internetWEEK.cz menu TOPlist

Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?

Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?

Start-up je moderním označením začínajícího podnikání. Tyto nové příležitosti skrývají obrovský potenciál ale i riziko neúspěchu. Neúspěšné projekty většinou udělaly alespoň jednu z následujících chyb.

Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?

1. Dobrý plán

Plán zahrnuje průzkum trhu. Zda vůbec existuje dostatečně velký trh pro Váš nápad. Na základě svého průzkumu vytvořte marketingový a finanční plán. Nakonec dejte svému podnikání právní rámec.

 

Nepodnikejte jako OSVČ – osoba samostatně výdělečně činná. Nebo V.O.S. Založte si novou firmu s ručením omezeným a se splaceným základním kapitálem.

 

Více zde >>>

 

Hodně se zamyslete nad rozdělením podílů ve firmě. Toto je jednou z hlavních příčin budoucích neúspěchů nebo zbytečných problémů. To dále rozebereme.

 

Na začátku musíte šetřit a šetřit. Vše se musí nastartovat s minimálními náklady. Pokud ke svému podnikání nepotřebujete provozovnu, nepotřebujete ani kancelář. Využijte virtuální sídlo s minimálními náklady a zajištěnými službami. Pamatujte, že sídlo firmy nepatří k Vám domů.

 

První vydělané peníze nepokládejte jako akontaci na reprezentativní auto s vírou, že od teď už budou peníze chodit samy.

 

Pokud již nejste podnikatel, nedávejte výpověď z práce dříve, než se podnikání rozjede.

 

2. Společníci

Hodně nápadů vznikne v týmu. U piva, u kafe nebo cestou někam. Ale mějte na paměti, že ideální počet společníků je lichý. A tři je moc. Většinou je jen jeden člověk nositelem nápadu a osobou ochotnou investovat svůj budoucí čas a energii. Další lidé podílející se na projektu jsou důležití, ale nemusejí být společníky. Mohou získat podíl na zisku, udělají-li to, co dopředu slíbí.

 

Většina firem s více společníky má dříve nebo později problém. Ne každý udělal, co měl. Vyměnit společníka firmy není možné. Spory, hádky nebo jen špatné pocity firmu ničí.

 

3. Nastavit si hranici

Nezaujatý člověk, který své investice rozděluje do více projektů, je většinou schopen odhadnout, kdy je lepší projekt ukončit, když se nedaří. To není Váš případ. Je proto nezbytné nastavit si hranici, za kterou již nepůjdete. Ať se jedná o výši investice, časové limity a tak dále. Nic se nedá tlačit provazem. Překročení takové hranice Vám může udělat problémy na zbytek života.

 

4. Marketing

Marketing, tedy know-how, jak svůj projekt prodat, je v dnešní době alfou a omegou úspěchu. Můžete mít skvělý výrobek nebo službu. Ale musíte mít jasno, jak Váš start-up dostat mezi lidi. Nic se dnes neprodává samo. A pokud máte v některých případech pocit, že ano, věřte, že je za tím skvělý nápad, spousta peněz a práce.

 

Na téma marketingu si toho hodně nastudujte. My Vám dáme pouze dvě rady na závěr.

 

- Neinvestujte alespoň na začátku do reklamy, která stojí peníze bez garance jakékoliv návratnosti. Tím máme na mysli billboardy, placené zápisy v katalozích, tištěnou reklamu nebo placené PR články. Tímto způsobem můžete utratit miliony bez jediného uskutečněného prodeje.

 

- Plaťte za oslovení potenciálního zákazníka. Využijte PPC reklamy a sociální sítě. Zkoušejte nejprve v malém, co funguje. Vylaďte svůj obchodní model. Je to jen o slovíčku, obrázku a cílení. Až ve chvíli, kdy Vaše reklamy začnou oslovovat lidi a Vy budete v zisku (hlídejte konverze, náklady na jeden obchod apod.), teprve v tu chvíli můžete spustit velkou kampaň s jistotou, že vyděláte. Nebo naopak, že nebudete mít v jednu chvíli více zákazníků, než zvládnete.

 

O tom, jak začít podnikat a uspět, se toho na internetWEEKu dočtete mnohem více. Tak hodně zdaru!

Kategorie Podnikání >>>

Kategorie Úspěch >>>

Abeceda podnikání >>>

 

Ilustrace: http://wallpaper-gallery.net

Další příspěvky autora: HBT


Články ve stejných kategoriích:

Start-up   Úspěch   Podnikání  


Kategorie Start-up

8 startupů, které nás v poslední době zaujaly8 startupů, které nás v poslední době zaujaly
S fenoménem startupů je spojeno v první řadě Silicon Valey. Ale i v České republice se zrodila řada skvělých nápadů, které mohou dobít svět.


Kategorie Úspěch

Rady a tipy v čem začít podnikat I.Rady a tipy v čem začít podnikat I.
Můžete mít spousty nápadů. Ale musíte se rozhodnout, do čeho věnujete energii. Poradíme Vám jak. A pomůžeme Vás na nové nápady k podnikání nasměrovat. Není to na jeden článek, začínáme tak nový podnikatelský seriál…


ÚspěchÚspěch
Lidé často zjistí, že to, za čím se roky hnali, vlastně není tím, co chtěli. Když svého cíle dosáhli, nebyl to vlastně úspěch, ale prohra. Přestože okolí si myslí, že je vše jinak…


Jak na to, když se nedaří. Nejen v podnikání...Jak na to, když se nedaří. Nejen v podnikání...
Ať uděláte cokoliv, dopadne to pokaždé nějak blbě. A čím víc se snažíte, tím víc se v tom plácáte. Je to jako v bažině. Čím víc se budete plácat, tím horší to bude. Ven Vás dostane jen trpělivost, chladná hlava a naše patero...


5 tipů jak být úspěšný5 tipů jak být úspěšný
Neseme si v sobě vzorce minulosti, které do nás otiskli zejména naši rodiče. Máme tendenci je napodobovat, a to i v tom, co nedělali dobře. Zkuste něco nového.


Jak začít podnikat bez investic a na co si dát pozorJak začít podnikat bez investic a na co si dát pozor
Víte, že podnikání je cestou k finanční nezávislosti. Umožňuje vydělávat peníze i čas. Ale Vy nemáte představu v čem podnikat a jak si alespoň přivydělat... A pokud již máte nápady, nevíte, jak je rozjet. Je to tak? Pomůžeme Vám začít a uspět!


Učte se příběhy: Nejbohatší lidé světaUčte se příběhy: Nejbohatší lidé světa
Někteří lidé se bohatí narodí, jiní se jimi za svého života stanou. Pojďme se podívat za těmi, kteří se mohou „topit“ v penězích a zjistěme, jak si žijí! Dnes se představí Abel Damoussi z Maroka a Henrik Orgreen z Dánska.


Pozitivním myšlením k úspěchuPozitivním myšlením k úspěchu
Většina malých podnikatelů vidí sklenici jako napůl plnou. Na horské dráze podnikání mezi startem nové firmy a jejím uvedením do běhu je to opravdu jediný způsob, jak přežít a růst.


Podnikání: 5 způsobů, jak si můžete vydělat víc penězPodnikání: 5 způsobů, jak si můžete vydělat víc peněz
Diverzifikování toku vašich příjmů jako způsob, jak si vydělat více peněz, je stará rada, ale v těžkých ekonomických časech je dobré se nad ní zamyslet.


5 věcí, které dělají úspěšní lidé časně ráno5 věcí, které dělají úspěšní lidé časně ráno
U úspěšných lidí je možné vidět podobné návyky. Vezměte si od nich příklad. Jak lépe začít den...
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí