internetWEEK.cz menu TOPlist

Pád letadla zřejmě objasněn

Pád letadla zřejmě objasněn

Zřejmě je jasné, proč došlo k havárii letadla s hokejisty Lokomotiv Jaroslavl

Pád letadla zřejmě objasněn

Charterový let z Jaroslavli do Minska 7. září přežil jen palubní inženýr Alexandr Sizov. Vyšetřovatelé čekali na jeho výpověď, která mohla objasnit příčinu neštěstí. Ten však o žádném zjevném důvodu neměl tušení. Pouze řekl, že neobvykle dlouhý start všechny na palubě znervózněl. Že si uvědomoval pole, po kterém již letadlo jede a že mu byl jasný blízký konec.

Podle černých skříněk bylo zjevné, že při startovacím manévru letadlo nemělo poruchu motorů, ale brzdilo. Toto však Sizov ze svého pohledu nemohl ani potvrdit ani vyvrátit.

 

Zkoušky se stejným letadlem

Vyšetřovtelé se pokusili rekonstruovat událost podle palubních záznamů a simulovali start se současným bržděním. Více však odhalila pitva kapitána, která ukazuje na jeho infarkt při startu, a proto zároveň šešlápl pedál brzdy. Dosud nebyla vydána oficiální zpráva, ale tuto verzi potvrzují někteří z vyšetřovatelů.

 

Jen co rusové vše uklidili, pozvali mezinárodní tým

Na vyšetřování události se podílí mezinárodní tým odborníků a zřejmě můžeme výsledkům věřit. I když v Rusku je všechno možné.

 

I velký patriot Putin kritizuje ruský letecký park

To, co létá v Rusku, je okřídlené polorozpadlé muzeum.

Když přiletíte do Mosky na Šeremetěvo, letadlo dosedne a než doroluje na místo určení, nabídne Vám nádhernou projížďku. Proplétáte se mezi letadly Aeroflotu létajících na mezikontinentálních linkách. Nádherná nová letadla, mezi kterými je Vaše 747-300 jako trpaslík. Potom ale projíždíte vnitrostátní částí a tam se Vám naskytne zoufalý pohled. Každý z toho letadla zírá a neskrývá hrůzu. Do toho bych nesedl.

Co tam létá, do Evropy nesmí

Náš kolega z firmy pracoval na letišti. Na téma ruská letadla má příznačnou historku. Před odbavením letadla společnosti Polkovo, která létá hlavně na ruských vnitrostátních linkách, přijdou za kapitánem. Upozorňují ho, že z pneumatik mu koukají dráty, jak jsou dojeté. Ten si je prohlédne, kopne do každé z nich a mávne rukou. Že to ještě vydrží.

 

Za R200 dotahují koleje

Můj poslední adrenalinový zážitek z Ruska je jízda z Petrohradu do Mosky rychlovlakem R200. Nedostupným snem mnoha rusů. Vlak jezdí až 240 km/h a po zhlavích létá 200. Vlak s Vámi hází ze strany na stranu, na dikitálním ukazateli rychlosti svítí tohle strašné číslo. A můj průvodce Oleg mi jen mezi panáky vodky říká, že po nás musí četa dotáhnout koleje. A nebyl sám, kdo pil, jakoby to mělo být poslední svezení.

Po tom co jsem tam zažil se divím, že podobné zprávy o pádu letadel a haváriích vlaků a lodí nechodí častěji. A ještě víc se divím, že bohatý hokejový klub nechá létat celý svůj tým takovou sračkou, aby ušetřil pár dolarů.

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Tragédie   Pád letadla   Ze zahraničí   Smrt  


Kategorie Tragédie

Kříže, které připomínají dávné tragédieKříže, které připomínají dávné tragédie
Smírčích křížů je na našem území více než dost. Většinou však nevíme, k čemu přesně sloužily. Vesměs byly stavěny jako pomník, připomínka na tragickou událost. Proč to tak bylo, to si povíme zde!


Nyos: Africké jezero smrtiNyos: Africké jezero smrti
V Kamerunu, mezi skalnatými horami a zelenými pláněmi se nachází přibližně dva kilometry dlouhé jezero. Krajina i jezero lákají svoji krásou turisty, ale pozor! Jezero je tichým zabijákem.


Loď Eastland aneb zapomenutá tragédie českého TitanicuLoď Eastland aneb zapomenutá tragédie českého Titanicu
Málokdo ví, že pouhé 3 roky po Titanicu, 24. července 1915, se v Chicagu potopila osobní loď Eastland, která v té chvíli byla plná Čechů. 220 z nich zemřelo. 6 metrů od břehu…


Kategorie Smrt

Steve Jobs a jeho poslední  slova: Fake!Steve Jobs a jeho poslední slova: Fake!
Na smrtelné posteli měl pronést slova, u kterých se tají dech. Příliš se hnal za penězi a málo lásky dával svým bližním. A začal věřit v Boha. Kdo má trochu tušení, jak Jobs přemýšlel a fungoval, nemůže uvěřit. Tak nevěřte, je to nesmysl!


Vymítání ďábla skončilo smrtíVymítání ďábla skončilo smrtí
Exorcismus – vyhánění ďábla pomocí jména Ježíše Krista s biblí v ruce. Křesťanské církve stále považují exorcismus za relevantní nástroj boje se zlem.


Taťjana  Bělousová vstala z mrtvýchTaťjana Bělousová vstala z mrtvých
Ukrajinka oživla po třech dnech klinické smrti. To je jen jedna část neuvěřitelného života komunistky, která konvertovala ke křesťanství v SSSR. Ve své výpovědi vydává šokující svědectví o životě v komunistické říši.


Magická čísla kolem Ivety BartošovéMagická čísla kolem Ivety Bartošové
Tragický konec zpěvačky upoutal velkou pozornost. Velmi brzy si někdo všiml, že v jejím konci sehrálo zvláštní roli číslo 29.


Zážitky blízké smrti amerických vojákůZážitky blízké smrti amerických vojáků
Mysteriózní odchod z tohoto světa nebo vystoupení z těla zažilo v boji mnoho vojáků, ale málokdo o tom mluví. Neradi vzpomínají na hrůzy války, ale jejich příběhy jsou velmi zajímavé.


Recenze: Anitu Moorjani vyléčila smrtRecenze: Anitu Moorjani vyléčila smrt
Světový bestseller Anity Moorjani přináší nejen její pohled za dveře smrti a zázračné uzdravení z rakoviny, ale v neposlední řadě i její filosofii, ke které se díky utrpení a setkání se smrtí propracovala.


Prožitky sdílené smrti nabourávají vědecké vysvětlení NDEProžitky sdílené smrti nabourávají vědecké vysvětlení NDE
Shared-death experience je fenomén, který zkoumal Raymond Moody. Lidé, kteří jsou v přítomnosti umírající osoby, mají někdy zvláštní vjemy deformovaného prostoru, vidí světelný tunel nebo mají pocit, že se vznášejí.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí