internetWEEK.cz menu TOPlist

30 věcí, které už nepotřebujete díky mobilům

30 věcí, které už nepotřebujete díky mobilům

Chytré mobilní telefony alespoň částečně nahradily některé dříve využívané věci. Pěkné video ukazuje, které to jsou…

30 věcí, které už nepotřebujete díky mobilům

Mnoho lidí dnes svůj mobilní telefon nedá z ruky. Díky aplikacím a stále lepším vychytávkám přitom mobil už dávno neslouží pouze k telefonování a posílání krátkých textových zpráv. Mobily dnes v sobě mají nejen telefon ale také světlo, kontakty, noviny, magazíny, kameru, fotoaparát, poznámkový blok, záznamník, kompas, kalkulačku, hodinky, budík, stopky, e-mail, hry, mapy, GPS navigaci, encyklopedii, rádio, walkman, zlaté stránky, předpověď počasí, fotoalbum…

 

Zapomněli jsme na něco? Podívejte se na video níže. Samozřejmě se nabízí otázka, zda některé z uvedených věcí byly mobilem nahrazeny opravdu plnohodnotně. Je asi stále lepší sáhnout po kvalitní tištěné encyklopedii než hledat zdánlivě spolehlivé informace na Wikipedii.

 

V případě jiných věcí sice došlo k plnohodnotné náhradě, přinášející i nové možnosti, ale dost možná za cenu ztráty jakéhosi kouzla. Příkladem budiž fotoalbum. Kdysi jsme velmi dobře zvažovali, který moment z našeho života zvěčnit na drahý film a dnes jen z návštěvy tuctové restaurace uděláme padesát fotografií...

 

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

Mobil   Zajímavá videa  


Kategorie Zajímavá videa

Co se stane, když uhodí blesk do vody?Co se stane, když uhodí blesk do vody?
Velmi zajímavé video: Svět neustále sleduje stále více kamer. Díky tomu můžeme pozorovat i zcela výjimečné přírodní úkazy.


Futuristické, elektrické a vertikálně startující letadlo opravdu létá!Futuristické, elektrické a vertikálně startující letadlo opravdu létá!
Jsme opět blíže ke sci-fi budoucnosti. Německý start-up Lilium dostal své letadlo do vzduchu. Podívejte se, jak létá a funguje. Na první test obdivuhodné!


Zajímavá videa: Jak se za 100 let změnily účesy, svatební šaty, podprsenky nebo tetování?Zajímavá videa: Jak se za 100 let změnily účesy, svatební šaty, podprsenky nebo tetování?
Vše se mění. V technice a technologiích převratně. Móda se však často vrací. Skutečnou evoluci zaznamenaly snad jen plavky. Ale dekády většinou bezpečně rozpoznáte. Přesvědčte se.


Léčivá houba: REISHILéčivá houba: REISHI
Výčet pozitivních účinků houby Lesklokorky lesklé je velmi obsáhlý. Tento tradiční lék dlouhověkých Číňanů a Japonců pomáhá při cukrovce, vysokém tlaku, obnově buněk nebo i v boji proti rakovině.


Kulový blesk: záhada trváKulový blesk: záhada trvá
Za posledních dvacet let se věda s kulovým bleskem posunula o pár kroků kupředu. Ale stále zůstává více otázek, než je odpovědí. Co tedy s jistotou víme?


Emma Allen: Timelapse evoluce na obličeji umělkyněEmma Allen: Timelapse evoluce na obličeji umělkyně
Britská umělkyně přemalovala svůj obličej 1250krát. Aby ukázala evoluci života a svůj pohled do lidského budoucna. Toto video však není jejím prvním počinem. Jednou zestárla a umřela, aby se znovu narodila. A věnuje se také chvályhodným tématům…


NASA: úchvatná 4K videa z vesmíruNASA: úchvatná 4K videa z vesmíru
NASA nás zásobuje nádhernými videi v obrovském rozlišení a s vysokou frekvencí snímků. Je opravdu na co se dívat!


Video: Jak složit tričko za dvě vteřinyVideo: Jak složit tričko za dvě vteřiny
Když se to umí, je to paráda. Naučte se skládat trička nebo košile s krátkým rukávem bleskurychle!


Časosběrné video: HyperlapseČasosběrné video: Hyperlapse
Spousty fotek za sebou dělají divy. Naučte se k nim přidat i pohyb a povýšíte své výsledky na další úroveň.


Iluze hmoty: Fyzická realita není vůbec fyzickáIluze hmoty: Fyzická realita není vůbec fyzická
Naše vědomí, city, myšlenky působí zpětně na realitu způsobem, který může mít pozoruhodné výsledky. Jde jen o to uvědomit si, že vědomí je propojené, a problémy jsou řešitelné.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí