internetWEEK.cz menu TOPlist

5 tipů jak být úspěšný

5 tipů jak být úspěšný

Neseme si v sobě vzorce minulosti, které do nás otiskli zejména naši rodiče. Máme tendenci je napodobovat, a to i v tom, co nedělali dobře. Zkuste něco nového.

5 tipů jak být úspěšný

Každý život je jedinečný. Učíme se zkušenostmi. Nemusíte jezdit po starých vyježděných cestách, zkuste něco nového. Newyorská terapeutka a kouč Heather Edwardsová nám nabízí pět rad, jak v životě dosáhnout úspěchu.

 

Chcete úspěch? Odlepte se od minulosti

Uvědomte si své přednosti a vyberte ty nejlepší. Některé jste získali od rodičů nebo učitelů, jiné jste rozvinuli sami. Překážky berte jako příležitost ke zlepšení. Přemýšlejte, jak věci dělat jinak. To někdy vyvolává strach, což je normální. Ujasněte si své schopnosti, slabosti a životní cíle. Překonejte to, co vás dusí. Začněte plánovat lepší budoucnost. Nikdy není pozdě s tím začít.

 

1. Buďte pozitivní

Všímejte si, kdy máte pocit, že jste nejlepší, nejdůvěryhodnější a nejproduktivnější. Nasajte do sebe pocity s tím spojené. Vyhledávejte situace, kdy jste úspěšní. Věnujte každý den pár minut na to, abyste si uložili pozitivní pocity do paměti. Soustřeďte se na své pozitivní prožitky, čím je jich více, tím lépe. Postupně to bude měnit struktury vašeho mozku.

 

2. Vystrašení a sami

Některé okolnosti a problémy mohou vypadat jako nepřekonatelné. Ale existují způsoby, jak přijmout náročnou výzvu a posílit se tím. Postupujte malým krůčky a každý úspěch oslavte. Tím se strach postupně zmenšuje. Skočte do vody a plavte! Zjistíte přitom, že většina vašich obav je nereálných. Dýchejte pomalu. Tím se vyhnete panice. Nebojíte se vy, ale vaše vnitřní dítě. Co prožívá? Utište ho. Použijte k tomu svou moudrost.

 

3. Užívejte si lásku

Pozitivní energie plodí pozitivní energii. Smějte se. Vyhledávejte pozitivní lidi v prostředí, které vás podporuje. Pozitivní vztahy jsou velmi důležitá součást pocitu pohody a spokojenosti. Spokojenost vás naplní víc než krátké pocity štěstí. Buďte hlavně s těmi, kdo vás mají rádi a váží si vás. Účastněte se užitečných aktivit, kde můžete pracovat.

 

4. Řekněte ne chaosu

Neurověda potvrzuje, že člověk je schopný dosáhnout hodně z toho, co chce. Tajemství úspěchu spočívá v tom, že to musíte opravdu chtít a věřit tomu, že to dosáhnete! Pak můžete využít neuvěřitelný potenciál lidské mysli. Strach vám říká, že to nepůjde. Ale není to pravda. Máte na to. Existují důkazy, že to dokonale funguje! Opakování činnosti zlepšuje výsledek, protože posiluje nervové stopy v mozku. Klidně začněte malovat, učit se nový sport nebo cizí řeč. Když budete věřit v úspěch, tak to dokážete.

 

5. Sny a touhy jsou vítány!

Zkuste vytěžit ze života to nejlepší. Možná žijete jen jednou. Představujte si, že je život takový, jaký ho chcete mít. Všímejte si, co vám dodává energii. Vytyčte si jasné a dosažitelné cíle. Když vám připadají cíle příliš nafouklé, tak je snižte a udělejte z nich menší. Naplánujte si denní, týdenní, měsíční a roční cíle. Nezapomínejte, že vše probíhá postupně. Buďte trpěliví a flexibilní. Uvědomte si, že některé věci fungují, jiné ale ne. Na strach zapomeňte. Neexistuje jedno univerzální řešení, které vám nabídne dokonalou budoucnost, ale mnoho akcí vytvoří pozitivní změny ve vašem životě.

 

Chcete doopravdy uspět? Abeceda podnikání - škola úspěchu >>>

Zdroj: http://www.psychologytoday.com/blog/the-intelligent-divorce/201312/5-tips-success
Foto: Jerad Carter

 

Další příspěvky autora: Jiří Sirotek


Články ve stejných kategoriích:

Zajímavé myšlenky   Úspěch  


Kategorie Úspěch

Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?
Start-up je moderním označením začínajícího podnikání. Tyto nové příležitosti skrývají obrovský potenciál ale i riziko neúspěchu. Neúspěšné projekty většinou udělaly alespoň jednu z následujících chyb.


Rady a tipy v čem začít podnikat I.Rady a tipy v čem začít podnikat I.
Můžete mít spousty nápadů. Ale musíte se rozhodnout, do čeho věnujete energii. Poradíme Vám jak. A pomůžeme Vás na nové nápady k podnikání nasměrovat. Není to na jeden článek, začínáme tak nový podnikatelský seriál…


ÚspěchÚspěch
Lidé často zjistí, že to, za čím se roky hnali, vlastně není tím, co chtěli. Když svého cíle dosáhli, nebyl to vlastně úspěch, ale prohra. Přestože okolí si myslí, že je vše jinak…


Jak na to, když se nedaří. Nejen v podnikání...Jak na to, když se nedaří. Nejen v podnikání...
Ať uděláte cokoliv, dopadne to pokaždé nějak blbě. A čím víc se snažíte, tím víc se v tom plácáte. Je to jako v bažině. Čím víc se budete plácat, tím horší to bude. Ven Vás dostane jen trpělivost, chladná hlava a naše patero...


Jak začít podnikat bez investic a na co si dát pozorJak začít podnikat bez investic a na co si dát pozor
Víte, že podnikání je cestou k finanční nezávislosti. Umožňuje vydělávat peníze i čas. Ale Vy nemáte představu v čem podnikat a jak si alespoň přivydělat... A pokud již máte nápady, nevíte, jak je rozjet. Je to tak? Pomůžeme Vám začít a uspět!


Učte se příběhy: Nejbohatší lidé světaUčte se příběhy: Nejbohatší lidé světa
Někteří lidé se bohatí narodí, jiní se jimi za svého života stanou. Pojďme se podívat za těmi, kteří se mohou „topit“ v penězích a zjistěme, jak si žijí! Dnes se představí Abel Damoussi z Maroka a Henrik Orgreen z Dánska.


Pozitivním myšlením k úspěchuPozitivním myšlením k úspěchu
Většina malých podnikatelů vidí sklenici jako napůl plnou. Na horské dráze podnikání mezi startem nové firmy a jejím uvedením do běhu je to opravdu jediný způsob, jak přežít a růst.


Podnikání: 5 způsobů, jak si můžete vydělat víc penězPodnikání: 5 způsobů, jak si můžete vydělat víc peněz
Diverzifikování toku vašich příjmů jako způsob, jak si vydělat více peněz, je stará rada, ale v těžkých ekonomických časech je dobré se nad ní zamyslet.


5 věcí, které dělají úspěšní lidé časně ráno5 věcí, které dělají úspěšní lidé časně ráno
U úspěšných lidí je možné vidět podobné návyky. Vezměte si od nich příklad. Jak lépe začít den...


Dvacet věcí, které dnešní mladí nechápou. Dejte jim TOTO přečíst!Dvacet věcí, které dnešní mladí nechápou. Dejte jim TOTO přečíst!
Dvacet věcí pro dvacetileté od Jasona Nazara. Rady se mohou hodit jak začínajícím podnikatelům, tak úplně všem, kteří stojí na startu do života plného výzev a chtějí dosáhnout úspěchu.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí