internetWEEK.cz menu TOPlist

Záhada kazašského pentagramu vysvětlena?

Záhada kazašského pentagramu vysvětlena?

Už pár měsíců se po internetu šíří debaty o záhadném pentagramu v Kazachstánu, který je vidět na mapách od Google.

Záhada kazašského pentagramu vysvětlena?

Uctívání ďábla? Místo schůzek nějaké sekty? Nebo snad orientační bod pro nedaleký kosmodrom Bajkonur? Na mapách od Google můžete najít výrazný asi 360 metrů velký pentagram. Ten je navíc velmi dobře situován v „růžku“ poblíž velké vodní plochy.

 

Na internetu se dočtete, že pentagram najdeme v neobydlené oblasti Kazachstánu. Nejbližší město Lisakovsk se nachází zhruba 12 km daleko. Nemusí to být tak docela pravda, protože na protějším břehu (vpravo) je několik budov.

 

Okolí města Lisakovsk je známou archeologickou lokalitou. Při detailním pohledu na pentagram ovšem zaujme popisek „Soviet red star“. Hvězdy byly v Sovětském svazu velmi populárními symboly. Druhou věcí, kterou nelze přehlédnout, jsou stromy, lemující některé části pentagramu i kruh okolo něj. Podle všeho tak nejde o satanistický symbol ale o dřívější snahu vytvořit park ve tvaru hvězdy.

 

Obrázky přímo z místa naleznete na englishrussia.com.

 


Zvětšit mapu

 

Zdroj:
Google Maps
http://www.nbcnews.com/science/huge-mysterious-pentagram-remote-kazakhstan-explained-6C10843939

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

Kazachstán   Záhada  


Kategorie Záhada

Bojovníci ISS našli pod Mosulem ztracený palácBojovníci ISS našli pod Mosulem ztracený palác
Bojovníci ISS, nejen že v Mosulu ničili památky, ale také hledali artefakty, které by mohli prodat. A našli při tom ztracený, 2600 let starý palácový komplex, pod svatyní Nabí Júnus. Na tomto místě byl údajně pohřben prorok Jonáš.


Proč nemá člověk kost v penisu? Záhada vědecky objasněná!Proč nemá člověk kost v penisu? Záhada vědecky objasněná!
Většina savců kost v penisu má. Ačkoliv její velikost se velmi liší. A vědci přišli se zajímavým evolučním vysvětlením záhady pyjové kosti.


Kulový blesk: záhada trváKulový blesk: záhada trvá
Za posledních dvacet let se věda s kulovým bleskem posunula o pár kroků kupředu. Ale stále zůstává více otázek, než je odpovědí. Co tedy s jistotou víme?


Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?
Blesk neuhodí na jedno místo dvakrát. A není blesku bez hromu. To platí na celém světě, jen ne u jezera Marocaibo ve Venezuele. Bouřky s rekordními blesky jsou zde každý den. Marocaibo je Olympem světa…


Vědci žasnou nad záhadným signálemVědci žasnou nad záhadným signálem
Když astronomové zachytili zvláštní signál v galaktické kupě v souhvězdí Perseus, vzdáleném od nás miliony světelných let, poznali, že narazili na něco mimořádného. ..


Záhada: Kam zmizeli vrabci?Záhada: Kam zmizeli vrabci?
Vrabčí apokalypsy si v Česku nikdo téměř nevšiml, ale vrabci, kdysi symbol městského ptactva, zmizeli z měst také ve Velké Británii nebo v Indii.


Schizofrenie – nemoc, či posedlost neznámými bytostmi?Schizofrenie – nemoc, či posedlost neznámými bytostmi?
Schizofrenie je jednou velkou záhadou. Trpí jí na světě poměrně velké množství lidí. Někteří mají lehčí formu schizofrenie, jiní těžší. Jedná se jen o nemoc, nebo schizofrenie skrývá daleko více?


Zmizení letu 370 – konspirační teorieZmizení letu 370 – konspirační teorie
Hlavní konspirační teorie - letadlo bylo uneseno na základnu Diego Garcia. NSA ví, kde přistálo. Mobilní telefony vyzváněly ještě několik hodin po zmizení letadla.


Setkání s andělySetkání s anděly
Jeden díl seriálu „Nevysvětlitelné záhady“ je zaměřený na nebeské bytosti. Andělé zachraňují děti padající ze stromů, lidi z hořících letadel nebo oběti ohrožené šíleným únoscem. Ani nemusejí mít křídla, často mají podobu našich příbuzných.


Jsou rostliny inteligentní?Jsou rostliny inteligentní?
Rostliny se od nás hodně liší, ale mají smysly, paměť, komunikují a dokáží dokonce hospodařit se svými zásobami tak, jako by počítaly.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí