internetWEEK.cz menu TOPlist

Je František poslední papež?

Je František poslední papež?

Malachiášovo proroctví mluví o tom, že posledním papežem před Soudným dnem bude římský papež jménem Petr. Jak by jím mohl být Jorge Bergoglio čili papež František?

Je František poslední papež?

Záhy poté, co jsme se dozvěděli, kdo je nově zvoleným papežem, se asi mnoha znalcům Malachiášova proroctví ulevilo. Na balkon u baziliky svatého Petra vyšel BÍLÝ papež. O posledním papeži se podle jiné legendy traduje, že měl být černý. Ale když byl zvolen bílý Argentinec, zdálo se být zřejmé, že se Malachiáš spletl. Apokalypsa nebude. A jedeme dál.

 

Nicméně neulevilo se nám na dlouho. Někteří již vymýšlejí cesty, jak odhalit v Bergogliovi černého římského Petra. Někdo připomněl, že nejvyšší jezuita nese přezdívku „černý papež“. Takže tu máme „černocha“. Nyní je přece Bergoglio - obrazně řečeno - nejvyšším jezuitou. Dejme tomu, ale s tím římský Petrem to irský prorok Malachiáš střelil hodně vedle. Nebo ne?

 

Františkovi z Assisi, podle něhož si nový papež vybral své papežské jméno, se říkalo také Rocca Maggiore (Velká skála) a skála se řekne řecky Petros. A co více, další badatel si vzpomněl, že původní jméno Františka z Assisi je Giovanni Francesco di Pietro Bernardone. Takže se jim podařilo toho černého Petra nakonec objevit. Ovšem, působí to dost spekulativně. Někteří záhadologové jsou opravdu rafinovaní a nezastaví se před ničím.

 

Malachiášův seznam

Podle proroctví svatého Malachiáše (Saint Malachy) přijde se 112. papežem soudný den. A 112. papežem od vyřčení proroctví byl 13. března 2013 zvolen Jorge Bergoglio. Proroctví obsahuje 112 latinských frází, z nichž každá popisuje konkrétního papeže několika slovy. Jako první je na seznamu uveden Celestýn II., který byl v úřadě od roku 1143 do roku 1144. Poslední je na seznamu uveden Petr Římský. Malachiášovo proroctví zní takto: "Během extrémního pronásledování římské církve bude na stolci sedět "Petrus Romanus“ (Petr Římský), který bude pást své stádce uprostřed mnoha soužení; po jejich skončení bude město na sedmi pahorcích zničeno a obávaný soudce bude soudit svůj lid.“ Irský biskup zvaný Malachiáš napsal své proroctví na základě vize, kterou měl cestou do Říma. Mělo se to stát kolem roku 1139. Jeho rukopis byl však nalezen až na konci 16. století. Podle některých badatelů jde ve skutečnosti o proroctví Nostradama. Katolická církev patří mezi ty, kteří ho odmítají jako podvrh.

 

Černý papež

Jezuitský generál, tzv. černý papež, jak se mu přezdívá kvůli barvě jeho sutany, je nejvlivnější osobou největšího, nejprestižnějšího a také nejkontroverznějšího katolického duchovního řádu. Posledním zvoleným černým papežem je Adolfo Nicolas. Hlavním posláním řádu - vedle šíření slávy Boží - je vzdělávání dětí z rozvojových zemí, pomoc uprchlíkům a další sociální aktivity.

 

František z Assisi

Mystik, mnich František z Assisi/Serafinský (1182 až 1226) patří mezi nejvýznamnější a nejoblíbenější svaté. Je považován za vzor následování Krista v chudobě a lásce k bližnímu. V roce 1209 založil Řád menších bratří, zvaných františkáni, později pomohl založit jeho ženskou obdobu Řád svaté Kláry, klarisky, tzv. „Chudé paní“. Podle legendy se v roce 1224 na jeho těle objevila stigmata a pak oslepl. Zemřel v roce 1226.

 

Nepřehlédněte dále v magazínu internetWEEK.cz | Stigmata >>>

 

Zdroje:
http://beforeitsnews.com/religion/2013/03/pope-francis-is-petrus-romanus-heres-why-2449564.html a wikipedia.org
Foto: vassallomalta.wordpress.com

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Proroctví   Konec světa   Papež   Nostradamova prococtví  


Kategorie Proroctví

10 nejzajímavějších paranormálních schopností10 nejzajímavějších paranormálních schopností
Takzvané paranormální jevy většina lidí na Západě pokládá za nesmysly. Nicméně ony formovaly naši minulost více, než tušíme. Také proto vznikl tento žebříček záhadných schopností.


Spící prorok – Edgar CayceSpící prorok – Edgar Cayce
Edgar Cayce předpověděl posun magnetických pólů, velké katastrofy v Americe, zabýval se Atlantidou a Lemurií. Léčil tisíce lidí.


České báje, záhady, pověsti a proroctví - 1.částČeské báje, záhady, pověsti a proroctví - 1.část
Co je pravdy na pověsti o hoře Blaník? Zjevila se lidem skutečně Panna Marie u Čertova břemena?


Proroctví blízké budoucnostiProroctví blízké budoucnosti
Odjakživa toužili lidé získat informace o budoucnosti, snad aby mohli žít napříště beze strachu. Jsou však takové informace vůbec dostupné? V Indii existuje dvanáct knihoven palmových listů, v nichž se nalézají informace o osudech miliónů lidí.


Nostradamus a jeho životNostradamus a jeho život
Nostradamus se narodil buď 14. nebo 21. 12. roku 1503 v jižní Francii. Michel de Nostredame (alias Nostradamus) se zapsal do historie jako věhlasný věštec. Nostradamova prococtví jsou známá doteď.


Kategorie Papež

Vrací se marxismus?Vrací se marxismus?
Papež František kritizuje kapitalismus. V Británii střední vrstva touží po levicových opatřeních. Ale hlavní výzvy budoucnosti se zřejmě netýkají marxismu-leninismu.


Papež František: ten chlápek marxista Papež František: ten chlápek marxista
Papež František řekl to, co si myslí velká část západního světa. A možná je jediný, jehož hlas je slyšet…


Jak probíhá konkláve, aneb jak se volí papež?Jak probíhá konkláve, aneb jak se volí papež?
Když ve Vatikánu začíná volba nové hlavy katolické církve: V Sixtinské kapli se sejde 115 volitelů - kardinálů mladších 80 let. Jak konkláve probíhá a co bude po jeho skončení?


Papež prý rezignoval kvůli sexuálním skandálům a praní špinavých penězPapež prý rezignoval kvůli sexuálním skandálům a praní špinavých peněz
Italská média přináší dosti kritický pohled na pravé důvody rezignace Benedikta XVI. Za nečekaným rozhodnutím mají být skandály za zdmi Vatikánu.


Papež či Totti?Papež či Totti?
V Itálii jsou nejoblíbenějšími osobnostmi: Papež Benedikt XVI a fotbalista Totti...
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí