internetWEEK.cz menu TOPlist

Pošlete vzkaz mimozemšťanům!

Pošlete vzkaz mimozemšťanům!

Snadno a rychle můžete poslat svůj vzkaz, jméno blízké osoby, fotografii nebo vlastně cokoliv do vzdálených končin vesmíru. Podívejte se jak na to, je to jednoduché. Projekt Lone Signal právě odstartoval!

 

Pošlete vzkaz mimozemšťanům!

ET by měl radost. V úterý 18. června 2013 mu spustili prvního vesmírného virtuálního operátora. Konečně tak může volat domů! Ceny má operátor příznivé. První volání je zdarma, každé další včetně SMS a MMS je zpoplatněno podobně, jako fungují u klasických operátorů předplacené karty. Ceny jsou přitom baťovské a lidové.

 

Samozřejmě není vše černobílé. Horká linka zatím funguje pouze k jedné hvězdě a není úplně jisté, zda si někdo vaší zprávu přečte.

 

Šířit vesmírem spam není přitom nová záležitost. Bylo to bratru někdy v roce 1974, když vědci odeslali slavnou zprávu z Areciba (nazvaná podle radioteleskopu v Portoriku). Poté následovaly další zprávy, dokonce i reklamy na chipsy, písně od Beatles atd. V poslední době mohli díky internetu občas lidé poslat nějaký krátký text, který byl následně odeslán radioteleskopem třeba do konkrétní planetární soustavy. Podobné kampaně ale byly více méně jednorázové.

 

Lone Signal

Dnes odstartoval projekt Lone Signal (www.lonesignal.com). O co jde? Napište zprávu nebo pošlete obrázek a projekt ho pošle do vesmíru. Konkrétně k hvězdě Gliese 526, která se od nás nachází ve vzdálenosti 17,6 světelných let v souhvězdí Pastýře. První zprávu máte zdarma, za další sice musíte zaplatit, ale ceny jsou nízké.

 

Vaše poselství je následně odesláno radioteleskopem, který se nachází v Kalifornii. Jamesburg Earth Station není žádný drobeček, průměr antény je 30 metrů. Radioteleskop byl postaven v roce 1968 z důvodů podpory v průběhu přistání Apolla 11 na Měsíci.

 

Jamesburg Earth Station

Jamesburg Earth Station

 

Jak zprávu poslat?

Otevřete stránku https://www.lonesignal.com/users/sign_up

Nejprve provedeme registraci:

  • Username – přihlašovací jméno
  • Dále zadáváme email (dvakrát pod sebou) a heslo (password) také dvakrát.
  • Dole byste měli odkřížkovat tři možnosti: pokud vám je více než 18, přidání do emailového seznamu organizace a souhlas s podmínkami projektu.
  • Poté vše odklikneme. V emailové schránce máme email, kterým potvrdíme platnost své emailové adresy. Klikneme v emailu na „Confirm my account“.

Následně jsme přesměrování do našeho účtu. Zde můžeme doplnit naše jméno (full name), případně nahrát svou fotku, zadat datum narození (birthday), pohlaví a také původ: člověk (human), Extraterrestrial (mimozemšťan) nebo nespecifikované (Other/Prefer not to say).

Také můžete zadat svou pozici na Zemi (location) a časovou zónu.

 

Nebojte, projekt z vás netahá osobní údaje. Vše slouží k vytvoření statistik, o čemž se ještě zmíníme.

 


Zvětšit mapu

Pozice radioteleskopu

 

A teď to nejdůležitější. Jak poslat zprávu do vesmíru?

Vše potřebné naleznete na stejné stránce vpravo nahoře v části BEAM YOUR MESSAGE. Můžete napsat krátkou zprávu (obdoba SMS), poslat obrázek nebo zprávu někomu věnovat (dedicate this – email obdarovaného). Pozor! Poslat lze jen jednu zprávu, za další se už platí. Zprávu nebo obrázek pošlete snadno, stačí kliknout na Transmit. Vaše zpráva je zařazena do pořadníku a čeká na odeslání. V době psaní článku byla zpráva odeslána prakticky ihned (byla druhá v pořadí) ale později si zřejmě pár minut počkáte. Vše lze také sdílet přes sociální sítě.

 

Chcete poslat více zpráv? Dobijte si kredit. Platba probíhá prostřednictvím kreditů. Ty si můžete koupit nebo byste je měli získat také pozváním svých přátel (Invite friends to lone signal). Přátele můžete pozvat přes email nebo skrze odkaz. Kredity koupíte snadno, stačí kliknout zcela vpravo nahoře na Buy credits. Text vyjde na jeden a obrázek na tři kredity, přičemž cena čtyř kreditů by měla být necelý dolar. Ale třeba za pět dolarů koupíte 40 kreditů, za 20 už 400 a za 100 dolarů dokonce 4000 kreditů.

 

Po odeslání zprávy klikněte nahoře na My Beams. Tam vidíte, kdy byla zpráva odeslána a jak daleko se od Země nachází. Ly = světelné roky, když na „ly“ najedete myší, objeví se informace o vzdálenosti v km. Nezapomeňte, že vaše zpráva letí rychlostí světla! Už za sekundu tak pokoří vzdálenost Měsíce, za 8 minut vzdálenost Slunce a za 4 hodiny vzdálenost Neptunu.

 

Statistiky

Jak si vedou muži, ženy? Který stát poslat nejvíce zpráv? Posílají zprávy spíše starší nebo mladší lidé? Pokud jste vyplnili údaje o sobě, jste zahrnutí do statistik: www.lonesignal.com/explore/stats

 

Další příspěvky autora: exoplanety.cz


Články ve stejných kategoriích:

Věda   Vesmír  


Kategorie Vesmír


Prohlédněte si ISS ve Street ViewProhlédněte si ISS ve Street View
O Mezinárodní vesmírné stanici se toho u nás dozvíte hodně. Nyní Vás můžeme pozvat dovnitř na virtuální prohlídku!



20 nejzásadnějších a nejpovedenějších fotek SpaceX20 nejzásadnějších a nejpovedenějších fotek SpaceX
Ve SpaceX udělali výběr top 124 fotek. My z nich vybrali nej 20. A přidali zajímavá videa.



Sonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci SaturnuSonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci Saturnu
Ještě žádná sonda se nedostala takhle blízko k Saturnu. Zatím jsme se mohli spoléhat jen na naše odhady založené na dosavadních zkušenostech s jinými oblastmi prstenců. Z toho jsme pak odvozovali, jak by mohla mezera mezi planetou a prstenci vypadat.



Vědci se zavrtali do kráteru Chicxulub, který stál u konce dinosaurůVědci se zavrtali do kráteru Chicxulub, který stál u konce dinosaurů
Vědci provedli vrty v kráteru Chicxulub a dostali se k horninám, které by se měly nacházet v mnohem větší hloubce.



Albert Einstein měl pravdu: Jak se chytají gravitační vlnyAlbert Einstein měl pravdu: Jak se chytají gravitační vlny
Po srážce dvou černých děr byly potvrzeny gravitační vlny, které předpověděl Albert Einstein. Podívejte se na zajímavé video, jak se gravitační vlny chytají...



Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?
Rychlé rádiové záblesky (FRB, Fast Radio Bursts) jsou jednou z velkých záhad současné astronomie. Odkud k nám přicházejí a jaký je jejich původ?



 Dechberoucí videa: Země z oběžné dráhy Měsíce Dechberoucí videa: Země z oběžné dráhy Měsíce
Podívejte se na záběry Země z oběžné dráhy Měsíce okem japonské kosmické sondy.



6 vědců se vrátilo z Marsu na Zemi. Simulovaně a s velkou pompou. Nesmysl!6 vědců se vrátilo z Marsu na Zemi. Simulovaně a s velkou pompou. Nesmysl!
Komentář: Rok strávili v uzavřené kupoli na Havaji. Ven mohli jen ve skafandru na průzkum okolí velmi podobnému Marsu. A prohlásili, že život v izolaci si dovedou představit i na Marsu. Tak, jako mnozí před nimi. Rok života mohli strávit lépe…



NASA: úchvatná 4K videa z vesmíruNASA: úchvatná 4K videa z vesmíru
NASA nás zásobuje nádhernými videi v obrovském rozlišení a s vysokou frekvencí snímků. Je opravdu na co se dívat!



Mimozemšťané stále nikde: Možná se ještě nezrodiliMimozemšťané stále nikde: Možná se ještě nezrodili
Často si pohráváme s myšlenkou, že mohou ve vesmíru existovat civilizace, které jsou o tisíce nebo miliony let před námi. Co když je to ale opačně a jsme první nebo mezi prvními?




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí