internetWEEK.cz menu TOPlist

Rady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značky

Rady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značky

Získat si okruh zákazníků loajálních až fanatických k Vaší značce, to je cesta ke stabilnímu podnikání. Ať se nakonec rozhodnete pro jakoukoliv podnikatelskou příležitost.

Rady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značky

Předchozí díl je ZDE >>>

V globálním měřítku jsou to značky jako Apple nebo Coca-Cola. Z technologických firem dotahuje Samsung se svou divizí mobilních telefonů. Mezi automobilkami jsou to Honda a BMW. Je zde celá řada oděvních značek. V nábytku Ikea.

 

Tyto firmy mají oddané zákazníky, kteří by nešli ke konkurentům, ani kdyby ke svým výrobkům zdarma dávali peníze. V případě technologických firem je zde ovšem nemalý tlak na další vývoj, který musí minimálně s konkurencí držet krok. Což se nepodařilo například Nokii. Kdyby dnes v Apple žili jen z toho, že vymysleli PC (Personal Computer), dnešní svět by je znal jen z učebnic novodobé historie. Toto bude téma dalšího pokračování, zatím s pracovním podtitulem: „Proč je lepší Cola než Apple“.

 

V regionálním měřítku můžeme vysledovat podobné trendy. Lidé chodí pouze ke svému řezníkovi. Využívají jedinou taxislužbu. Kadeřnici. Mají svou oblíbenou restauraci. Pivo. Fotbalový klub. I to je v první řadě obchodní značka! Když jsou lidé spokojení, nemají v principu potřebu něco na svých zvycích měnit. Tato spokojenost je klíčem k úspěchu. A měla by být dále podpořena kvalitním marketingem. Příběhem. Aurou zajímavosti. Upřímností. Loajalita se v tu chvíli přenáší na přátele a dědí v rodině. Ta Vás může podržet i v těžkých obdobích, ve kterých by Vám jinak konkurence dala smrtící úder.

 

Usnout na vavřínech nemůžete nikdy. Ale v začátcích budete potřebovat spoustu nápadů a energie. Pokud nevymyslíte z marketingového hlediska něco nového a neotřelého, tak i peněz. Najít toho správného marketéra, pokud jím nejste sami, je v případě budování značky alfou a omegou úspěchu.

 

V dalším pokračování probereme avizované porovnání byznysu typu Apple a Coca-cola.

 

Pokud o pokračování nechcete přijít, začněte nás sledovat na Facebooku, G+ nebo Twitteru… Což je v podstatě jediná možnost, jak se nám můžete odvděčit za dělbu o naše know-how...

 

Čas si můžete pokrátit s naší abecedou podnikání – školou úspěchu. Nažhaví Vás a dodá Vám optimismu: http://internetweek.cz/abeceda-podnikani-skola-uspechu/abeceda-podnikani >>>

 

Další příspěvky autora: HBT


Články ve stejných kategoriích:

Podnikání   Abeceda Podnikání   Jak zbohatnout  


Kategorie Podnikání

Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?
Start-up je moderním označením začínajícího podnikání. Tyto nové příležitosti skrývají obrovský potenciál ale i riziko neúspěchu. Neúspěšné projekty většinou udělaly alespoň jednu z následujících chyb.


Potřebujete virtuální sídlo firmy? Nejlevnější? Tak neváhejte!Potřebujete virtuální sídlo firmy? Nejlevnější? Tak neváhejte!
Garantujeme Vám nejlevnější SKUTEČNÉ sídlo firmy v Praze. Pokud najdete levnější nabídku, srovnáme ji a ještě dáme 10% dolů. Ale neváhejte, naše kapacita je omezená!


8 startupů, které nás v poslední době zaujaly8 startupů, které nás v poslední době zaujaly
S fenoménem startupů je spojeno v první řadě Silicon Valey. Ale i v České republice se zrodila řada skvělých nápadů, které mohou dobít svět.


Vedení účetnictví může vypadat jinak. Jednoduše!Vedení účetnictví může vypadat jinak. Jednoduše!
Můžete mít účetní. Nebo můžete mít na své straně tým odborníků na daně, právo, reklamu, IT a marketing. Za cenu účetní. Navíc si ihned vyberete z přehledných balíčků služeb, jako u mobilního operátora.


Jak na odklad daní na poslední chvíliJak na odklad daní na poslední chvíli
Daně si můžete odložit nejpozději v pondělí 3. dubna 2017. Za nejnižší a konečnou cenu 1 800 Kč. Nebo dokonce zdarma. Jak na to?


Rady a tipy v čem začít podnikat I.Rady a tipy v čem začít podnikat I.
Můžete mít spousty nápadů. Ale musíte se rozhodnout, do čeho věnujete energii. Poradíme Vám jak. A pomůžeme Vás na nové nápady k podnikání nasměrovat. Není to na jeden článek, začínáme tak nový podnikatelský seriál…


EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?
Pořízení pokladního systému pro EET stát dotuje slevou na dani z příjmu ve výši 5.000 Kč. Je to utopie nebo najdeme tak levný pokladní systém?


Steve Jobs a jeho poslední  slova: Fake!Steve Jobs a jeho poslední slova: Fake!
Na smrtelné posteli měl pronést slova, u kterých se tají dech. Příliš se hnal za penězi a málo lásky dával svým bližním. A začal věřit v Boha. Kdo má trochu tušení, jak Jobs přemýšlel a fungoval, nemůže uvěřit. Tak nevěřte, je to nesmysl!


Jak na to, když se nedaří. Nejen v podnikání...Jak na to, když se nedaří. Nejen v podnikání...
Ať uděláte cokoliv, dopadne to pokaždé nějak blbě. A čím víc se snažíte, tím víc se v tom plácáte. Je to jako v bažině. Čím víc se budete plácat, tím horší to bude. Ven Vás dostane jen trpělivost, chladná hlava a naše patero...
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí