internetWEEK.cz menu TOPlist

Jan #Fischer: vzkříšení a zázrak

Jan #Fischer: vzkříšení a zázrak

Zázrak srovnatelný snad jen s Turínským plátnem potkal novopečeného ministra financí Jana Fischera. Dlouho nesplacené dluhy byly uhrazeny doslova na hodinu. Co na to sociální sítě?

Jan #Fischer: vzkříšení a zázrak

Za prezidentskou kampaní Jana Fischera zůstaly dluhy ve výši několika milionů korun. Není divu. Jak se říká, sliby chyby. Fischer byl pro sponzory dobrou vábničkou, oblíbený předseda vlády byl dlouho favoritem prezidentského klání. Pak ovšem nepřišel očekávaný postup do druhého kola a mnozí dárci si položili logickou otázku, proč by měli dávat peníze faktické politické mrtvole. Fischer podle šéfa svého volebního týmu plánoval dluhy smazat do svaté Anny (26. července). Proč si vybral zrovna tuhle svatou, není jasné, nicméně svatí nakonec přece jen zaúřadovali a to dokonce dvakrát.

 

Nejdříve byla vzkříšena politická mrtvola Jana Fischera a to co by ministra financí ve vládě odborníků a ihned poté, kde se vzaly, tu se vzaly, na jeho účtu prezidentské kampaně přistály miliony.

 

Náhoda? Těžko říct. Média ihned začala rozebírat, kdo a v kolik hodin na účet peníze poslal. Novináři zřejmě moc ponětí o fungování bankovních systému nemají. Pokud někdo nedonesl peníze v tašce přímo na přepážku banky, pak časem připsání na účet rozhodně není čas jejich odeslání, ten přece jen nějakou dobu trvá.

 

Na obhajobu Jana Fischera (a tuším, že to nikde nepadlo) je potřeba říci, že peníze dorazily na transparentní účet. Slovo transparentní je v tomto případě důležité. Fischer totiž nedostal peníze od „křišťálově čistého strýčka“ nebo od neznámého důchodce z Jeseníků, ale od konkrétních lidí, kteří stojí za konkrétními firmami. Dejte krk na to, že novináři budou mít Fischera pod drobnohledem a případnou podezřelou vstřícnost k některým dárcům mu dají pořádně sežrat.

 

PS: pohyby na účtu můžete sledovat (dokud nebude účet zrušen) na webu Raiffeisen banky. Jak je patrné, pokračuje na něm i tradiční diskuse odpůrců a příznivců Jana Fischera. Jak se ji zúčastnit? Snadno, stačí poslat z účtu třeba korunu a napsat vzkaz příjemci.

 

A co na Fischerův zázrak sociální sítě?

Podívejte se na výběr některých příspěvků z Twitteru.

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Wikipedia

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

Vláda   Twitter  


Kategorie Vláda

Ať vláda zavolá do Silicon ValleyAť vláda zavolá do Silicon Valley
Místo registračních pokladen možná čeká na podnikatele a firmy nějaké elektronické udělátko. Někteří ovšem nápad kritizují s tím, že bude drahý, neefektivní a jeho realizace potrvá dlouho. Nemusí to být nutně pravda…


Kdo vládne Česku?Kdo vládne Česku?
Česká republika už dlouho není tím, čím se zdá. Její politický systém je prorostlý systémem klientelismu. Žijeme ještě v demokracii, nebo už jde o vládu oligarchie? Kdo vlastně v ČR vládne?


Hugo Chávez oznámil znárodnenie priemyslu zlataHugo Chávez oznámil znárodnenie priemyslu zlata
Hugo Chávez oznámil, že "znárodní priemysel zlata vrátane ťažby a spracovania a využije jeho výstupy na posilnenie devízových rezerv krajiny.


Lidem v českých zemích a na Slovensku dochází trpělivostLidem v českých zemích a na Slovensku dochází trpělivost
Občany už prostě nebaví platit stále více a přitom sledovat státem posvěcené zlodějny.


Agent Orange mrzačí lidi i po 50 letech aneb dioxiny v praxiAgent Orange mrzačí lidi i po 50 letech aneb dioxiny v praxi
Dne 10. Srpna 1961 začala americká armáda se systematickým zamořováním vietnamského území prostředkem, který označovala jako Agent-Orange.


Utajují vlády technologii, která by vyřešila energetickou i klimatickou krizi?Utajují vlády technologii, která by vyřešila energetickou i klimatickou krizi?
Několik různých vynálezců nezávisle vynalezlo bezpečné a zelené jaderné plasmové baterie, které mohou po dobu pěti až deseti let dodávat spolehlivou a stálou energii bez jediného dobití. Proč o nich nevíme?


Kauza ProMoPro a podivné toky pěněz ze státního rozpočtuKauza ProMoPro a podivné toky pěněz ze státního rozpočtu
V září 2008 uzavřel Úřad vlády smlouvu bez výběrového řízení s firmou ProMoPro na technické zajištění předsednictví. Za tuto akci odpovídal Alexandr Vondra. Smlouvy podepisoval šéf úřadu vlády Jan Novák. Úřad vyplatil firmě ProMoPro 525 milionů.


Kategorie Twitter

USA chtěly vyvolat nepokoje na KuběUSA chtěly vyvolat nepokoje na Kubě
Někteří lidé se domnívají, že za mnohými politickými změnami a nepokoji stojí Spojené státy americké. Nový skandál okolo sociální sítě na Kubě jim dává do rukou velmi silný argument.


Hledání cestovatelů v časeHledání cestovatelů v čase
Cestování v čase je fyzikálně teoreticky možné a to minimálně do budoucnosti a bez možnosti návratu. Existuje však skutečně stroj času? Budeme ho moci někdy postavit, a pokud ano, existují cestovatelé v čase mezi námi?


21. srpen 1968 online21. srpen 1968 online
Sledujte minutu po minutě, jak probíhalo v srpnu 1968 obsazování Československa vojsky Varšavské smlouvy…
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí