internetWEEK.cz menu TOPlist

Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?

Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?

Start-up je moderním označením začínajícího podnikání. Tyto nové příležitosti skrývají obrovský potenciál ale i riziko neúspěchu. Neúspěšné projekty většinou udělaly alespoň jednu z následujících chyb.

 

Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?

1. Dobrý plán

Plán zahrnuje průzkum trhu. Zda vůbec existuje dostatečně velký trh pro Váš nápad. Na základě svého průzkumu vytvořte marketingový a finanční plán. Nakonec dejte svému podnikání právní rámec.

 

Nepodnikejte jako OSVČ – osoba samostatně výdělečně činná. Nebo V.O.S. Založte si novou firmu s ručením omezeným a se splaceným základním kapitálem.

 

Více zde >>>

 

Hodně se zamyslete nad rozdělením podílů ve firmě. Toto je jednou z hlavních příčin budoucích neúspěchů nebo zbytečných problémů. To dále rozebereme.

 

Na začátku musíte šetřit a šetřit. Vše se musí nastartovat s minimálními náklady. Pokud ke svému podnikání nepotřebujete provozovnu, nepotřebujete ani kancelář. Využijte virtuální sídlo s minimálními náklady a zajištěnými službami. Pamatujte, že sídlo firmy nepatří k Vám domů.

 

První vydělané peníze nepokládejte jako akontaci na reprezentativní auto s vírou, že od teď už budou peníze chodit samy.

 

Pokud již nejste podnikatel, nedávejte výpověď z práce dříve, než se podnikání rozjede.

 

2. Společníci

Hodně nápadů vznikne v týmu. U piva, u kafe nebo cestou někam. Ale mějte na paměti, že ideální počet společníků je lichý. A tři je moc. Většinou je jen jeden člověk nositelem nápadu a osobou ochotnou investovat svůj budoucí čas a energii. Další lidé podílející se na projektu jsou důležití, ale nemusejí být společníky. Mohou získat podíl na zisku, udělají-li to, co dopředu slíbí.

 

Většina firem s více společníky má dříve nebo později problém. Ne každý udělal, co měl. Vyměnit společníka firmy není možné. Spory, hádky nebo jen špatné pocity firmu ničí.

 

3. Nastavit si hranici

Nezaujatý člověk, který své investice rozděluje do více projektů, je většinou schopen odhadnout, kdy je lepší projekt ukončit, když se nedaří. To není Váš případ. Je proto nezbytné nastavit si hranici, za kterou již nepůjdete. Ať se jedná o výši investice, časové limity a tak dále. Nic se nedá tlačit provazem. Překročení takové hranice Vám může udělat problémy na zbytek života.

 

4. Marketing

Marketing, tedy know-how, jak svůj projekt prodat, je v dnešní době alfou a omegou úspěchu. Můžete mít skvělý výrobek nebo službu. Ale musíte mít jasno, jak Váš start-up dostat mezi lidi. Nic se dnes neprodává samo. A pokud máte v některých případech pocit, že ano, věřte, že je za tím skvělý nápad, spousta peněz a práce.

 

Na téma marketingu si toho hodně nastudujte. My Vám dáme pouze dvě rady na závěr.

 

- Neinvestujte alespoň na začátku do reklamy, která stojí peníze bez garance jakékoliv návratnosti. Tím máme na mysli billboardy, placené zápisy v katalozích, tištěnou reklamu nebo placené PR články. Tímto způsobem můžete utratit miliony bez jediného uskutečněného prodeje.

 

- Plaťte za oslovení potenciálního zákazníka. Využijte PPC reklamy a sociální sítě. Zkoušejte nejprve v malém, co funguje. Vylaďte svůj obchodní model. Je to jen o slovíčku, obrázku a cílení. Až ve chvíli, kdy Vaše reklamy začnou oslovovat lidi a Vy budete v zisku (hlídejte konverze, náklady na jeden obchod apod.), teprve v tu chvíli můžete spustit velkou kampaň s jistotou, že vyděláte. Nebo naopak, že nebudete mít v jednu chvíli více zákazníků, než zvládnete.

 

O tom, jak začít podnikat a uspět, se toho na internetWEEKu dočtete mnohem více. Tak hodně zdaru!

Kategorie Podnikání >>>

Kategorie Úspěch >>>

Abeceda podnikání >>>

 

Ilustrace: http://wallpaper-gallery.net

Další příspěvky autora: HBT


Články ve stejných kategoriích:

Start-up   Úspěch   Podnikání  


Kategorie Start-up


8 startupů, které nás v poslední době zaujaly8 startupů, které nás v poslední době zaujaly
S fenoménem startupů je spojeno v první řadě Silicon Valey. Ale i v České republice se zrodila řada skvělých nápadů, které mohou dobít svět.


Kategorie Podnikání


Úsměvné zážitky z podnikáníÚsměvné zážitky z podnikání
Zastupujeme několik stovek společností. O úsměvné zážitky tak nemáme nouzi. Provozovat office house neboli virtuální kancelář nemusí být nuda, Přesvědčte se!



Potřebujete virtuální sídlo firmy? Nejlevnější? Tak neváhejte!Potřebujete virtuální sídlo firmy? Nejlevnější? Tak neváhejte!
Garantujeme Vám nejlevnější SKUTEČNÉ sídlo firmy v Praze. Pokud najdete levnější nabídku, srovnáme ji a ještě dáme 10% dolů. Ale neváhejte, naše kapacita je omezená!



8 startupů, které nás v poslední době zaujaly8 startupů, které nás v poslední době zaujaly
S fenoménem startupů je spojeno v první řadě Silicon Valey. Ale i v České republice se zrodila řada skvělých nápadů, které mohou dobít svět.



Rady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značkyRady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značky
Získat si okruh zákazníků loajálních až fanatických k Vaší značce, to je cesta ke stabilnímu podnikání. Ať se nakonec rozhodnete pro jakoukoliv podnikatelskou příležitost.



Vedení účetnictví může vypadat jinak. Jednoduše!Vedení účetnictví může vypadat jinak. Jednoduše!
Můžete mít účetní. Nebo můžete mít na své straně tým odborníků na daně, právo, reklamu, IT a marketing. Za cenu účetní. Navíc si ihned vyberete z přehledných balíčků služeb, jako u mobilního operátora.



Jak na odklad daní na poslední chvíliJak na odklad daní na poslední chvíli
Daně si můžete odložit nejpozději v pondělí 3. dubna 2017. Za nejnižší a konečnou cenu 1 800 Kč. Nebo dokonce zdarma. Jak na to?



Rady a tipy v čem začít podnikat I.Rady a tipy v čem začít podnikat I.
Můžete mít spousty nápadů. Ale musíte se rozhodnout, do čeho věnujete energii. Poradíme Vám jak. A pomůžeme Vás na nové nápady k podnikání nasměrovat. Není to na jeden článek, začínáme tak nový podnikatelský seriál…




EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?
Pořízení pokladního systému pro EET stát dotuje slevou na dani z příjmu ve výši 5.000 Kč. Je to utopie nebo najdeme tak levný pokladní systém?



Steve Jobs a jeho poslední  slova: Fake!Steve Jobs a jeho poslední slova: Fake!
Na smrtelné posteli měl pronést slova, u kterých se tají dech. Příliš se hnal za penězi a málo lásky dával svým bližním. A začal věřit v Boha. Kdo má trochu tušení, jak Jobs přemýšlel a fungoval, nemůže uvěřit. Tak nevěřte, je to nesmysl!




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí