internetWEEK.cz menu TOPlist

Video: jeden z pohledů na dění v Sýrii

Video: jeden z pohledů na dění v Sýrii

Na internetu je zajímavé video s českými titulky, které prezentuje jeden z mnoha pohledů na dění v Sýrii.

Video: jeden z pohledů na dění v Sýrii

Upálení šestadvacetiletého prodavače Muhammada Buazízího odstartovala v prosinci 2010 revoluce v arabském světě. Po dvou letech ovšem zanechává arabské jaro více než kontroverzní pachuť. V některých zemích došlo k částečným změnám a uvolněním režimu, v dalších se ovšem dostali k moci islamisté a jen těžko si dnes dokážeme představit, co tento fakt bude znamenat pro Evropu a světovou stabilitu v dalších letech.

 

Nepříliš bezpečná a stabilní situace zůstává v Egyptě nebo například v Libyi. Naopak o protestech v malém Bahrajnu se dozvíte ze sdělovacích prostředků tak maximálně jednou ročně, když se tam jede velká cena Formule 1.

 

Samostatnou kapitolou je dění v Sýrii. Pokud chcete o vleklém sporu najít nějaké podrobnější informace, máte v zásadě dvě možnosti. Tou první jsou klasická česká média, která obvykle nabízí informace „na jedno brdo“ přežvýkané ze zahraničních agentur. Takové zprávy mají obvykle cejch příznivců „rebelů“.

 

Druhou možností jsou nejrůznější konspirační weby, které jsou viditelně označovány jako jediné pravdivé, necenzurované a věrohodné. Ve skutečnosti ovšem tyto texty píše nějaký Pepík, který v Sýrii nikdy nebyl a informace má z třetí, páté či desáté ruky. Konspirátoři obvykle fandí verzi o teroristech podporovaných CIA, západem, McDonaldem nebo bůh ví kým.

 

Ve finále máte ještě třetí cestu: nevěřit nikomu. Propaganda je součásti války už odnepaměti. Dnes je posílena sociálními sítěmi, internetem a jinými kanály, ve kterých pravdu od balastu nerozdělí ani armáda holubů od pohádkové Popelky.

 

Níže nabízíme jeden z mnoha pohledů na občanskou válku v Sýrii. Názor nechť si každý udělá sám…

 

 

Video: YouTube
Ilustrace: Carlos Latuff

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

Sýrie   Zajímavé video   Zajímavá videa   Ze světa  


Kategorie Sýrie

Děti a válkaDěti a válka
Britská charitativní organizace velmi netradičním způsobem ukazuje hrůzy války a jejich vliv na děti. V krátkém videu se podíváte, jak by vypadal život malé dívky, pokud by Velkou Británii zasáhla válka.


Úmluva o chemických zbraníchÚmluva o chemických zbraních
Úmluva o chemických zbraních: Izrael ji jako jedna z mála zemí neratifikoval a Rusko společně s USA mají stále tisíce tun nejhorších chemických zbraní na skladech.


Deset postřehů k SýriiDeset postřehů k Sýrii
Bombardování Sýrie bez rezoluce OSN je agrese. Další policejní akce samozvaného světovládce USA, opřená o zaručené informace tajných služeb, připomíná Irák. To, že se tehdy špiónské informace nepotvrdily, dnes nikoho nezajímá…


Odkud přijde útok na Sýrii?Odkud přijde útok na Sýrii?
USA, Velká Británie a Francie připravují útok na Sýrii. Podívejte se, jaké zbraně, lodě a letadla budou nasazeny do akce…


Chemické zbraně v Sýrii: kdo a proč je použil?Chemické zbraně v Sýrii: kdo a proč je použil?
To nejhorší, co můžete dnes ve válečném konfliktu udělat, je použití chemických zbraní proti civilnímu obyvatelstvu… a v případě chemických zbraní se zásahu civilního obyvatelstva prakticky nevyhnete. Kdo je použil v Sýrii?


Sýrie – Výbuch ve štábuSýrie – Výbuch ve štábu
Situace se rychle mění. V krizovém štábu vybuchla bomba, zahynulo několik vysoce postavených činitelů. Ze země utíkají denně tisíce lidí. Izrael pohrozil intervencí.


Proč se zabývat Sýrií?Proč se zabývat Sýrií?
Evropa věnuje pozornost syrské občanské válce, protože je to blízko. Američané sledují pozorně vše, co je poblíž ropných polí.


Kategorie Zajímavé video

Sonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci SaturnuSonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci Saturnu
Ještě žádná sonda se nedostala takhle blízko k Saturnu. Zatím jsme se mohli spoléhat jen na naše odhady založené na dosavadních zkušenostech s jinými oblastmi prstenců. Z toho jsme pak odvozovali, jak by mohla mezera mezi planetou a prstenci vypadat.


Zajímavé video: Jak udělat z rozbitných věcí nerozbitné?Zajímavé video: Jak udělat z rozbitných věcí nerozbitné?
Speciálním nástřikem ochráníte řadu věcí. Vejce vydrží pád ze 45 metrů. Unese Vás kelímek od limonády. Auto vydrží mlácení kladivem. A mají to na zdech Pentagonu...


Mnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné děníMnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné dění
Etnolog, antropolog, publicista a indián byl hostem u Daniely Drtinové. Udělejte si 23 minut času. Stojí to za to.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí