Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Země může brzy mít dvě slunce

Země může brzy mít dvě slunce

Země by v roce 2012 mohla mít dvě slunce. Zdá se vám to jako hloupost? Opravdu je možné, že k tomuto vyjímečnému jevu dojde!

Země může brzy mít dvě slunce

Slunce může mít brzy dvě slunce - alespoň dočasně. Dr. Brad Carter, profesor na univerzitě v jižním Queenslandu zveřejnil tuto zprávu. Betelguse, jedna z nejzářivějších hvězd noční oblohy a součástí souhvězdí Orion, ztrácí svou hmotnost. To naznačuje, že kolabuje. Může jí brzo dojít "palivo" a kdykoliv se změnit v supernovu. Pokud k tomu dojde, minimálně na několik týdnů pravděpodobně uvidíme druhé slunce, říká Carter. Je také možné, že světlo z tohoto "nového slunce" způsobí absenci noci jako takové.

 

Tento zajímavý, a pro lidstvo nový scénář, může nastat někdy v roce 2012, dodává Carter. Je však možné i to, že hvězda se změní v supernovu až později. Exploze hvězdy může také způsobit vznik neutronvé hvězdy nebo dokonce černé díry vzdálené 1300 světelných let od Země.

 

Pokud se hvězda opravdu změní v supernovu, kromě světlých nocí by jsme neměli zaznamenat jiné problémy. 99% vyzářených částic by pouze prolétlo našimi těli i celou planetou, a nezanechalo žádné následky. Tyto i zbylé částice by pro Zemi mohli být i užitečné. Tyto částice totiž tvoří vesmír. Vznikají z nich těžké prvky jako jsou zlato, stříbro nebo uran.

Další příspěvky autora: Fanarim


Články ve stejných kategoriích:

Vesmír   Země   Slunce   Ostatní  


Kategorie Vesmír

Přelomový start obří rakety Falcon Heavy snad proběhne v listopaduPřelomový start obří rakety Falcon Heavy snad proběhne v listopadu
SpaceX prostřednictvím Elona Muska avizuje tento přelomový start na listopad. Na Zemi mají přistát všechny tři první stupně najednou!


Prohlédněte si ISS ve Street ViewProhlédněte si ISS ve Street View
O Mezinárodní vesmírné stanici se toho u nás dozvíte hodně. Nyní Vás můžeme pozvat dovnitř na virtuální prohlídku!


20 nejzásadnějších a nejpovedenějších fotek SpaceX20 nejzásadnějších a nejpovedenějších fotek SpaceX
Ve SpaceX udělali výběr top 124 fotek. My z nich vybrali nej 20. A přidali zajímavá videa.


Sonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci SaturnuSonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci Saturnu
Ještě žádná sonda se nedostala takhle blízko k Saturnu. Zatím jsme se mohli spoléhat jen na naše odhady založené na dosavadních zkušenostech s jinými oblastmi prstenců. Z toho jsme pak odvozovali, jak by mohla mezera mezi planetou a prstenci vypadat.


Vědci se zavrtali do kráteru Chicxulub, který stál u konce dinosaurůVědci se zavrtali do kráteru Chicxulub, který stál u konce dinosaurů
Vědci provedli vrty v kráteru Chicxulub a dostali se k horninám, které by se měly nacházet v mnohem větší hloubce.


Albert Einstein měl pravdu: Jak se chytají gravitační vlnyAlbert Einstein měl pravdu: Jak se chytají gravitační vlny
Po srážce dvou černých děr byly potvrzeny gravitační vlny, které předpověděl Albert Einstein. Podívejte se na zajímavé video, jak se gravitační vlny chytají...


Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?
Rychlé rádiové záblesky (FRB, Fast Radio Bursts) jsou jednou z velkých záhad současné astronomie. Odkud k nám přicházejí a jaký je jejich původ?


 Dechberoucí videa: Země z oběžné dráhy Měsíce Dechberoucí videa: Země z oběžné dráhy Měsíce
Podívejte se na záběry Země z oběžné dráhy Měsíce okem japonské kosmické sondy.


6 vědců se vrátilo z Marsu na Zemi. Simulovaně a s velkou pompou. Nesmysl!6 vědců se vrátilo z Marsu na Zemi. Simulovaně a s velkou pompou. Nesmysl!
Komentář: Rok strávili v uzavřené kupoli na Havaji. Ven mohli jen ve skafandru na průzkum okolí velmi podobnému Marsu. A prohlásili, že život v izolaci si dovedou představit i na Marsu. Tak, jako mnozí před nimi. Rok života mohli strávit lépe…


NASA: úchvatná 4K videa z vesmíruNASA: úchvatná 4K videa z vesmíru
NASA nás zásobuje nádhernými videi v obrovském rozlišení a s vysokou frekvencí snímků. Je opravdu na co se dívat!


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí