internetWEEK.cz menu TOPlist

Pentagon se bojí Wikileaks

Pentagon se bojí Wikileaks

Wikileaks se snaží zveřejnit další část interních dokumentů, které americká armáda označula jako velmi významné.

Pentagon se bojí Wikileaks

Další částí dokumentů, které hodlá Wikileaks zveřejnit mají být interní zprávy americké armády označované jako významné (SIGACTS). Týkají se armádních operací, přesunu příslušníků a spojenectví s klíčovými kmenovými představiteli a dalšími skupinami.

 

Stránka WikiLeaks letos mimo jiné zveřejnila též přes 70 000 dokumentů z Afghánistánu. Náčelník spojených štábů admirál Mike Mullen v reakci uvedl, že to ohrozilo nejen americké vojáky v terénu, ale i jejich spojence a informátory, jejichž jména byla uvedena.

 

Dokumenty kromě jiného odhalily také vělké počty zabitých civilistů a existenci tajných komand spojenců, která mají zabíjet vůdce povstalců - s těmito informacemi se však nikde v oficiálních zprávách nesetkáte.

 

Z vyzrazení dat z Afghánistánu Američané podezřívají vojína Bradleyho Manninga, který už je za podobných čin za mřížemi.

 

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange obviňuje Pentagon, že se snaží jeho stránky zničit. Web zřídil před čtyřmi lety. Umisťuje na něm tajné a interní informace, a to nejen z prostředí armády. Mottem portálu je: „Otevíráme vlády“.

 

Jedno z videí, které se podačilo Wikileaks zveřejnit naleznete o kousek níže. Uvidíte na něm, jak americká vláda masakruje bezbranné novináře v domnění, že jde o teroristy. Tímto tvrzením pak obhajuje svou chybu.Sami se podívejte na video a zkuste usoudit, zda to byli opravdu teroristé nebé jen obyčejní civilisté, kteří byli ve špatnou dobu na špatném místě.

 

 

 

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ze zahraničí   Wikileaks   Video   USA   Pentagon   Konspirační teorie   Konspirace   K zamyšlení   Julian Assange  


Kategorie Wikileaks

Sladká past pro Juliana AssangeSladká past pro Juliana Assange
Zakladatel serveru WikiLeaks ztratil obviněním, že někoho znásilnil, u široké veřejnosti kredit. Kdo vlastně je Julian Assange?


Konec Divokého západu na internetu? Konec Divokého západu na internetu?
Internet přirovnávají někteří odborníci k divokému západu. Díky jeho mezinárodní působnosti, nedostatku regulace a stále se vyvíjejícím technologiím představuje internet prostředí skýtající netušené možnosti výdělku, často na hranici zákona.


Analytici Stratforu: Bin Ládinova mrtvola letí do USAAnalytici Stratforu: Bin Ládinova mrtvola letí do USA
Dva dny poté, co jsme napsali, že Američané asi nehodili mrtvolu Usámy Bin Ládina do moře, to potvrdili analytici „stínové CIA“. Vyplývá to z e-mailů, které hackeři Anynomous šlohli americkému soukromému výzkumnému středisku Stratfor


Kvůli WikiLeaks USA zpřísňují ochranu citlivých informacíKvůli WikiLeaks USA zpřísňují ochranu citlivých informací
Americká vláda v pátek oznámila další krok omezující přístup k utajovaným informacím. Odvolává se na nutnost zabránit možnosti úniku armádních dokumentů a diplomatických depeší ve stylu WikiLeaks.


Z Wikileaks Z Wikileaks
Na Wikileaks se objevily další informace o tom, že USA špiclují nejenom v zahraničí, ale i u nás. Bedlivě sledují i naši malou Českou republiku.


Na Wikileaks zveřejnili depeše z PrahyNa Wikileaks zveřejnili depeše z Prahy
Světové deníky zveřejnily tajná americká hlášení, která jim poskytl server WikiLeaks.


Apple se postavil proti WikileaksApple se postavil proti Wikileaks
Zdá se, že všechny světové korporace se spojily proti WikiLeaks.


Kategorie K zamyšlení

Co je a nebude. EU v boji proti oteplování nezná bratra.Co je a nebude. EU v boji proti oteplování nezná bratra.
Již jednou jsme se na toto téma zamysleli. A jdeme dál, protože bude jistě hůř! Toto volné pokračování je Novoročním speciálem...


Robotická revoluce a práce budoucnosti: Komu vezmou roboti místo? Co je a co není perspektivní zaměstnání?Robotická revoluce a práce budoucnosti: Komu vezmou roboti místo? Co je a co není perspektivní zaměstnání?
Jestli je Vám dnes padesát, o práci se zřejmě bát nemusíte. Alespoň co se robotů týče. Ale přemýšlíte-li, co studovat, zbystřete. Řadu povolání již automatizace vymýtila. A ještě více jich čeká jistý ortel. Svět se mění…


Steve Jobs a jeho poslední  slova: Fake!Steve Jobs a jeho poslední slova: Fake!
Na smrtelné posteli měl pronést slova, u kterých se tají dech. Příliš se hnal za penězi a málo lásky dával svým bližním. A začal věřit v Boha. Kdo má trochu tušení, jak Jobs přemýšlel a fungoval, nemůže uvěřit. Tak nevěřte, je to nesmysl!
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí