internetWEEK.cz menu TOPlist

První HR zpověď mezi právními firmami

První HR zpověď mezi právními firmami

Britská advokátní kancelář Linklaters zveřejnila v minulých dnech anonymizovaný souhrn informací - jaký je sociální původ právníků, jejich sexuální orientace, náboženská víra či etnický původ, atd.

První HR zpověď mezi právními firmami

Britská advokátní kancelář Linklaters zveřejnila v minulých dnech anonymizovaný souhrn informací, z něhož plyne, kolik její právníci splňují kolonek v rubrice "diversity". Neboli jaký je jejich sociální původ, sexuální orientace, náboženská víra či etnický původ. Cílem je přirozeně zmapovat, jak různé právníky tato velká světová firma zaměstnává a zda naplňuje klišé, zobrazující právníky jako starší bílé muže z dobrých rodin.

Krok Linklaters přichází zhruba ve stejnou dobu, kdy bylo oznámeno, že zveřejňování podobných informací bude od konce příštího roku povinné pro všechny právní firmy ve Velké Británii. Jak ale serveru legalweek.com naznačila ředitelka HR Linklaters Jill Kingová, jde o časovou o shodu okolností a nikoli o záměr.

Jak to tedy s diverzitou právníků v Linklaters vypadá? Mezi partnery je 84 procent mužů a 16 procent žen. Mezi absolventy po škole je ale poměr výrazně odlišný - 49 procent mužů a 51 procent žen. Za "bílé" se z hlediska etnického původu označilo 89 procent partnerů. Mezi čerstvými absolventy univerzit (trainee) se tak ale ohodnotilo jen 65 procent. Jako asijský či asijsko-britský zatrhlo svůj původ 12 procent mladých právníků, ale jen 3 procenta partnerů. Mezi partnery byla jen 2 procenta etnických Číňanů, v kategorii "trainees" jich bylo 12 procent.

Padesát osm procent partnerů se označilo za křesťany, šest vyznává židovskou víru a 25 procent je bez vyzvání. U nejmladších právníků na pozici trainee jsou tato čísla v poměru 41 - 3 - 31 %.

Podle magazínu legalweek.com studie zároveň potvrdila názor senior partnera z konkurenční právní firmy Allen & Overy Davida Morleyho: sociální mobilita ve Velké Británii za poslední roky klesla. Snížil se počet mladých právníků, kteří univerzitu vystudovali jako první generace ze své bezprostřední rodiny.

Zdroj: ceskapozice.cz

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ze zahraničí   Zpověď. etnický původ   Zajímavosti ze světa   Právo   Právníci   HR  


Kategorie Právo

Věznice - Arizona - USAVěznice - Arizona - USA
Šerif Joe Arpaio vytvořil „stanovou věznici” proto, aby pomohl ušetřit státu Arizona miliony dolarů výdajů, které by jinak stál jakýkoliv jiný vězeňský komplex.


Za korupci v ČR trest smrtiZa korupci v ČR trest smrti
Jestli politici chtěli skutečně s problémem korupce něco udělat, mohli už dávno vyzkoušet osvědčené metody z minulosti.....


Kategorie Ze zahraničí

Série podivných sebevražd bankéřů (2)Série podivných sebevražd bankéřů (2)
Zprávy o sebevraždách bankéřů, ke kterým došlo rychle po sobě, v Londýně a v USA, se objevily na internetu koncem ledna. Dalo se předpokládat, že to třemi sebevraždami neskončí.


Čmuchání NSA není efektivníČmuchání NSA není efektivní
Americká špionážní agentura NSA tvrdí, že její hromadné monitorování telefonů a internetu posloužilo boji proti terorismu. Tento postoj americké vlády ale zpochybnila analýza neziskové skupiny New America Foundation.


Slavoj Žižek píše Naděždě z Pussy RiotSlavoj Žižek píše Naděždě z Pussy Riot
Členka protestní ruské hudební skupiny byla uvězněna na Sibiři, ale věznitelé dovolili, aby si dopisovala se slovinským filosofem Slavojem Žižekem.


Kde není pitná voda, tam pomůže reklamaKde není pitná voda, tam pomůže reklama
Billboardy podél silnic a dálnic u nás nemají příliš dobrou pověst a je snahou se jich postupně zbavit. V Peru ovšem přišli s netradičním vyžitím reklamních poutačů.


Kolumbie: prezident prý tajně jedná s FARCKolumbie: prezident prý tajně jedná s FARC
Prezident Juan Manuel Santos prý tajně jednal s představiteli FARC na Kubě. Rozjedou se po více než 10 letech mírové rozhovory?


Sýrie – Výbuch ve štábuSýrie – Výbuch ve štábu
Situace se rychle mění. V krizovém štábu vybuchla bomba, zahynulo několik vysoce postavených činitelů. Ze země utíkají denně tisíce lidí. Izrael pohrozil intervencí.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí