Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Amit Goswami: Kvantová spirituální fyzika

Amit Goswami: Kvantová spirituální fyzika

Byl to Albert Einstein, kdo mávl kouzelnou hůlkou a ukázal lidem tento vesmír v překvapivé, zcela jiné než mechanické podobě.

Amit Goswami: Kvantová spirituální fyzika

Tím to ale nekončí, lze říci, že autor teorie relativity jenom odhrnul jednu roušku skrývající před lidskými smysly podstatu tohoto světa. Od té doby přicházejí další a další fyzikové a všemožně se snaží odkrýt další vrstvy zakrývající viditelnou realitu. A tak se náš svět někomu jeví jako hologram a jiný přichází s teorií strun, další pátrají po záhadné „božské částici“ – Higgsově bosonu.

 

Někdy se tyto vědecké úvahy na nás hrnou jako lavina, a tak to radši přestaneme sledovat. Ale určitě neškodí být trochu v obraze a vědět, o čem vědci přemýšlejí, co objevili. Velmi jednoduše mluví o svém poznání kvantový fyzik, spisovatel a vizionář dr. Amit Goswami, který sám sebe označuje za kvantového aktivistu. V dokumentárním filmu The Quantum Activist (Kvantový aktivista) z roku 2009 sdílí své poznání světa kvantové fyziky a co z toho plyne. Je to současně příběh o tom, jak se jeden materialista stal kvůli vědě idealistou.

 

Amit Goswami, pocházející z Indie, působil třicet let jako profesor teoretické kvantové fyziky na univerzitě v Oregonu v USA. Ač penzionován, dále vyučuje. Svou idealistickou interpretaci kvantové fyziky rozvíjí od 80. let 20. století. V protikladu k materialistickému pojetí světa, tvrdí, že „univerzální vědomí tvoří hmotu“.

 

KVANTOVÝ AKTIVISTA - film o spiritualitě kvantové fyziky

 

Zdroje: www.amitgoswami.org, YouTube.com

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Zajímavé video   Věda   Zajímavé myšlenky  


Kategorie Zajímavé video

Sonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci SaturnuSonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci Saturnu
Ještě žádná sonda se nedostala takhle blízko k Saturnu. Zatím jsme se mohli spoléhat jen na naše odhady založené na dosavadních zkušenostech s jinými oblastmi prstenců. Z toho jsme pak odvozovali, jak by mohla mezera mezi planetou a prstenci vypadat.


Zajímavé video: Jak udělat z rozbitných věcí nerozbitné?Zajímavé video: Jak udělat z rozbitných věcí nerozbitné?
Speciálním nástřikem ochráníte řadu věcí. Vejce vydrží pád ze 45 metrů. Unese Vás kelímek od limonády. Auto vydrží mlácení kladivem. A mají to na zdech Pentagonu...


Mnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné děníMnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné dění
Etnolog, antropolog, publicista a indián byl hostem u Daniely Drtinové. Udělejte si 23 minut času. Stojí to za to.


Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!
Byl publikován nespočet vědeckých prací, zpochybňujících účinnost vitamínových doplňků. Podle většiny z nich pravidelné užívání vitamínových doplňků ničemu nepomáhá. Naopak. Zvyšují riziko rakoviny nebo předčasné smrti!


Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?


Duševní nemoc viděná africkým šamanemDuševní nemoc viděná africkým šamanem
Z šamanského hlediska duševní nemoc signalizuje, že se „narodil léčitel“, říká psycholog dr. Malidoma Patrice Somé. Duševní nemoci jsou spirituální havárie, krize a člověk, kterému se dějí, potřebuje rituální pomoc.


Záhada skryté hmoty stále nerozluštěnaZáhada skryté hmoty stále nerozluštěna
Naše znalosti o vesmíru jsou založeny na pozorování a výzkumu pouhých 4% jeho celkové hmotnosti. Zbytek tvoří skrytá hmota a energie. O co se jedná, jak se projevují a jsme jim na stopě?


Výhody meditaceVýhody meditace
Západní věda odhaluje, že meditace není jen podivínský úlet, ale má pozoruhodné formativní účinky na lidské schopnosti a obecně na lidské zdraví a pocit štěstí.


Místo zločinu: Ground ZeroMísto zločinu: Ground Zero
Američané se stále dožadují pravdy o 11. září. Film 9/11: Explosive Evidence - Experts Speak Out předkládá základní důkazy, proč nemůžeme věřit tomu, že tři mrakodrapy v New Yorku zbourala dvě letadla.


TED: Zcenzurovaný projev Grahama Hancocka	TED: Zcenzurovaný projev Grahama Hancocka
Spisovatel Hancock pronesl na konferenci TEDx v Londýně v lednu 2013 řeč s názvem VÁLKA O VĚDOMÍ a byl zcenzurován. Neřekl nic špatného – ale mluvil otevřeně o současné společnosti a halucinogenních šamanských rostlinách. Někomu se to nelíbilo.


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí