následující článek vysvětluje 13 častých snových motivů.


Petr Chobot o andském šamanismuPetr Chobot o andském šamanismu
Šamanské poznání z And je pozoruhodné v oblasti léčení, práce s energií, při poznání minulých životů i smyslu života současného.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí