internetWEEK.cz menu TOPlist

Stvořil Bůh život? Zeptej se bílkovin...2. část

Stvořil Bůh život? Zeptej se bílkovin...2. část

Až budete číst jednotlivé důkazy předkládané v tomto článku, ptejte se sami sebe: „Který pohled tento důkaz podporuje? Vznikl život sám od sebe v „organické polévce“, nebo je tvůrcem života Bůh?“

 

Stvořil Bůh život? Zeptej se bílkovin...2. část

Klikni zde pro návrat k 1. části článku.

 

Bílkoviny musí dokonale pasovat

 

Když buňka vytvoří novou bílkovinu, musí se tato složit do přesného složitého trojrozměrného tvaru, který jí umožní napojit se na sousedící bílkoviny. Někteří vědci, aby znázornili jak přesně musí bílkovina pasovat, používají příklad ruky v rukavici. Jiní to připodobňují ke klíči, který musí přesně pasovat do zámku. Jak bílkovina ví, do jakého tvaru se má uspořádat?

 

Firma IBM vytvořila nejsilnější superpočítač na světě (Blue Gene, sestavený v roce 2005), aby se s tímto problémem složení bílkovin pokusil vypořádat. IBM vysvětluje, proč se ohromná kapacita tohoto superstroje má zabývat právě tímto problémem:

„Vědecká komunita považuje složení bílkovin za základní vědecký problém – za jednu z nejvýznamnějších „velkých výzev“... …jehož vyřešení může pokročit jedině aplikováním vysoce výkonných počítačových technologií...“

 

„Aby mohly být utvořeny bílkoviny, ribozomy spojují aminokyseliny do dlouhých řetězců. Tyto řetězce se stáčejí a skládají kolem sebe mnoha různými způsoby. Pouze jeden z těchto mnoha způsobů však dovolí bílkovině správně fungovat.“

 

„…bílkoviny se skládají do vysoce složitého trojrozměrného tvaru, který určuje jejich funkci. Jakákoliv změna v jejich tvaru dramaticky ovlivňuje funkci bílkoviny a dokonce ta nejjemnější změna v procesu skládání může způsobit nemoc.“ (IBM Research News)

 

Protože Blue Gene má ohromnou výpočetní sílu, bylo spočítáno, že pokud poběží nepřetržitě, bude mu trvat pouze „asi jeden rok, aby simuloval kompletní složení jednoduché bílkoviny“ (časopis Science, 12/17/99). Jak dlouho trvá složení takovéto bílkoviny živé buňce? Méně než jednu sekundu! Tento důkaz ukazuje na to, že Ten, kdo vynalezl způsob skládání bílkovin v buňkách, je mnohem inteligentnější než nejmodernější a nejvýkonnější superpočítač.

 

Jeden z výzkumníků IBM poznamenal: „To je absolutně úžasné. Ta složitost problému a jednoduchost, s jakou to tělo dělá každý den…“

 

Chaperony

 

Vědci zjistili, že specializované bílkoviny zvané chaperony nebo chaperoniny jsou životně důležité pro zakládání mnohých bílkovin na správná místa. Pohybují se s nově vytvořenými bílkovinami na místa v buňce, kde musí dokonale pasovat, mají-li správně fungovat. Na cestě jim chaperony pomáhají, aby se správně skládaly a potom jim pomáhají, aby přesně pasovaly na jejich místa. A jak se samy chaperony zakládají správně? Ony samy mají také své chaperony! To přidělává evolucionistům další vrásky. Jak se mohly první chaperony správně zakládat bez předem existujících chaperonů?

 

Vědci v laboratořích vykoumali, jak spojit aminokyseliny dohromady, aby utvořily některé z menších bílkovin. Pokud však nejsou všechny tyto aminokyseliny levotočivé a pokud nejsou bílkoviny složeny naprosto přesně, nejsou, pokud jde o biologickou aktivitu, o nic lepší než miniaturní špagety. Mohou být stejné chemicky, ale jsou naprosto nefunkční…

 

Adresování bílkovin

 

Ačkoliv je obrovské množství špatných míst, na které mohou bílkoviny doputovat, existuje jen jedno správné místo, na které každá nově vzniklá bílkovina patří a kde může fungovat. Problém je, že bílkoviny nejsou tvořeny na místě, kde budou používané a jsou bezcenné, pokud nenajdou ten pravý bod, kam patří. Jak bílkoviny nacházejí správnou cestu?

„…nově vzniklé bílkoviny obsahují řetězec aminokyseliny, který určuje jejich konečný domov.“ (Science News, 10/16/99)

 

Tento řetězech aminokyseliny, který určuje adresu, kam má bílkovina doputovat, je obvykle připojen jako ocas na konec delšího řetězce aminokyselin, které tvoří bílkovinu. Tento „ocas“ může být přirovnán k adrese na obálce.

 

Pokud vám toto nepřipadá jako pádný důkaz existence Stvořitele, zkuste vhodit hromadu dopisů do poštovní schránky aniž byste na ně napsali adresy. Pokud se na nich samovolně adresy vytvoří, napište mi. Rád bych takový zázrak viděl…

 

Science News uvedly:

 

„Bílkovina umístěná na špatné místo je mnohem vážnější problém, než ztracený dopis. Pokud bílkoviny v buňce nedosáhnou svého cíle, vznikají nemoci.“

 

V roce 1999 dostal Dr. Guenter Blobel z Rockefellerovy Univerzity v New Yorku Nobelovu cenu za medicínu za objev těchto aminokyselinových „štítků s adresou“, které vedou každou bílkovinu na její místo v buňce. Všechny dostupné důkazy potvrzují, že pro vytvoření správných informací pro každou adresu a vyjádření této adresy v kódu, vyžaduje inteligenci. Buňky nemohou žít, pokud se každá z jejich mnoha bílkovin přesně neutvoří a neobdrží také správný „štítek s adresou“. Celé by to prostě nefungovalo, pokud by nebyly všechny tyto podmínky správně splněny od samého počátku života.

 

Zapínání a vypínání bílkovin

 

Složité, co? To však není všechno. Nestačí, aby bílkoviny v buňce byly správně složené a poslané do správných míst. Buňka také potřebuje správnou dávku každé bílkoviny. Kdyby byla přítomna třeba jen jedna bílkovina, jejíž produkce by ve správný čas neskončila, byla by buňka touto bílkovinou brzy tak napěchována, že by praskla. Tvorba každé bílkoviny je, a musí být, zapínána a vypínána přesně ve správný okamžik.

 

Pokud byste tento problém hlouběji studovali, zjistíte, že existují určité části DNA, jejichž úkolem je říci buňce, kdy začít a kdy ukončit tvorbu určitých bílkovin. Opět je tu však problém. DNA nemůže zapínat nebo vypínat produkci bílkovin sama od sebe. Spolupracuje se specializovanými bílkovinami, se kterými tvoří spínač. Regulační části DNA ani regulační bílkoviny nemohou pracovat bez toho druhého. Už v čase vzniku první buňky tu musela fungovat perfektní spolupráce, aby mohlo docházet k zapínání a vypínání tvorby bílkovin. O nějakém vývoji tu nemůže být ani řeč. Všechny součásti musely vzniknout a fungovat najednou…

 

Pokud by první buňka neuměla správně zapínat a vypínat tvorbu bílkovin, tato buňka by zemřela. To je další naprosto evidentní důkaz existence Programátora, který zakódoval potřebné informace, který věděl, kdy se má produkce té které bílkoviny zapnout a kdy vypnout.

 

Takže?

 

Bílkoviny, které vytvářejí buňky nevznikají nikde v přírodě, ale pouze v již žijících buňkách. Důvod, proč jsou buňky schopny tvořit bílkoviny, je, že instrukce pro jejich tvorbu a jejich vypínání a zapínání jsou již obsaženy v DNA. Znovu opakuji, že pokud má bílkovina plnit svůj úkol, musí být její tvorba opatrně regulovaná, musí být správně složená a musí doputovat na správné místo. To všechno musí být splněno, jinak buňka nebude fungovat.

 

Učení o tom, že první buňka samovolně vznikla bez zapojení Stvořitele, má svůj původ v předvědecké představě, že jednobuněční tvorové byli primitivní. Tento nevědecký názor neobstojí proti dnešnímu poznání komplikovanosti DNA, RNA, buněčných membrán, bílkovin atd.

 

Autoři učebnic nahrazují vědecké důkazy ateistickou teorií. Studenti se neučí důležitá vědecká fakta, protože jsou v rozporu s touto ateistickou věroukou. Místo toho, jsou krmeni propagandou, která je v rozporu s vědeckým poznáním.

 

Ani vytváření bílkovin, ani jejich tvarování, adresování či regulování jejich produkce se nemohlo samo vyvinout. Žádná buňka nemohla žít, aniž by to všechno začalo fungovat správně a ve stejný okamžik. To jsou vědecká fakta – důkazy pro velice inteligentního Stvořitele, který plánuje dopředu.

 

Bůh je původcem a Pánem života. Svěříš mu ten svůj?

 

Zdroj: neuveritelnaodhaleni.cz

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ostatní   Potraviny   Mléko   Maso   Konspirační teorie   Konspirace   Jídlo   Bůh   Bílkovina  


Kategorie Potraviny


Biopotraviny: mýty a faktaBiopotraviny: mýty a fakta
Mnoho z nás si kupuje biopotraviny. Domníváme se, že jsou lepší, než obyčejné potraviny. Nemýlíme se však? Zde najdete mýty a fakta, která vám prozradí pravdu o biopotravinách.



Jsou lidé v USA odkázání na potravinové lístky?Jsou lidé v USA odkázání na potravinové lístky?
Na některých webech mimo mainstreamová média se objevily informace, že desítky milionů lidí ve Spojených státech jsou na potravinových lístcích. Je to pravda?



Zázračná zeleninaZázračná zelenina
Zelenina je důležitou součástí našeho života. Dává našemu tělu potřebné vitamíny. Slouží však i k dalším neméně důležitým účelům. Pojďme se podívat, kde všude ji můžeme ještě využít!



Neviditelná nukleární hrozba v jídleNeviditelná nukleární hrozba v jídle
Američané, kteří nenakupují pouze bio-potraviny, jsou nevědomými účastníky největšího potravinového experimentu, jaký kdy historie zaznamenala. Potraviny jsou zhodnocovány kobaltem 60, aby byly bezpečnější…



Vyrobeno v českých zemíchVyrobeno v českých zemích
Zvykli jsme si pojídat náhražky z hypersupermarketů. Ale pamatujete? Domácí tvaroh je hutný a chutný, máslo žluté a vláčné. Nejenže jsme zapomněli co je dobré. Ale při tom zatloukáme hřebíčky do rakve přeživších domácích zemědělců…



Jsme to, co jíme a taky na to dojedemeJsme to, co jíme a taky na to dojedeme
Bezdomovci popíjející poblíž supermarketů nekvalitní krabicové víno v mnoha lidech vzbuzují škodolibý úsměv. Jak něco takového mohou pít? Jenže ani my na tom nejsme lépe. Výsledky kontrol v minulém roce ukázaly, že si domů nosíme podobnou kvalitu...



Není sůl jako sůlNení sůl jako sůl
Češi ještě nedávno pravidelně jezdili za polské hranice nakupovat. Byli celí diví po tamních uzeninách a masných výrobcích. Teď se lidi bojí a u stánků s masem je prázdno.



Bakterie E. coli byla vyrobena bioinženýrsky, aby zabíjelaBakterie E. coli byla vyrobena bioinženýrsky, aby zabíjela
Hra s obviňováním zeleniny nadále pokračuje v celé EU, kde superodolný kmen e. coli postihuje pacienty a plní nemocnice v Německu.



Jezte zdravoJezte zdravo
Zdravé a dobré je to, čo sa vypestuje v našej blízkosti. Potraviny by mali byť čo najčerstvejšie, ovocie a zelenina prirodzene zrelé a nie zbierané predčasně.



Státní zemědělská a potravinářská inspekce Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Inspekce zajistila v Praze 4 - Libuši přes tři a půl tuny nevhodných potravin. Proč nedělá Státní zemědělská a potravinářská inspekce podobné razie také v supermarketech či hypermarketech?




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí