internetWEEK.cz menu TOPlist

Pentagon se bojí Wikileaks

Pentagon se bojí Wikileaks

Wikileaks se snaží zveřejnit další část interních dokumentů, které americká armáda označula jako velmi významné.

Pentagon se bojí Wikileaks

Další částí dokumentů, které hodlá Wikileaks zveřejnit mají být interní zprávy americké armády označované jako významné (SIGACTS). Týkají se armádních operací, přesunu příslušníků a spojenectví s klíčovými kmenovými představiteli a dalšími skupinami.

 

Stránka WikiLeaks letos mimo jiné zveřejnila též přes 70 000 dokumentů z Afghánistánu. Náčelník spojených štábů admirál Mike Mullen v reakci uvedl, že to ohrozilo nejen americké vojáky v terénu, ale i jejich spojence a informátory, jejichž jména byla uvedena.

 

Dokumenty kromě jiného odhalily také vělké počty zabitých civilistů a existenci tajných komand spojenců, která mají zabíjet vůdce povstalců - s těmito informacemi se však nikde v oficiálních zprávách nesetkáte.

 

Z vyzrazení dat z Afghánistánu Američané podezřívají vojína Bradleyho Manninga, který už je za podobných čin za mřížemi.

 

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange obviňuje Pentagon, že se snaží jeho stránky zničit. Web zřídil před čtyřmi lety. Umisťuje na něm tajné a interní informace, a to nejen z prostředí armády. Mottem portálu je: „Otevíráme vlády“.

 

Jedno z videí, které se podačilo Wikileaks zveřejnit naleznete o kousek níže. Uvidíte na něm, jak americká vláda masakruje bezbranné novináře v domnění, že jde o teroristy. Tímto tvrzením pak obhajuje svou chybu.Sami se podívejte na video a zkuste usoudit, zda to byli opravdu teroristé nebé jen obyčejní civilisté, kteří byli ve špatnou dobu na špatném místě.

 

 

 

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ze zahraničí   Wikileaks   Video   USA   Pentagon   Konspirační teorie   Konspirace   K zamyšlení   Julian Assange  


Kategorie Wikileaks

Sladká past pro Juliana AssangeSladká past pro Juliana Assange
Zakladatel serveru WikiLeaks ztratil obviněním, že někoho znásilnil, u široké veřejnosti kredit. Kdo vlastně je Julian Assange?


Konec Divokého západu na internetu? Konec Divokého západu na internetu?
Internet přirovnávají někteří odborníci k divokému západu. Díky jeho mezinárodní působnosti, nedostatku regulace a stále se vyvíjejícím technologiím představuje internet prostředí skýtající netušené možnosti výdělku, často na hranici zákona.


Analytici Stratforu: Bin Ládinova mrtvola letí do USAAnalytici Stratforu: Bin Ládinova mrtvola letí do USA
Dva dny poté, co jsme napsali, že Američané asi nehodili mrtvolu Usámy Bin Ládina do moře, to potvrdili analytici „stínové CIA“. Vyplývá to z e-mailů, které hackeři Anynomous šlohli americkému soukromému výzkumnému středisku Stratfor


Kvůli WikiLeaks USA zpřísňují ochranu citlivých informacíKvůli WikiLeaks USA zpřísňují ochranu citlivých informací
Americká vláda v pátek oznámila další krok omezující přístup k utajovaným informacím. Odvolává se na nutnost zabránit možnosti úniku armádních dokumentů a diplomatických depeší ve stylu WikiLeaks.


Z Wikileaks Z Wikileaks
Na Wikileaks se objevily další informace o tom, že USA špiclují nejenom v zahraničí, ale i u nás. Bedlivě sledují i naši malou Českou republiku.


Na Wikileaks zveřejnili depeše z PrahyNa Wikileaks zveřejnili depeše z Prahy
Světové deníky zveřejnily tajná americká hlášení, která jim poskytl server WikiLeaks.


Apple se postavil proti WikileaksApple se postavil proti Wikileaks
Zdá se, že všechny světové korporace se spojily proti WikiLeaks.


Kategorie Konspirační teorie

Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)
Média si nevšímají masivního zastoupení zaměstnanců Rothschildovy firmy Freescale ve zmizelém Boeingu. Jenomže právě to je inspirací pro hodně třaskavou konspirační teorii, v které hrají významnou roli utajované vojenské technologie.


Zmizení letu 370 – konspirační teorieZmizení letu 370 – konspirační teorie
Hlavní konspirační teorie - letadlo bylo uneseno na základnu Diego Garcia. NSA ví, kde přistálo. Mobilní telefony vyzváněly ještě několik hodin po zmizení letadla.


Zdraví: 8 uznaných konspiračních teoriíZdraví: 8 uznaných konspiračních teorií
Fluor ve vodě škodí, ekologické sáčky jsou karcinogenní a GMO znečišťuje americké řeky insekticidem. Některá hlavní média v USA, Kanadě a v Británii začínají publikovat informace, které předtím spadaly jen do oblasti alternativní žurnalistiky.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí