internetWEEK.cz menu TOPlist

François Duvalier: Voodoo jako zastrašování lidí

François Duvalier: Voodoo jako zastrašování lidí

Existují různé způsoby zastrašování, ale málokdo z nás si dokáže představit jako jeho nástroj voodoo! Haitský diktátor François Duvalier však toto umění dovedl k dokonalosti…

François Duvalier: Voodoo jako zastrašování lidí

Místo vody vnitřnosti

Voodoo je náboženství v mnoha kulturách oblíbené. Pochází z Afriky, kde jsou lidé pověrčiví a prostřednictvím voodoo uznávají své bohy a duchy. Později se však voodoo dostane prostřednictvím otroků až do Ameriky, kde budí v lidech hrůzu. Zasadí se o to především François Duvalier, diktátor Haiti (14. dubna 1907–21. dubna 1971).

 

Papa Doc, jak se také jinak Duvalierovi říká, o sobě tvrdil, že je haitskou vlajkou. Roku 1957 se dostává k moci, neboť vyhrává zmanipulované volby. Údajně má dokonce v některých okrscích dostat přes 100% hlasů. Nastoluje diktátorský režim. Stanoví se také doživotním haitským prezidentem. Prohlašuje se za čaroděje a otevřeně se hlásí k voodoo. Jedním z jeho příšerných výroků je, že když potřebuje státnickou radu, sedne si do vany, na hlavu si nasadí cylindr a poté začne číst ve vnitřnostech z kozy. Má za sebou děsivou armádu, která straší celou zemi. Někteří lidí se domnívají, že její muži jsou chodící mrtvoly.

 

Zvláštní prach k oživení mrtvol

Neodmyslitelnou součástí voodoo mají být právě oživlé mrtvoly. Lidské kosti, pozůstatky ještěrky, vysušené ostatky jedovaté ropuchy Bufo Marinus a výtažky z rostliny s obsahem saponinu, tj. toxická látka, která má tu schopnost, že dokáže zcela ochromit dýchání. Tyto zvláštní přísady, když se smíchají, mají tvořit speciální prášek, který mají kněží voodoo používat pro oživení mrtvol. Ve skutečnosti se jedná o jed, který nabudí stav podobný smrti.

 

Oběť je poté ovládána čaroději. Je tak tedy velmi pravděpodobné, že Duvalier svoji armádu vytvořil z mužů, které ovládal jedem. Přesto však prý vůdcova armáda děsivá skutečně byla. Její členové byli ozbrojeni mačetami a pistolemi. Svých zbraní mají také patřičně využívat proti odpůrcům. Navíc je také kamenují a upalují za živa. Jejich mrtvá těla potom věší pro výstrahu na stromy.

 

Budu vládnout navždy!

Duvalier jednoduše využívá voodoo k zastrašování svých podřízených. Temné rituály, které má provádět ve svém soukromí, jsou plné zla, krve a temnoty.

 

Na veřejnosti má mít oči zakryté černými brýlemi a mluví specifickým nosovým tónem. To má znázorňovat jeho spojení s neviditelnými astrálními bytostmi Loa. Prohlašuje se přímo za Boha. Nutí děti, aby se k němu každé ráno modlily. Voodoo se stává pro Duvaliera symbolem. Náboženství, které bylo Duvalierem přetočeno na děsivé, mu pomohlo k udržení doživotní vlády. Prezidentská funkce Papa Doca po jeho smrti přechází na jeho syna Jeana-Clauda Duvaliera. Padne až po jeho odchodu do exilu roku 1986.

 

Možná, že skutečně Duvalierovi ve vládě pomáhalo temné voodoo, nebo měl jen veliké štěstí a rituály, které popisoval, používal jen pro zastrašování.

 

Zdroje:
http://www.carovnezrcadlo.cz/voodoo
http://www.volny.cz/shadowrun/voodoo.html
http://petulkyblog.blog.cz/0611/ritualy-woodoo
http://www.carovnezrcadlo.cz/sluzby/magie-ritualy-voodoo
http://vampyrska.osoba.cz/woodoo-bolest
http://countrystudies.us/haiti/17.htm

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Voodoo   Tyran   Tajemno   Historie  


Kategorie Voodoo

Víra v nemoc ho málem zabilaVíra v nemoc ho málem zabila
Po rozchodu s přítelkyní chtěl spáchat sebevraždu. Poté, co spolykal 29 tabletek antidepresiva, dostal smrtelný strach. Derek patřil ke skupině, jež obdržela placebo – látku bez jakéhokoliv účinku na organismus.


Kategorie Tajemno

Kočka, náš tajemný přítelKočka, náš tajemný přítel
Jsou na světě mnoho let. Byly nenáviděny a milovány. Dokáží si nás podmanit, ale i tak si zachovají svoji hrdost. Kočky jsou zvířata, o nichž se tvrdí, že žijí na hranici dvou světů. Co je na tom pravdy?


Tajemné minulé životyTajemné minulé životy
Jsou lidé, kteří si vzpomínají na to, že již žili. Jiní si myslí, že tělo, ve kterém jsou, jim nepatří. Jasno v tom každému může udělat regresní terapie...


Kříže, které připomínají dávné tragédieKříže, které připomínají dávné tragédie
Smírčích křížů je na našem území více než dost. Většinou však nevíme, k čemu přesně sloužily. Vesměs byly stavěny jako pomník, připomínka na tragickou událost. Proč to tak bylo, to si povíme zde!


Komunikace s druhým světemKomunikace s druhým světem
Vše začíná smrtí. Pozůstalým zbyde jen bolest, vzpomínky, oči pro pláč. Co když si ale s mrtvými můžeme promluvit? Není to nemožné, na spiritistických seancích je to dokonce běžné!


Stanislav Grof – reinkarnaceStanislav Grof – reinkarnace
Reinkarnace je jedním z nejzajímavějších a nejzáhadnějších fenoménů lidské existence.


Nejděsivější místa na zemi I.Nejděsivější místa na zemi I.
Existuje mnoho míst, která jsou něčím výjimečná. Jsou i taková, ze kterých nám běhá mráz po zádech. Nejčastěji se na nich stala nějaká tragédie. Do prostředí se otisklo zoufalství, vztek, hrůza. Jsou neobyčejná. Často na nich uvízly duše...


EVP aneb mrtví se s námi snaží spojit EVP aneb mrtví se s námi snaží spojit
Komunikace s mrtvými je možná? Opravdu se mrtví snaží kontaktovat s naším světem? Přes média ano, ale mrtví začali zanechávat hlasové zprávy přes magnetofony, diktafony, radia, televize a webkamery. Hlasy ze záhrobí můžete nahrát i vy!


Hrad Houska – brána do jiného světa?Hrad Houska – brána do jiného světa?
Ačkoliv se hrad nepyšní zvláštní krásou, ani výjimečnými královskými zahradami, přitahuje k sobě mnoho návštěvníků. Proč? Protože se zde má nacházet vchod do pekel. Chcete-li se dozvědět více, čtěte dál...


Filipojakubská noc aneb nejmagičtější noc v roceFilipojakubská noc aneb nejmagičtější noc v roce
Filipojakubská noc má mnoho názvů. Nejčastěji ji všichni známe jako den, kdy se „pálí čarodějnice“, ale také se jí jinak říká Valpuržina noc, či Beltine. Filipojakubská noc je vždy z 30. dubna na 1. května.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí