internetWEEK.cz menu TOPlist

Vězni mají lepší stravu než my

Vězni mají lepší stravu než my

Studie, prováděná výzkumníky z the Bournemouth University (Velká Británie), zjistila, že vězni v britských žalářích mívají lepší stravu, než pacienti v zemských nemocnicích.

Vězni mají lepší stravu než my

Studie, prováděná výzkumníky z the Bournemouth University (Velká Británie), zjistila, že vězni v britských žalářích mívají lepší stravu, než pacienti v zemských nemocnicích.

Norman Lamb – mluvčí liberálních demokratů k tomu prohlásil: „Je neuvěřitelné, že tak mnoho nemocnic není schopno podávat zdravá jídla. Jestliže je to možné ve věznicích, musí se to podařit i v nemocnicích.“

Ve zmíněné studii se zjistilo, že primárním problémem v nemocnicích je to, že nikdo z personálu nevěnuje pozornost tomu, zda pacienti jedí předložená jídla – mnoho starších a nemocných lidí mívá jak snížený apetit, tak i trpí fyzickými problémy, které souvisí se schopností se najíst. Ve většině nemocnic není k dispozici nikdo, kdo by pomáhal pacientům, kteří mají potíže s jídlem. V závěru se uvádí, že až 11 miliónů porcí jídel bývá vyhozeno v průběhu každého roku.

Jídlo bývá zpravidla připraveno teplé, ale pak leží nějaký čas a čeká, dokud pomocný personál nenajde čas k jeho přepravě k pacientovi – v tu chvíli už často bývá studené a nepřitažlivé. Někdy může být jídlo umísťováno mimo dosah některých pacientů další pacienti je nestihnou kvůli vyšetřením a dalším procedurám. Zdravotní zařízení totiž mívají pro podávání jídel předepsaný pouze omezený čas.

„Ošetřující personál ve skutečnosti neví, kolik jídla pacienti snědli, protože sklízení nádobí mívají na starosti pomocné síly,“ upřesnila Heather Hartwell - jedna z výzkumnic. „To je nežádoucí rozdělení činností v nemocnicích, ke kterému naopak ve věznicích nedochází.“

V rámci této studie se přišlo na to, že 242 pacientů zemřelo v Britských nemocnicích na podvýživu. Je to nejvyšší číslo od počátku sledování v roce 1997. Více než 8000 dalších pacientů bylo z nemocnic propuštěno s příznaky podvýživy.

Dalším závažným zjištěním byla skutečnost, že nemocnice vynakládají znatelně méně peněz na jídlo, než věznice. Jídlo ve věznicích mívá zpravidla vyšší kvalitu – je v něm více uhlovodanů a méně tuků. Vězni se častěji stravují společně, což se ukázalo být jedním z faktorů, které zvyšují konzumované množství jídel.

Další z výzkumníků, John Edwards, přidal tento komentář: „Když jste ve vězení, vaše strava bývá výjimečně dobrá z pohledu nutričního obsahu. Jídlo, které bývá podáváno, je ve skutečnosti hodnotnější, než to, které si dopřávají běžní lidé.“

 

Zdroj: pek.h.sweb.cz

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Vězni   Vězení   Ze zahraničí  


Kategorie Vězni

Věznice - Arizona - USAVěznice - Arizona - USA
Šerif Joe Arpaio vytvořil „stanovou věznici” proto, aby pomohl ušetřit státu Arizona miliony dolarů výdajů, které by jinak stál jakýkoliv jiný vězeňský komplex.


Vrazi na FacebookuVrazi na Facebooku
Britští vězni vyhrožují na Facebooku a vysmívají se obětem.


Kategorie Vězení

Nejhorší ruské vězniceNejhorší ruské věznice
Mýty a legendy kolem ruských vězeňských zařízení sahají až do carských dob. Barvitě je líčí například Dostojevský. Jak ale vypadají dnešní nejtvrdší vězení na území Ruska? O tom se můžete přesvědčit v dokumentu Russsia´s Toughtest Prisons.


Věznice anebo tábor pro alergické děti?Věznice anebo tábor pro alergické děti?
Budeme mít novou věznici. V překrásném prostředí podhorské beskydské vesničky Vyšní Lhoty, kde se ještě před dvěma lety nacházeli o azyl žádající uprchlíci z různých zemí Evropy i světa.


Věznice - Arizona - USAVěznice - Arizona - USA
Šerif Joe Arpaio vytvořil „stanovou věznici” proto, aby pomohl ušetřit státu Arizona miliony dolarů výdajů, které by jinak stál jakýkoliv jiný vězeňský komplex.


V Anglii zavřou dva mladíky na čtyři roky za statusy na FacebookuV Anglii zavřou dva mladíky na čtyři roky za statusy na Facebooku
Dva mladíci asi nikdy nepomyslili na to, že za nabádání svých facebokových kamarádů k nepokojům vyfasují čtyři roky ve vězení.


50 000 vězněných křesťanů v Severní Korei50 000 vězněných křesťanů v Severní Korei
Podle agentury Fides je celkem 50 tisíc křesťanů uvězněno ve vězeních v Severní Koreji pro svá náboženská přesvědčení.


Kategorie Ze zahraničí

Série podivných sebevražd bankéřů (2)Série podivných sebevražd bankéřů (2)
Zprávy o sebevraždách bankéřů, ke kterým došlo rychle po sobě, v Londýně a v USA, se objevily na internetu koncem ledna. Dalo se předpokládat, že to třemi sebevraždami neskončí.


Čmuchání NSA není efektivníČmuchání NSA není efektivní
Americká špionážní agentura NSA tvrdí, že její hromadné monitorování telefonů a internetu posloužilo boji proti terorismu. Tento postoj americké vlády ale zpochybnila analýza neziskové skupiny New America Foundation.


Slavoj Žižek píše Naděždě z Pussy RiotSlavoj Žižek píše Naděždě z Pussy Riot
Členka protestní ruské hudební skupiny byla uvězněna na Sibiři, ale věznitelé dovolili, aby si dopisovala se slovinským filosofem Slavojem Žižekem.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí