internetWEEK.cz menu TOPlist

Steve Jobs a jeho poslední slova: Fake!

Steve Jobs a jeho poslední  slova: Fake!

Na smrtelné posteli měl pronést slova, u kterých se tají dech. Příliš se hnal za penězi a málo lásky dával svým bližním. A začal věřit v Boha. Kdo má trochu tušení, jak Jobs přemýšlel a fungoval, nemůže uvěřit. Tak nevěřte, je to nesmysl!

Steve Jobs a jeho poslední slova: Fake!

Text, který obletěl svět a úspěšně zakotvil také u nás, je dojemný. Zajisté je zajímavý a přínosný. Ale není pravdivý. Přesto jej lidé sdílejí a dokonce rozesílají v e-mailech.

 

Steve Jobs – poslední slova

“Ano, došel jsem až na vrchol úspěchu ve světě byznysu. V očích druhých je můj život nejspíše ztělesněním úspěchu. Pominu-li však práci, cítím jen málo radosti. Na konci, kde jsem nyní, je bohatství pouze úsměvným aspektem života, kterému jsem přivykl.

Když teď ležím na nemocniční posteli a promítám si zpětně celý život, zjišťuji, že všechno to uznání a bohatství, na kterém jsem si zakládal, vybledlo a pozbylo významu tváří v tvář blížící se smrti.

Ve tmě vidím zelená světla přístrojů, které mě udržují při životě, slyším jejich mechanické bzučení. Cítím, jak se blíží dech smrti. Stále jasněji vím, že když už nahromadíme takové bohatství, aby nám vydrželo po zbytek života, měli bychom usilovat také o něco dalšího, co s žádnými penězi nesouvisí. A je to něco mnohem důležitějšího – pro někoho vztahy, pro někoho umění, pro někoho sen z mládí…

Jednostranné následování bohatství nás mění v pokřivené bytosti, jakou jsem já. Bůh mi dal smysly a možnost cítit lásku v srdci každého člověka, ne iluzi, kterou přináší bohatství. To bohatství, které jsem já vyhrál v mém životě, si nemohu vzít s sebou.

Zjistil jsem, že jediné, co si člověk může odnést, jsou vzpomínky vyvážené láskou. To je opravdové bohatství, které Vás bude následovat, provázet, dávat Vám světlo a sílu jít dál.

Uvědomte si, že láska může cestovat tisíce mil. Život nemá žádná omezení. Jděte tam, kam chcete jít. Dosáhněte výšin, kterých chcete dosáhnout. Všechno důležité je ve Vašem srdci a Vašich rukou.

Víte, jaká postel je nejdražší na světě? Ta nemocniční. Můžete totiž zaměstnat někoho, kdo bude za Vás řídit auto, někoho, kdo bude pro Vás vydělávat peníze, ale nikdy nemůžete najmout někoho, kdo by za Vás nesl nemoc. Tady zjišťujete, že ztracené materiální věci můžete nalézt. Ale jednu věc v případě ztráty nalézt nemůžete – svůj život. Když jedete na operační sál, uvědomíte si, že existuje jediná kniha, kterou má smysl každý den číst – kniha zdravého života.

Bez ohledu na to, v jakém stadiu života se nyní nacházíte, budete jednou čelit tomuto dnu – kdy se opona zatahuje. Radím Vám: Dbejte o lásku ke své rodině, ke svému partnerovi, ke svým přátelům. Mějte rádi sami sebe a s láskou opatrujte ostatní.”

 

Překlad firstclass.cz - z článku 12 afirmací Steva Jobse: Jak by změnil svůj život

 

Text má obrovskou hloubku, je super bezva. Není divu, že jej lidé sdílí. Ale jen proto, že je v titulku uvedeno jméno Steve Jobs. A to je lež!

 

Článek 12 afirmací Steva Jobse: Jak by změnil svůj život jsme zařadili do našeho moderovaného rozcestí a sdíleli jej. S komentářem, že se jedná o jeden z nej textů v poslední době. A připravovali na toto téma článek vlastní. A bohužel musíme konstatovat, že je to podvrh.

 

Jeho poslední slova, jak uvedla jeho sestra pro New York Times (30.října 2011), poté, co si prohlédl všechny své nejbližší, byla: „Oh wow. OH wow. Oh wow“

 

Lež: Steve Jobs byl a zemřel v nemocnici, ležel zde s dýchacím přístrojem…

V posledních měsících byl Steve Jobs doma. A kdyby měl plicní ventilaci, nezemřel by na zástavu dechu, což byla přímá příčina jeho smrti. Nikoliv rakovina slinivky, se kterou se léčil.

 

Doma jej navštívil dva měsíce před smrtí i Tim Cook, jeho přítel a nástupce ve vedení Apple. Dle jeho slov byl stále stejný.

 

Zajímal se o budoucnost firmy. Smrti se nebál. Naopak. Považoval ji za výborný vynález, motivující k vyšším výkonům. A nezačal věřit v Boha. Byl buddhistou až do konce. A věřil ve své uzdravení.

 

Lež: Jednostranné následování bohatství nás mění v pokřivené bytosti, jakou jsem já…

Jobs ve svém životě mnohokrát dokázal, že mu jde o vizi, firmu a dotahování nápadů až do konce. Do ztrátového Apple se vrátil v roce 1997. Aby z něj udělal nejhodnotnější firmu na světě. Díky stejnému zapálení postavil z "The Graphics Group" studio Pixars.

 

Steven Paul Jobs

Steven Paul Jobs, často pouze Steve Jobs, (24. února 1955 San Francisco, USA – 5. října 2011 Palo Alto, USA) byl zakladatel, výkonný ředitel (CEO) a předseda představenstva firmy Apple a zároveň jedna z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu posledních čtyřiceti let. V roce 1976 spolu se Stevem Wozniakem založil firmu Apple, která vyvinula jedny z prvních úspěšných osobních počítačů, založil také firmu NeXT a pod jeho vedením se proslavila i filmová studia Pixar. (Wikipedie)

 

Před svou smrtí vlastnil 138 mil. akcií Walt Disney (hodnota 4,7 mld. dolarů po akvizici Pixar - Disney) a Apple (hodnota 2 mld. dolarů). Ty připadly do rodinného fondu a nyní je spravuje Laurene Powell Jobsová.

Steve Jobs - citáty

  • „Váš čas je omezený, tak jím neplýtvejte na to, abyste žili život někoho jiného. Nepodléhejte dogmatu, že máte žít podle toho, co si myslí druzí. Nedopusťte, aby v hluku cizích názorů zanikl váš vlastní vnitřní hlas. A to nejdůležitější: mějte odvahu jít za svým srdcem a intuicí. Protože ty už nějak vědí, kým se ve skutečnosti chcete stát. Všechno ostatní je vedlejší.“
  • „Pracujte jen s génii, idioty vyhoďte!“
  • „Nechci průzkum trhu, protože lidé nevědí, co chtějí, dokud jim to neukážeme.“
  • „Musíte v něco věřit: instinkt, osud, život, karmu, cokoliv.“

Zdroje: Wikipedie, http://applehelp.cz/2016/08/25/steve-jobs-vstupuje-do-fotograficke-sine-slavy-international-photography-hall-of-fame/, http://www.rojakpot.com/steve-jobs-last-words-debunked/

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

K zamyšlení   Zajímavosti ze světa   Smrt   Podnikání  


Kategorie Zajímavosti ze světa

Solární čistička vzduchu vyrábějící vodík?Solární čistička vzduchu vyrábějící vodík?
Na univerzitě v Antwerpách spojily dva projekty do jednoho. A funguje to!


Prohlédněte si ISS ve Street ViewProhlédněte si ISS ve Street View
O Mezinárodní vesmírné stanici se toho u nás dozvíte hodně. Nyní Vás můžeme pozvat dovnitř na virtuální prohlídku!


Vědci vidí ve 3D skrz zeď. Jednoduše s drony a WI-FIVědci vidí ve 3D skrz zeď. Jednoduše s drony a WI-FI
Technologie je navíc velmi jednoduchá a levná. Záchranáři, archeologové a jistě i vojáci mohou jásat.


Jak si představit nepředstavitelný dluh USA?Jak si představit nepředstavitelný dluh USA?
Představte si, že dluh USA je větší, než hodnota všech firem v indexu S&P 500. A pár dalších příkladů, jak si představit nepředstavitelné. Aby 20 bilionů dolarů nebylo jen absurdním číslem, které navíc dramaticky poroste!


Terraformace Marsu je možná o něco reálnějšíTerraformace Marsu je možná o něco reálnější
Hlavním rozdílem mezi Zemí a Marsem je magnetické pole, které chrání naši planetu před kosmickým zářením. Vědci nyní zjistili, jak jednoduše udělat ochranný štít. Třeba pro Mars!


Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?


Obrazem: 30 pozvánek do divukrásné KanadyObrazem: 30 pozvánek do divukrásné Kanady
Jen málo míst na světě Vám nabídne tolik krás najednou. Divokou přírodu, polární záře a ledovce větší než zaoceánské lodě.


Bojovníci ISS našli pod Mosulem ztracený palácBojovníci ISS našli pod Mosulem ztracený palác
Bojovníci ISS, nejen že v Mosulu ničili památky, ale také hledali artefakty, které by mohli prodat. A našli při tom ztracený, 2600 let starý palácový komplex, pod svatyní Nabí Júnus. Na tomto místě byl údajně pohřben prorok Jonáš.


Proč nemá člověk kost v penisu? Záhada vědecky objasněná!Proč nemá člověk kost v penisu? Záhada vědecky objasněná!
Většina savců kost v penisu má. Ačkoliv její velikost se velmi liší. A vědci přišli se zajímavým evolučním vysvětlením záhady pyjové kosti.


Kopie jeskyně Lascaux: Sixtinská kaple prehistorie ožíváKopie jeskyně Lascaux: Sixtinská kaple prehistorie ožívá
Obrazárna světa, která byla od roku 1963 pro veřejnost uzavřena, má věrnou kopii alespoň zásadních děl.. Podívejte se na zajímavé video...
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí