internetWEEK.cz menu TOPlist

Proč muži milují ženská prsa

Proč muži milují ženská prsa

Proč lidští samci zbožňují ty pytle, které visí jejich samičkám na hrudi? Vědci zatím neuměli dostatečně vysvětlit posedlost pánů tvorstva prsy žen, ale jeden americký neurovědec to prý objevil.

Proč muži milují ženská prsa

Larry Young, profesor psychiatrie z Emoryho univerzity ve státu Georgia, který studuje neurologickou základnu komplexního sociálního chování člověka, předpokládá, že lidská evoluce ovládla pradávný nervový obvod, který se původně vyvinul, aby posílil vazbu mezi matkou a dítětem při kojení, a nyní využívá mozkové obvody, aby byla posílena vazba mezi sexuálními páry. Výsledkem je, že muži mají rádi malé děti a také mají velmi vřelý vztah k ženským prsům.

 

 

Při kojení zaplavuje mozek ženy „droga lásky“ – oxytocin, která pomáhá zaměřit její pozornost na dítě. Ale výzkum ukazuje, že tyto nervové obvody nejsou určeny pouze pro děti. Poslední výzkumy zjistily, že stimulace bradavek zvyšuje sexuální vzrušení většiny žen a to aktivuje stejné oblasti mozku jako dráždění vagíny a klitorisu. Když se sexuální partner něžně věnuje poprsí, uvolňuje to v ženském mozku oxytocin, stejně jako když žena kojí. V této situaci se však žena zaměřuje na svého partnera a posiluje to její touhu upevnit vztah s touto osobou.

 

Evoluce formuje člověka k tomu, aby tak postupoval. Ženská prsa přitahují muže už v pubertě, tehdy je mozek heterosexuálních mužů tímto způsobem přetvářen. Young sdělil časopisu „Life´s Little Mysteries”, že „evoluce vybírá tento způsob uspořádání mozku mužů, což způsobuje, že jsou sexuálně přitahováni k prsům žen. Žena má pak pocit, že je více připoutána ke svému partnerovi.

 

 

Young se domnívá, že člověk je v tomto mezi savci výjimečný, protože lidé vytvářejí monogamní vztahy - na rozdíl od 97 procent savců. A dalším důvodem může být to, že lidé provozují sex tváří v tvář.

 

Nicméně někteří badatelé oponují, že jsou heterosexuální muži, které ženská prsa nepřitahují. Antropolog Fran Mascia-Lees, který studuje evoluci ženských vnad, upozorňuje, že v oblibě poprsí se lidské kultury liší. Například v některých afrických kulturách ženy prsy nezahalují a zdá se, že muže nevzrušují.

 

 

Zdroje: http://www.livescience.com/23500-why-men-love-breasts.html Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/danrocha

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Zajímavosti   Prsa   Věda  


Kategorie Věda

Solární čistička vzduchu vyrábějící vodík?Solární čistička vzduchu vyrábějící vodík?
Na univerzitě v Antwerpách spojily dva projekty do jednoho. A funguje to!


Vědci vidí ve 3D skrz zeď. Jednoduše s drony a WI-FIVědci vidí ve 3D skrz zeď. Jednoduše s drony a WI-FI
Technologie je navíc velmi jednoduchá a levná. Záchranáři, archeologové a jistě i vojáci mohou jásat.


Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?


Čeští vědci našli originální recept na přípravu nových antibiotikČeští vědci našli originální recept na přípravu nových antibiotik
Současná antibiotika zabírají čím dál méně. V centru Biocev však vědci našli způsob, jak urychlit evoluci přírodních procesů a získat nová silná antibiotika.


Sonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci SaturnuSonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci Saturnu
Ještě žádná sonda se nedostala takhle blízko k Saturnu. Zatím jsme se mohli spoléhat jen na naše odhady založené na dosavadních zkušenostech s jinými oblastmi prstenců. Z toho jsme pak odvozovali, jak by mohla mezera mezi planetou a prstenci vypadat.


Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!
V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!


Proč nemá člověk kost v penisu? Záhada vědecky objasněná!Proč nemá člověk kost v penisu? Záhada vědecky objasněná!
Většina savců kost v penisu má. Ačkoliv její velikost se velmi liší. A vědci přišli se zajímavým evolučním vysvětlením záhady pyjové kosti.


I běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombieI běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombie
Běžné léky na bolest a nachlazení není dobré zobat jen tak preventivně. Pravidelně a v nadměrném množství. A v některých situacích raději vůbec!


Diamantová baterie: Rána pod pás pro skeptiky!Diamantová baterie: Rána pod pás pro skeptiky!
Opravdová revoluce ve výrobě elektřiny je tu! Nic se nehýbe. Žádná chemie. To se jen diamanty sluní v radioaktivním odpadu...


Vědci se zavrtali do kráteru Chicxulub, který stál u konce dinosaurůVědci se zavrtali do kráteru Chicxulub, který stál u konce dinosaurů
Vědci provedli vrty v kráteru Chicxulub a dostali se k horninám, které by se měly nacházet v mnohem větší hloubce.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí