internetWEEK.cz menu TOPlist

5 nejzáhadnějších zvuků světa

5 nejzáhadnějších zvuků světa

Na Youtube je video, které nabízí pět nejzáhadnějších zvuků světa, jaké kdy byly zaznamenány. Podivné zvuky nebyly zatím věrohodně vysvětleny.

 

5 nejzáhadnějších zvuků světa

5. Vysílačka UVB-76

Záhadná krátkovlná vysílačka vysílá na frekvenci 4625 kHz. Je známa jako Bzučák (The Buzzer), protože vysílá krátké monotónní bzučení, které se opakuje 25x za minutu, 24 hodin denně. Bzučení občas přeruší mužský hlas, který mluví rusky, přičemž sdělení je zakódované. V pozadí je někdy slyšet hovor.

 

Vysvětlení: je to špionážní stanice nebo smyčka mrtvého muže. Účel stanice nebyl nikdy potvrzen, možná funguje jako označení kanálu ruské armády.

 

4. Bloop v Pacifiku

„Bloop“ je název neobjasněného zvuku z Pacifického oceánu, který byl tak silný, že ho zachytily stanice vzdálené 5000 kilometrů. Byl zachycen v roce 1997 podmořskými mikrofony americké organizace NOAA, která zaregistrovala mimořádný zvuk na ultra-nízké frekvenci. Zdroj byl lokalizován západně od dolního cípu Jižní Ameriky. Profil zvuku připomínal živočichy, ale byl mnohem hlasitější.

 

Vysvětlení: Může jít o obrovského, dosud neobjeveného mořského živočicha, ale také jenom o zvuk praskajícího ledovce. Diskuse trvají dodnes.

 

3. Hučení po celém světě

Záhadné nízkofrekvenční hučení lidé slyší občas po celém světě, zvuk udivuje po desítky let vědce a děsí lidi. Poprvé se hučení ozvalo v anglickém Bristolu v 70. letech. Výzkumy zjistily, že zvuk se objevuje po celém světě na frekvenci mezi 40 a 80 hertzy. Ale slyší ho jen asi 2% lidí v dané oblasti. Kvůli tomuto zvuku údajně spáchalo několik lidí v Británii sebevraždu. Skutečná příčina nebyla dosud objasněna.

 

Vysvětlení: HAARP, nízkofrekvenční vojenská komunikace, pářící se velryby, masová hysterie.

 

Z celého světa se na YouTube shromažďují videa zachycující tajemné zvuky vycházející z útrob naší planety. Množí se i teorie... | Tajemné zvuky Země: množí se pozorování po celém světě >>>

 

2. Dunění

Nevysvětlené „dunění“ nebo hřmění se objevuje v celé lidské historii. Zvuky bývají popisovány jako dělostřelecká palba. Lidé je slyšeli často na pobřeží, v Indii, v Japonsku nebo v USA.

 

Vysvětlení: meteority, zemětřesení, proražení zvukové bariéry při zkušebních letech tajných letadel. Nevysvětlitelné dunění bylo zaznamenáno už začátkem 19. století.

 

1. Osamělá velryba

Zvuk bývá popisován jako volání velryby na frekvenci 52 hertzů. Říká se mu „nejosamělejší velryba na světě“, protože je mnohem vyšší než frekvence zvuků jiných velryb.

 

Vysvětlení: Vědci jsou přesvědčeni, že se jedná o velrybu, ale není jasné, jaký je to druh. Spekuluje se, že jde o křížence plejtváka obrovského. Poprvé byl zvuk zachycen v roce 1989, osamělou velrybu je slyšet každý rok a zůstává jediná svého druhu, která se ozývá na této frekvenci.

 

 

Také autor žebříčku na Youtube je záhadný, podepisuje se značkou DARK5.

 

HAARP – pole neškodných antén na výzkum ionosféry, nebo zbraň na katastrofy? | Velké konspirační teorie: HAARP >>>

 

Zdroj: YouTube
Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/z428/

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Záhady   Zajímavá videa   Zajímavosti ze světa  


Kategorie Záhady


8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců
Vybíráme z osmi nejzajímavějších článků, které jsme v posledních týdnech na internetu objevili. Většinu z nich jsme mohli zařadit také do rubriky věda a technika.



Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?
Rychlé rádiové záblesky (FRB, Fast Radio Bursts) jsou jednou z velkých záhad současné astronomie. Odkud k nám přicházejí a jaký je jejich původ?



Vědecky objasněno: Záhadné zvuky polární zářeVědecky objasněno: Záhadné zvuky polární záře
Při pozorování polární záře řada lidí slyšela záhadné zvuky. A byli považováni za fantasty. Až jednou ty samé zvuky slyšel fyzik Unto K. Laine. 25 let nevynechal jedinou možnost tyto tajemné zvuky nahrát. A vysvětlit jejich původ…



Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?
Blesk neuhodí na jedno místo dvakrát. A není blesku bez hromu. To platí na celém světě, jen ne u jezera Marocaibo ve Venezuele. Bouřky s rekordními blesky jsou zde každý den. Marocaibo je Olympem světa…



Americký Ötzi: Starý indián z PolynésieAmerický Ötzi: Starý indián z Polynésie
Evropa má svého Ötziho a Amerika Muže z Kennewicku. Pradávný americký lovec je obestřen záhadami. Jeho původ se pomocí analýzy DNA dosud nepodařilo vystopovat, ale pravděpodobně není praprapradědečkem současných původních Američanů...



Snové záhady: matematik Srinivasa RamanujanSnové záhady: matematik Srinivasa Ramanujan
Indickému géniovi přicházely nápady ve snech. Pracuje mozek, aniž o tom víme, nebo jde o paranormální aktivity?



Další záhada Stonehenge vyřešenaDalší záhada Stonehenge vyřešena
Pomohlo suché léto a krátká hadice na kropení trávy. Pozorný správce dostal geniální nápad. Uspěl tam, kde neuspělo mnoho historiků.



Pravdu.cz - tajemno  záhady horoskopy najdete ZDEPravdu.cz - tajemno záhady horoskopy najdete ZDE
Pokud hledáte původní obsah a autory z magazínu Pravdu.cz - musíte nově na internetWEEK.cz



Iluze hmoty: Fyzická realita není vůbec fyzickáIluze hmoty: Fyzická realita není vůbec fyzická
Naše vědomí, city, myšlenky působí zpětně na realitu způsobem, který může mít pozoruhodné výsledky. Jde jen o to uvědomit si, že vědomí je propojené, a problémy jsou řešitelné.



Reinkarnace Jeffrey KeenaReinkarnace Jeffrey Keena
Penzionovaný hasič žil v jednom svém minulém životě jako generál americké občanské války. Jeffrey Keene této představě uvěřil a má k tomu více pádných důvodů.




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí