internetWEEK.cz menu TOPlist

Nejdřív sex, potom možná vztah

Nejdřív sex, potom možná vztah

Když někoho potkáte, zkusíte si domluvit rande. Vídat se, poznávat, začít spolu chodit. A potom možná dojde na sex. Nebo někoho potkáte, dojde na sex, nezávazně se scházíte a možná nakonec spolu začnete chodit….

Nejdřív sex, potom možná vztah

Sex má zelenou

Spíte spolu, ale nechodíte spolu. Nepletete se druhému do soukromých věcí a užíváte si svojí svobodu. Necítíte svázanost, poznáváte druhého a třeba se to nějak samo vyvrbí a třeba také ne. Mezitím studujete, budujete si kariéru a plníte sny. Takové „přátelství s výhodami“ může trvat dny, týdny, ale klidně i roky. Vy si hlídejte akorát své zdraví a city. Jedna věc je jasná, takový „pár“ spojuje sexuální chemie. V tomto případě jsou lidé sami sebou bez přetvářky. Odhalení takové pravé povahy může končit i navázáním vztahu. Nemaže se med kolem úst, neslibuje se vila s bazénem, věrnost do konce života a nepřesvědčuje se o úžasnosti povahy a dovedností. Nehrozí sexuální odmítání alias nástup migrény rychlostí stíhačky, vyčítání všeho a všech, dětinské naschvály nebo hysterické výstupy, kdy by se každý rád vypařil jako voda na horkém chodníku. Má to i další výhody oproti jednorázovému náhodnému sexu, kdy nevíte, zda protějšek náhodou nemá sifilis, sadomasochistické sklony a nebo v bytě dalšího nadrženého spolubydlícího. Každý si nějakou tu výhodu pro sebe najde. Názory žen a mužů se příliš neliší…

 

Linda: Je fajn mít s někým sex, aniž by ti ten člověk potom každý den volal a otravoval tě. Největší výhodu vidím v úspoře času. Člověk může žít plnohodnotný život a takto to jde zajistit bez omezování a závazků.

 

Tereza: Nehodlám čekat x měsíců, jestli se náhodou do nějakého chlapa, co s ním randím, nezamiluji. To je velký risk, co když mi pak nebude vyhovovat v posteli? Nejdřív sex a poté se uvidí co dál.

 

Kamil: Výhoda je ta, že některé touží jen po sexu a tudíž nemusím chodit na večeře a do kina, na což stejně nemám čas a můžu se věnovat jen této činnosti. Navíc mi některé i uvaří.

 

Martin: Oba si pomůžeme navzájem a tím to končí. Nemusím vymýšlet nějakou romantiku, je to bez starostí kolem. Není to o žárlení.

 

Tamara: Šla jsem do toho, protože jsem si myslela od začátku, že z toho bude víc, než jen postel. Často s někým nespím, pokud s ním nechci být dál. Prozatím jsem úspěšná na 100%.

 

Michal: Když jsou oba jedinci tak citově vyspělí na to, aby to dokázali udržet v duchu nezávazného sexu a nehledat v tom něco víc , tak je to podle mě nejlepší forma, jak uspokojit své potřeby bez všech těch minusových věcí, které jsou v partnerském vztahu.

 

Nikol: Já například nechci vztah a je potřeba uspokojovat svoje potřeby. Kamarády můžu měnit podle chuti. Mám ráda něco nové a když mám přítele, je to většinou stereotyp. Není dobré do toho vkládat city. Rok jsem se scházela s jedním mužem, který mi sám řekl, ať do toho nepletu city. Nakonec to byl on, kdo mě považoval za svůj majetek a přestali jsme se vídat.

 

City mají červenou

Do takové nezávazné rozkoše rozhodně nepatří city. S tím mají ženy častěji problém, než muži. Kolik žen milenek zůstalo s bolavým srdcem a vytřeštěnýma očima u slabé žárovky. Je na čase našroubovat novou, silnější a posvítit si na cestu milostné tmy. Ne vždy, kdy si to žena z celého srdce přeje, je úspěšná jako výše dotazovaná Tamara a nakonec přijde happy end. Mezi nejčastější zádrhely tohoto vztahu nevztahu je žárlivost - málokomu nevadí, že není jediným sexuálním partnerem druhého, který si například udržuje harém známostí na sex, nejistota – časem to přijde, je normální, že člověk nakonec v životě vyhledává jistoty a samota – máte sex, ale kolikrát se stane, že potřebujete i něčí oporu. Dva nezávislí milenci však k sobě nemají žádné povinnosti ani práva. Není náhodou, že častěji tento model ukončují ženy nebo se v něm trápí. Je blbost si myslet, že když budu muži dobrou milenkou, jsem nejlepší kandidátkou na manželku. Ani ten největší postelový bůh vás nemusí provést růžovou zahradou, házet po vás plátky růží a usmívat se od ucha k uchu. Podle toho, co slyším, muži jasně rozdělují milenky a partnerky a nemotají to dohromady. Postelový ohňostroj neznamená skvělou budoucnost. Sex je jen test.

 

Kamarád mi řekl, že milenku si vybírají muži na večírku nebo v baru, ale partnerku přes známé, práci nebo koníčky. Do klubů chodí muži za zábavou, to ženy podvědomě hledají toho pravého pořád a všude. Barové slečny jsou zábavné, koketní, kolikrát vykouslé jako koláče a tím, že vše skončí v posteli má muž svou misi splněnou. Ta, která hledá partnera je často naivní v tom, že pokud s ním skončí hned u sexuálních hrátek, má vyhráno. Muži jsou lovci. A vy snadná kořist. Navíc, jak může vědět, že neroztáčíte sexuální kolotoč každý víkend? Muž chce něco vyjímečného, co by mu ideálně druzí záviděli, to je rada mojí mámy. Pak jsou tu typy lidí, kteří nemají v pořádku sebevědomí nebo se mstí. Flirtováním a náhodným sexem si potvrzují, že jsou žádoucí nebo doufají tiše za rohem, že to zaslechne jejich ex. Ten, kdo chce navázat vztah, oddaluje erotiku. Nevím, zda stále platí pravidlo třetího rande, přivírám oči, ale něco na tom bylo. Ten, kdo je ve vedlejší roli a jeho partner je ve svazku manželském, kolikrát marně čeká i roky na rozvod. Logicky, doma má pečujícího partnera, venku super milence či milenku, u mužů se ještě vyskytuje pocit samec – borec, takže na co by se takový člověk rozváděl? Pokud vám to přece jen stojí za námahu, buďte upřímní a netvrďte, že nechcete rozbít rodinu, protože to je přesně to, co chcete.

 

Vyšlo jako Nejdřív sex a pak možná vztah na DeenaMedia

 

Další příspěvky autora: DeenaMedia


Články ve stejných kategoriích:

Vztahy   Sex   Lidé   Vztah  


Kategorie Vztahy

Češi se jako sousedé k sobě chovat neumíČeši se jako sousedé k sobě chovat neumí
Podle výzkumů se k sobě Češi, jako sousedé, chovají nejhůře ze všech států. Dělají si naschvály, pomlouvají se, vysmívají se sobě navzájem, někdy to dokonce hraničí až s nenávistí, která vede k extrémům!


Kdyby muži a ženy říkali pravduKdyby muži a ženy říkali pravdu
Jak by to vypadalo, kdyby muži a ženy říkali ve vztazích pravdu? Přiblížit se to snaží dvě povedená videa, která kolují internetem.


Mýty a fakta o vztazíchMýty a fakta o vztazích
Od našeho okolí slýcháváme mnoho rad, co máme, nebo co bychom měli dělat, když… Na tyto rady se však nemůžeme stoprocentně spolehnout, neboť lidé považují mnoho mýtů za pravdu a naopak. Jak je to tedy s láskou a vztahy ve skutečnosti?


Mám tě rád/a, ale sex nebude…Mám tě rád/a, ale sex nebude…
Nulový zájem, mnohdy dokonce odpor k sexu. To je asi pro většinu běžné populace nepředstavitelné. V poslední době se o tom čím dál tím více mluví. Žijí mezi námi asexuálové a jsou jiní.


Ne všichni poznají láskuNe všichni poznají lásku
Většina mladých je nešťastná. Najít partnera, se kterým si budete rozumět je totiž v dnešní době nelehký úkol. Pojďme si říci, proč.


Mladá a těhotnáMladá a těhotná
Kdysi to bylo úplně normální, dnes jsou známy spíše starší matky. Mladé slečny otěhotní omylem, ale i plánovaně. Jak však na nastávající mladé maminky kouká společnost?


16 důvodů pro častý sex16 důvodů pro častý sex
Vědci po dlouhých desetiletích vypátrali, proč je výhodné dělat příjemné věci často. Následující seznam je manuálem spíše pro ty racionální typy, romantici ho nepotřebují. Věděli to i bez vědců.


Dá se unudit k smrti?Dá se unudit k smrti?
Nuda. Slyšíme to slovo každý den ze všech stran. Byl to nudný den. Nudný rozhovor, film. Dá se k smrti unudit? A dá se s tím něco dělat?


Jak najít ideálního partnera či partnerku?Jak najít ideálního partnera či partnerku?
Spíš objevíte tisíce mimozemských civilizací, než jediný ideální vztah. Podle matematika Petera Backuse je vhodný pouze každý 285 tisící kandidát. Možná za to může náš čich. Možná jen vysoké nároky nebo strach z minulých zklamání...


Závist: zakuklená nenávist, znamení neúspěchuZávist: zakuklená nenávist, znamení neúspěchu
Sedm smrtelných hříchů: pýcha, lakota, hněv, smilstvo, obžerství, lenost a závist. Který z nich napáchal v naší historii největší paseku?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí