Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Není sůl jako sůl

Není sůl jako sůl

Češi ještě nedávno pravidelně jezdili za polské hranice nakupovat. Byli celí diví po tamních uzeninách a masných výrobcích. Teď se lidi bojí a u stánků s masem je prázdno.

Není sůl jako sůl

Polský hyenismus útočí

Ve světě je příliš nemusí, protože jsou s nimi časté problémy. Pracují polovičatě a nekvalitně. V českých obchodech hovoří raději anglicky, než rodnou polštinou, aby se s nimi jednalo na úrovni. Avšak stačí vykročit ze dveří krámu a už jsou zase polskými obyvateli, často si toho všimnou i prodavači, kteří za nimi jen nechápavě kroutí hlavou.

 

Nejdříve po České republice roztrousili obchody s ilegálními drogami, které se prodávaly jako sběratelské předměty. Tyto synteticky upravené drogy způsobily mnoha mladým lidem veliké zdravotní problémy. To je nezajímalo, distributoři a producenti šli jen za výdělkem. Další kauzou byl chov slepic, který byl rovněž nevyhovující…

 

Posypej si chodník i chleba!

A poté zase fópa, tentokrát v podobě nežádoucí přísady v uznávaných a velmi oblíbených masných produktech. Obrovský humbuk způsobilo objevení posypové soli v polských uzeninách. Dále se objevuje v mléku, pečivu a rybách. S největší pravděpodobností se dostalo některé zboží i mimo Polsko. Proto byly z Česka odstraněny polské výrobky.

 

Více než sto polských odběratelů používalo nakoupenou posypovou sůl v potravinářství. Sůl vzniká při chemické výrobě chlóru, jako odpad. Bylo zabaveno 700 tun posypové soli a přibližně 240 tun potravin, v kterých byla tato sůl obsažena. Posypová sůl existuje v polském potravinářství již několik let. Jaké škody na lidském zdraví si sebou odnesla, se zatím neví. Někteří lékaři jsou přesvědčeni o jejím rakovinotvorném účinku a devastaci ledvin.

 

Prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman již ztratil důvěru k varovnému systému EU...

 

Co všechno je ještě před zraky lidí skryto? Co přijde příště, chleba pečený bez mouky, sýry bez mléka, auta bez motoru?

 

Zdroje: YouTube.com, iHned.cz, dldgroup.cz
Ilustrace: kuchyňská NaCl

 

Další příspěvky autora:


Články ve stejných kategoriích:

Polsko   Potraviny   Zdravá výživa   Zajímavé video  


Kategorie Zajímavé video

Sonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci SaturnuSonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci Saturnu
Ještě žádná sonda se nedostala takhle blízko k Saturnu. Zatím jsme se mohli spoléhat jen na naše odhady založené na dosavadních zkušenostech s jinými oblastmi prstenců. Z toho jsme pak odvozovali, jak by mohla mezera mezi planetou a prstenci vypadat.


Zajímavé video: Jak udělat z rozbitných věcí nerozbitné?Zajímavé video: Jak udělat z rozbitných věcí nerozbitné?
Speciálním nástřikem ochráníte řadu věcí. Vejce vydrží pád ze 45 metrů. Unese Vás kelímek od limonády. Auto vydrží mlácení kladivem. A mají to na zdech Pentagonu...


Mnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné děníMnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné dění
Etnolog, antropolog, publicista a indián byl hostem u Daniely Drtinové. Udělejte si 23 minut času. Stojí to za to.


Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!
Byl publikován nespočet vědeckých prací, zpochybňujících účinnost vitamínových doplňků. Podle většiny z nich pravidelné užívání vitamínových doplňků ničemu nepomáhá. Naopak. Zvyšují riziko rakoviny nebo předčasné smrti!


Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?


Duševní nemoc viděná africkým šamanemDuševní nemoc viděná africkým šamanem
Z šamanského hlediska duševní nemoc signalizuje, že se „narodil léčitel“, říká psycholog dr. Malidoma Patrice Somé. Duševní nemoci jsou spirituální havárie, krize a člověk, kterému se dějí, potřebuje rituální pomoc.


Záhada skryté hmoty stále nerozluštěnaZáhada skryté hmoty stále nerozluštěna
Naše znalosti o vesmíru jsou založeny na pozorování a výzkumu pouhých 4% jeho celkové hmotnosti. Zbytek tvoří skrytá hmota a energie. O co se jedná, jak se projevují a jsme jim na stopě?


Výhody meditaceVýhody meditace
Západní věda odhaluje, že meditace není jen podivínský úlet, ale má pozoruhodné formativní účinky na lidské schopnosti a obecně na lidské zdraví a pocit štěstí.


Místo zločinu: Ground ZeroMísto zločinu: Ground Zero
Američané se stále dožadují pravdy o 11. září. Film 9/11: Explosive Evidence - Experts Speak Out předkládá základní důkazy, proč nemůžeme věřit tomu, že tři mrakodrapy v New Yorku zbourala dvě letadla.


TED: Zcenzurovaný projev Grahama Hancocka	TED: Zcenzurovaný projev Grahama Hancocka
Spisovatel Hancock pronesl na konferenci TEDx v Londýně v lednu 2013 řeč s názvem VÁLKA O VĚDOMÍ a byl zcenzurován. Neřekl nic špatného – ale mluvil otevřeně o současné společnosti a halucinogenních šamanských rostlinách. Někomu se to nelíbilo.


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí