internetWEEK.cz menu TOPlist

Tunguzský výbuch

Tunguzský výbuch

Roku 1908 v takzvané Tunguzské oblasti Sibiře došlo k mohutné explozi, která otřásla celým světem. Tento výbuch krátkodobě ovlivnil podnebí na celém světě. Co bylo příčinou exploze?

Tunguzský výbuch

 

Roku 1908 v takzvané Tunguzské oblasti Sibiře došlo k mohutné explozi, která otřásla celým světem. Tento výbuch krátkodobě ovlivnil podnebí na celém světě. V Anglii byly naměřeny abnormální záznamy seizmických vln. V ostatních evropských zemích bylo v noci abnormálně jasno a místy dokonce téměř denní světlo. V evropské části Ruska zůstaly jasné noci ještě několik dní. Dokonce i v Americe byly naměřeny mírné otřesy.

 

Nikdo s jistotou neví, co se vlastně stalo. Mnoho svědků se shodlo na výpovědi, že z nebe se snesla jakási ohnivá koule a potom silně explodovala. Výbuch byl podobný atomovému hřibu a některé vlastnosti také připomínaly vodíkovou bombu. Musíme si ale uvědomit, že k explozi došlo 37 let před vytvořením první atomové bomby. První, kdo provedl expedici byl Leonid Kulik v roce 1921. Kulik se v několika dalších expedicích vracel se stále novými poznatky. Shrňme si Kulikovi poznatky a výsledky dalších pátrání vědců:

 

 

  1. - exploze zničila více než 2000 km2
  2. - těleso vybuchlo těsně před dopadem (asi 8 km) (tím se vylučuje teorie meteoritu)
  3. - v den výbuchu tedy 30. června se kolem země přehnal roj meteoritů
  4. - výbuch měl podobné vlastnosti jako atomová či vodíková bomba, vyvinutá až o mnoho let později
  5. - na místě byly nalezeny (kromě obrovského kráteru), také malé kuličky které se skládaly z prvků, které jsou na zemi velmi vzácné a bylo dokázáno, že jsou mimozemského původu
  6. - poblíž místa byla naměřena zvýšená radiace a bylo nalezeno pár zvířecích mrtvol s příznaky ozáření

 

 

Tunguský výbuch

 

Je mnoho teorií a my si zde nějaké představíme.

 

 

UFO

 

Mnoho zastánců UFO tvrdí, že právě UFO způsobilo tento výbuch a podobnost s atomovým výbuchem je způsobena jaderným motorem kosmické lodi. Kosmická loď prý už neměla zásoby pitné vody, tak si je letěla načerpat do největší zásobárny na Bajkal, který se nachází relativně blízko místa výbuchu.

 

 

Antihmota či černá díra

 

Někteří vědci si myslí že výbuch způsobila takzvaná antihmota, která když přijde do kontaktu s hmotou, tak ji vymaže ze světa. Objevili se také zastánci černých děr, kteří si myslí, že jedna taková malá se nějak dostala do kontaktu sezemí.

 

 

Kometa

 

Kometa je asi nejpravděpodobnější řešení. Kometa nemusela být kvůli dennímu světlu vůbec vidět a objevila se až velmi blízko zemskému povrchu a těsně před dopadem už nevydržela tlak a rozprskla se.

 

 

Armádní testy

 

Rusko se jak všichni víme stále snaží vyrovnat USA po vojenské stránce. Mohla ruská armáda testovat nějakou novou zbraň? Něco silnějšího než je atomová bomba?

 

 

Tesla

 

Také jsou známé spekulace o známém vědci a géniovi Nikolovi Teslovi. V té době prováděl Tesla mnoho bouřlivých pokusů zejména s přenosem energie vzduchem a podle některých zdrojů testoval novou zbraň hromadného ničení. (něco na způsob paprsku fotonů) Ať už to bylo cokoliv, Tesla je další možností Tunguzského výbuchu

 

 

Dosud neobjevený jev

 

Mohlo se jednat o nějaký záhadný dosud neobjevený jev. (nějaký druh sopky, kulového blesku atd..)

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ze zahraničí   Výbuch   Tunguzská záhada   Rusko   Konspirační teorie   Konspirace  


Kategorie Výbuch

Tunguská záhada – nové vědecké objevyTunguská záhada – nové vědecké objevy
Italští vědci jsou přesvědčeni, že vyřešili tunguskou záhadu, která patří k největším v moderní historii. Malé jezero Čeko v centrální Sibiři je podle nich místo dopadu mysteriózního meteoritu.


Video: Jaderné testy v průběhu časuVideo: Jaderné testy v průběhu času
Od roku 1945 do roku 1998 bylo po celém světě provedeno doopravdy hodně jaderných testů. Více než polovinu z nich uskutečnily USA. Kolik a kde uvidíte hezky názorně.


Tunguzská záhadaTunguzská záhada
30. června roku 1908 po sedmé hodině ranní zaznamenal celý svět obrovský výbuch v centrální části Sibiře v okolí řeky Tunguzky. Dodnes nikdo neobjasnil původ této exploze.


Kategorie Tunguzská záhada

Tunguská záhada – nové vědecké objevyTunguská záhada – nové vědecké objevy
Italští vědci jsou přesvědčeni, že vyřešili tunguskou záhadu, která patří k největším v moderní historii. Malé jezero Čeko v centrální Sibiři je podle nich místo dopadu mysteriózního meteoritu.


Tunguzská záhadaTunguzská záhada
30. června roku 1908 po sedmé hodině ranní zaznamenal celý svět obrovský výbuch v centrální části Sibiře v okolí řeky Tunguzky. Dodnes nikdo neobjasnil původ této exploze.


Kategorie Konspirační teorie

Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)
Média si nevšímají masivního zastoupení zaměstnanců Rothschildovy firmy Freescale ve zmizelém Boeingu. Jenomže právě to je inspirací pro hodně třaskavou konspirační teorii, v které hrají významnou roli utajované vojenské technologie.


Zmizení letu 370 – konspirační teorieZmizení letu 370 – konspirační teorie
Hlavní konspirační teorie - letadlo bylo uneseno na základnu Diego Garcia. NSA ví, kde přistálo. Mobilní telefony vyzváněly ještě několik hodin po zmizení letadla.


Zdraví: 8 uznaných konspiračních teoriíZdraví: 8 uznaných konspiračních teorií
Fluor ve vodě škodí, ekologické sáčky jsou karcinogenní a GMO znečišťuje americké řeky insekticidem. Některá hlavní média v USA, Kanadě a v Británii začínají publikovat informace, které předtím spadaly jen do oblasti alternativní žurnalistiky.


Jak byl zabit Usáma bin LádinJak byl zabit Usáma bin Ládin
Další voják podal svědectví o smrti šéfa Al Kájdy. Existují tři verze o jeho konci. Jedna je oficiální, druhou popsal Matt Bissonnett v knize No Easy Day. Třetí svědectví poskytl časopisu Esquire člen komanda zvaný Střelec.


Konspirace – Střelba v Sandy Hook Konspirace – Střelba v Sandy Hook
Američané mají novou konspirační teorii. Její tvůrci nevěří, že popis krveprolití v základní škole v Newtownu je pravdivým obrazem skutečnosti. Bylo to jinak. Ale jak?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí