internetWEEK.cz menu TOPlist

Volba prezidenta: no nazdar!

Volba prezidenta: no nazdar!

Nejdůležitější informace, kterou nám poskytla přímá volba prezidenta, je podle mého soudu tato: vláda ještě neumí zfixlovat výsledky. Třikrát hurá. Jinak nic mimořádného.

Volba prezidenta: no nazdar!

Ve 2. kole už nebylo moc z čeho vybírat. Oba pánové představovali minulost, i když se tvářili, že je to naopak. Národ to vybral jasně. Levý Zeman - navzdory jeho tisíci nedostatkům - lepší než pravý Schwarzenberg. Nepomohlo ani rudé číro. To možná vzruší mladé dámy v Praze, ale nikoli většinového voliče zemí Koruny české. Miloš Zeman opilý euforií i alkoholem působil v sobotu večer až obludně. Jeho tisková konference připomínala více silvestr na Vlachovce než oficiální vystoupení vrcholného politika. Nicméně vítěz přímé volby je typický Čech s DNA někde mezi dobrým vojákem Švejkem a Járou Cimrmanem, a proto vyhrál. Idol průměrné české voličky báby Dymákové je alfa samec v důchodu. Zjevově se Zeman pohybuje někde mezi Gottwaldem a Novotným, to asi také sehrálo roli. Ale vážně: lišák z Vysočiny se umí prosadit a bude všemožně prosazovat svou vizi a své zájmy. Umí i faulovat, jak předvedl, ale to ve zkorumpovaném, letargickém Česku moc nevadí.

 

Ve finále, kde byla pro mne každá volba špatná, jsem nevolil. Zápory obou mužů jevily se mi zhruba stejně nestravitelné. Volby zrcadlí národ a národ se viděl spíše v Zemanovi než ve šlechtici podporujícím kdysi disidenta Havla, pak zeleného Bursíka a nakonec všehoschopného Kalouska.

 

Největším mystériem prezidentské volby byl asi výrok dosluhujícího prezidenta, že pravda a láska zvítězily nad lží a nenávistí. Co tím Václav Klaus myslel? Jak ho znám, měl na mysli toto: Moje pravda a láska zvítězily. Čtenáři knih hradního úředníka, konspirátora a bývalého novináře Petra Hájka, s nímž V. Klaus rezonuje, vědí, že skutečný představitel nenávisti a lži byl Václav Havel, součást iluminátského zednářského spiknutí. A ten skutečný představitel Lásky a Pravdy je bojovník proti Evropské unii Václav Klaus. Snad nám to šaman pravicové české politiky ještě někdy dovysvětlí, jak to s tím Zemanem myslel.

 

Ostatně důležitější než to - zda chodíme k volbám - jsou vibrace, které vyzařujeme. Naše vnitřní energie tvoří realitu více než nějaký papírek vhozený do krabice. Až český národ vygeneruje nějakého kvalitnějšího lídra, půjdu příště vhodit lístek i já. Snad se toho dožiji.

 

Ilustrace: http://m.ihned.cz

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Přímá volba prezidenta   Miloš Zeman   Z domova   Schwarzenberg  


Kategorie Přímá volba prezidenta

Máme prvního svého prezidenta!Máme prvního svého prezidenta!
Miloš Zeman se stal naším opravdu prvním prezidentem. Ve volbách menšího zla zřejmě není prezidentem všech. Ale jeho volba se neupekla v parlamentních barech...


Horst Fuchs doporučuje Karla Schwarzenberga!Horst Fuchs doporučuje Karla Schwarzenberga!
Na internetu je spousta nejrůznějších vtipných parodií na oba prezidentské kandidáty. Některé jsou slušné, jiné méně, některé se povedly, jiné nikoliv. Tohle video patří podle mě k těm nejpovedenějším.


Petice: Neseďte, ubíhají poslední hodiny pro prezidentské kandidáty!Petice: Neseďte, ubíhají poslední hodiny pro prezidentské kandidáty!
Někteří kandidáti na prezidenta by měli dostat šanci. Podpořte podpisem jejich petici, aby splnili limit 50 tisíc hlasů!


Kategorie Z domova

8 startupů, které nás v poslední době zaujaly8 startupů, které nás v poslední době zaujaly
S fenoménem startupů je spojeno v první řadě Silicon Valey. Ale i v České republice se zrodila řada skvělých nápadů, které mohou dobít svět.


Videa: Brno jak ho neznáteVidea: Brno jak ho neznáte
Podívejte se na tři zajímavá videa o Brně a jeho okolí.


Hiporehabilitace: Když koně pomáhají lidemHiporehabilitace: Když koně pomáhají lidem
Koně mohou postižené postavit na nohy. Nebo vrátit mezi lidi. Nebo Vám jen pomohou od bolesti zad a špatného držení těla...


Exkurz do historie: Benešovy dekrety jsou minulost. Tečka.Exkurz do historie: Benešovy dekrety jsou minulost. Tečka.
Čeští politici mají stále dokola potřebu omlouvat se Německu za poválečný odsun. Připomeňme si, o co šlo, proč je to nesmysl a slovy prezidenta Beneše „vlastizrada“, před kterou varoval.


Mnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné děníMnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné dění
Etnolog, antropolog, publicista a indián byl hostem u Daniely Drtinové. Udělejte si 23 minut času. Stojí to za to.


Robotická revoluce a práce budoucnosti: Komu vezmou roboti místo? Co je a co není perspektivní zaměstnání?Robotická revoluce a práce budoucnosti: Komu vezmou roboti místo? Co je a co není perspektivní zaměstnání?
Jestli je Vám dnes padesát, o práci se zřejmě bát nemusíte. Alespoň co se robotů týče. Ale přemýšlíte-li, co studovat, zbystřete. Řadu povolání již automatizace vymýtila. A ještě více jich čeká jistý ortel. Svět se mění…


Expert odhaluje, jak by se rodiče měli vypořádat s digitálními médiiExpert odhaluje, jak by se rodiče měli vypořádat s digitálními médii
Technika jde neustále dopředu. Každá generace vyrůstá jinak, než ta předchozí. Již od vynálezu knihtisku. A vždy jsou slyšet hlasy, že je to špatně. Ale technologie dětem nezakazujte, zkuste jen dodržet několik zásad…
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí