internetWEEK.cz menu TOPlist

Intiuce

Intiuce

Nevysvětlitelné příběhy o tom, jak se lidé na poslední chvíli vyhli jisté smrti.....

 

Intiuce

Jak se vyhnout nebezpečí


Také Sir Winston Churchill někdy pocítil pohnutky zachovat se, jak mu velely vnitřní popudy. Jednoho večera za druhé světové války hostil tři ministry ve svém sídle na Downing Street číslo 10. Londýn byl v té době bombardován, ale večeře pokračovala. Náhle se předseda vlády objevil v kuchyni a řekl kuchaři: "Dejte jídlo na horký podnos do jídelny a rychle běžte všichni do krytu!" Churchill se vrátil ke svým hostům a nerušeně pokračoval ve večeři. Asi za tři minuty zasáhla dům číslo 10 bomba, zničila kuchyni, ale jídlo zůstalo neporušené.


Při jiné příležitosti přistoupil Churchill k osobní limuzíně, ale z nějakého neznámého důvodu ignoroval dveře, které mu předtím ve voze otevřeli. Obešel automobil, sám si otevřel dveře na opačné straně a usedl dovnitř. Během jízdy Churchill už místo neměnil. Za jízdy Londýnem náhle vybuchla v blízkosti bomba a na okamžik nadzvedla vůz a málem jej převrátila. Později Churchill žertoval, že to musela být jeho váha, která vůz udržela na zemi.


Když se Churchillova manželka ptala, proč si tehdy v autě sedl na jinou stranu, odpověděl, že neví. Pak jí řekl: "Ovšemže to vím. Naž jsem se přiblížil ke dveřím, které mi otevřeli, něco mi napovědělo Stůj! Zdálo se mi, že bych měl otevřít dveře na opačné straně a tam si také sednout, tak jsem to udělal."

 

Zkáza lidi Titanic


V roce 1898 publikoval newyorský autor Morgan Robertson román zvaný "Futility: The Wreck of the Titan" (volně přeloženo "Marnost: Ztroskotání Titanu"), ve kterém velký parník nazvaný Titan, považovaný za nepotopitelnou a nezničitelnou loď, narazil do ledovce a klesl ke dnu. Mnoho cestujících i členů posádky při tom přišlo o život, protože na palubě nebyl dostatečný počet záchranných člunů.


V 80. letech napsal anglický žurnalista W. T. Stead fiktivní příběh o velkém zaoceánském parníku, který se potopí uprostřed atlantiku. V roce 1892 Stead napsal další příběh o srážce parníku s ledovcem. Na základě svých zkoumání, která mu sloužila jako podklad k tvorbě, začal na veřejnosti projevovat obavy z neuspokojivých bezpečnostních opatření na palubách velkých lodí. V roce 1910 uspořádal na toto téma přednášku. Popsal, co by se všechno mohlo přihodit při opouštění zaoceánského parníku v chladných vodách. Upozorňoval na nutnost zajistit dostatek záchranných člunů podle počtu cestujících.


V roce 1910 byla zahájena stavba nového zaoceánského parníku nazvaného Titanic. Ještě v průběhu prací na této lodi pocítil Stead potřebu několikrát navštívit psychiatra. Mluvil o vizích, které ho varovaly, že "cestování v měsíci dubnu bude nebezpečné" a že on sám se ocitne "uprostřed katastrofy na moři". Navzdory těmto varováním a vlastní nejistotě se Stead zapsal jako pasažér k první cestě Titaniku. Ta se uskutečnila 10. dubna 1912.


Když parník parník vyplouval z anglického přístavu Southampton, davy lidí na nábřeží jej radostně zdravily. V té době stála Marshallova rodina na střeše svého domu na ostrově Wight a pozorovala proplouvající loď. Náhle prý paní Marshallová začala volat, že se parník potopí. Měla jasnou vizi Titaniku nořícího se do studených vod a zuřivého zápasu cestujících o život. Paní Marshallová hystericky křičela, ať někdo něco udělá k záchraně lidí, ale téměř nikdo jí nevěnoval pozornost. Výjimkou byla její mladá dcera Joan, která si jako dospělá na katastrofu najednou vzpomněla a také o ní psala.


Čtrnáctého dubna 1912 ve 23 hodin a 40 minut Titanic přes všechna varování v plné rychlosti narazil na ledovec. Za necelé tři hodiny zmizel pod hladinou. Více než 2200 cestujících se zoufale snažilo vecpat do pouhých dvaceti záchranných člunů. Mnozí z mužů se při tom statečně vzdávali svých míst ve prospěch žen a dětí. Tato tragédie si vyžádala životy 1500 lidí. Mezi nimi také publicisty W. T. Steada.

 

Sen, který zachránil život
V roce 1980 měla osmdesátiletá seňora Isabela Casasová z Barcelony strašlivý sen, ve kterém se jí vyjevila tvář souseda Rafaela Pereze "zkřivená v hrůze" a zaslechla nějaký hlas, jak říká: "Chystají se nás zabít." Na policii se nejdříve snažili její obavy rozptýlit. Nakonec uvěřili, když jim stařena řekla, že se Perez, jediný obyvatel nájemního domu, který ji navíc každý den navštěvoval, už řadu dnů neukázal. Pro všechny také bylo záhadou, že staré paní napsal vzkaz s oznámením několikatýdenního pobytu mimo město, který však žena dostala až tři dny po jejich posledním setkání. Navíc bylo neobvyklé, aby se Perez nezastavil a osobně o svém odjezdu sousedce neřekl.


Policie se rozhodla provést prohlídku Perezova bytu a celého okolí. Našli ho svázaného v podkrovní místnosti sloužící nájemníkům celého bloku jako sušárna, dílna i sklad. Perez na policii popsal dva muže, kteří vnikli k němu do bytu a donutili ho podepsat 28 šeků. Hodlali vyzvednout jeho celoživotní úspory z banky. Poté musel napsat zprávu pro seňoru Casasovou a vysvětlit jí svou nepřítomnost. Neznámí mu také pohrozili, že až budou mít všechny jeho peníze, vrátí se a zabijí jeho i starou dámu. Policisté proto nastražili léčku. Počkali si na zločince, kteří se skutečně vrátili, a zatkli je v okamžiku, kdy se chystali provést svůj plán. Perez byl přesvědčen, že živoucí sen seňory Casasové zachránil jejich životy.

 

Zdroj: queen-of-eternity.blog.cz

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Předtucha   Smrt   Předpověď   K zamyšlení   Intuice   Ze zahraničí  


Kategorie Předpověď


Věštění: Budoucnost může být ukryta na dně šálkuVěštění: Budoucnost může být ukryta na dně šálku
Budoucnost můžeme předpovídat mnoha způsoby. Známé jsou především starodávné metody, jako je čtení z ruky, křišťálové koule a karet. Věštit se dá ale takřka ze všeho. Populární je věštba ze dna šálku!


Kategorie Intuice


Případ Tiny ReschovéPřípad Tiny Reschové
Mozek by mohl být spojen s okolním prostředím takovými cestami, kterým dosud nerozumíme. Události s psychokinezí v domě Reschových slouží jako názorný příklad vzájemného propojení mysli a hmoty.


Kategorie Předtucha


Případ Tiny ReschovéPřípad Tiny Reschové
Mozek by mohl být spojen s okolním prostředím takovými cestami, kterým dosud nerozumíme. Události s psychokinezí v domě Reschových slouží jako názorný příklad vzájemného propojení mysli a hmoty.



Věřte - nevěřteVěřte - nevěřte
Nevysvětlitelné záhady, které upoutaly zájem tisku. Pojďte je odhalit s námi.....


Kategorie Předpověď


Věštění: Budoucnost může být ukryta na dně šálkuVěštění: Budoucnost může být ukryta na dně šálku
Budoucnost můžeme předpovídat mnoha způsoby. Známé jsou především starodávné metody, jako je čtení z ruky, křišťálové koule a karet. Věštit se dá ale takřka ze všeho. Populární je věštba ze dna šálku!


Kategorie K zamyšlení


Co je a nebude. EU v boji proti oteplování nezná bratra.Co je a nebude. EU v boji proti oteplování nezná bratra.
Již jednou jsme se na toto téma zamysleli. A jdeme dál, protože bude jistě hůř! Toto volné pokračování je Novoročním speciálem...



Robotická revoluce a práce budoucnosti: Komu vezmou roboti místo? Co je a co není perspektivní zaměstnání?Robotická revoluce a práce budoucnosti: Komu vezmou roboti místo? Co je a co není perspektivní zaměstnání?
Jestli je Vám dnes padesát, o práci se zřejmě bát nemusíte. Alespoň co se robotů týče. Ale přemýšlíte-li, co studovat, zbystřete. Řadu povolání již automatizace vymýtila. A ještě více jich čeká jistý ortel. Svět se mění…



Steve Jobs a jeho poslední  slova: Fake!Steve Jobs a jeho poslední slova: Fake!
Na smrtelné posteli měl pronést slova, u kterých se tají dech. Příliš se hnal za penězi a málo lásky dával svým bližním. A začal věřit v Boha. Kdo má trochu tušení, jak Jobs přemýšlel a fungoval, nemůže uvěřit. Tak nevěřte, je to nesmysl!



8 velkých filosofických otázek, které (asi) nikdy nevyřešíme8 velkých filosofických otázek, které (asi) nikdy nevyřešíme
Když se malý indiánek moc ptá, dostane v Amazonii do očí chilli. A když se ptát nepřestane, stane se z něho filosof. Filosofie je zvláštní vědní obor, o kterém si opravdoví vědci myslí, že to není žádná věda.



Naučme se zvládat sami sebe!Naučme se zvládat sami sebe!
Emoce nás mohou uvolnit. Některé z nich rádi projevujeme. Jiné bychom však měli držet zkrátka a příliš je nedávat najevo. Občas jsou nezadržitelné, každý to zná. Naučme se je ovládat!



Vrací se marxismus?Vrací se marxismus?
Papež František kritizuje kapitalismus. V Británii střední vrstva touží po levicových opatřeních. Ale hlavní výzvy budoucnosti se zřejmě netýkají marxismu-leninismu.



Očkování: všechna pro i protiOčkování: všechna pro i proti
Každý, kdo se narodí zde, musí být povinně očkovaný. Necháváme se očkovat i dávkami, které nejsou povinné, ale mají chránit naše zdraví. Kupujeme si je dobrovolně, i když často mají mnoho vážných vedlejších účinků. Někdo je pro, jiný proti.



Volby: Pravice nebo levice?Volby: Pravice nebo levice?
Téma levice a pravice jitří vášně a dělí národ. Ale někteří politici a politologové říkají, že už je to trochu zbytečné téma. Jak to vidí americký psycholog James Hillman v zemi, kde se kvůli politice lidé střílí?



Socialismus - funguje nebo nefunguje?Socialismus - funguje nebo nefunguje?
V poslední době koluje po českém internetu článek na téma – socialismus nefunguje. Za příklad slouží americká škola. A protože jde o Ameriku, mluví se o Obamově socialismu.



WTC: 12 let – tragické výročíWTC: 12 let – tragické výročí
Vlastně bych si na to nevzpomněl, protože z mého hlediska není moc co dodat. Linie, která se vine americkými dějinami, je od samého začátku krvavá, ale “11.září” z ní vybočuje svou dvojakostí.




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí