internetWEEK.cz menu TOPlist

Jaká je pravda o hraní počítačových her?

Jaká je pravda o hraní počítačových her?

Pokud bychom se zeptali českých rodičů, zda hry na počítači považují za škodlivé nebo naopak přínosné, asi bychom se dočkali odpovědi, že počítačové hry jsou škodlivé a měly by se dětem zakázat.

Jaká je pravda o hraní počítačových her?

Pokud bychom se zeptali českých rodičů, zda hry na počítači považují za škodlivé nebo naopak přínosné, asi bychom se dočkali odpovědi, že počítačové hry jsou škodlivé a měly by se dětem zakázat. Nicméně nic není tak černobílé jak se na první pohled může zdát.

Počítačové hry a jejich nevýhody

Mezi nevýhody počítačových her patří zejména skutečnost, že se většinou jedná o časově velmi náročnou formu zábavy, která je navíc tak chytlavá, že se děti jenom těžko loučí s hraním a po čase nejsou schopny myslet na nic jiného než na hraní a ven do přírody by je nikdo nedostal ani heverem. Nicméně tuto nevýhodu lze snadno přeměnit ve výhodu. Stačí vašim dětem stanovit přesné časové rozmezí, kdy si mohou hry zahrát a toto rozmezí důsledně dodržovat (například povolit 1 hodinu hraní každý druhý den, apod.).

Druhou často citovanou nevýhodou her na počítači je agresivita. V počítačových hrách (zejména v těch akčních) se často setkáváme s násilím a nutností zabíjet nepřátele. Děti si pak podobné vzorce chování mohou přenést i do normálního života. Přestože seriózní výzkumy na toto téma nikdy prokazatelně nezjistily, že by hraní počítačových her vedlo k agresivitě dětí, není radno toto nebezpečí podceňovat a vyplatí se dětem povolit jenom takové hry, které je nějakým způsobem obohatí (například výukové nebo logické hry, apod.).

Výhody počítačových her

Hry na počítači však mají i své výhody. Především jsou výborným nástrojem pro procvičení nebo výuku angličtiny. Zejména moderní RPG hry, kde je hodně postav a dialogů se mohou stát skutečně obrovskou motivací pro studium angličtiny. A to je jedině dobře. Navíc existují i jednoduché hry (takzvané online hry nebo flashovky), které pomohou vašim dětem zvládnout matematiku (například Math Shooter) nebo zlepší jejich logické myšlení (Sudoku či postřehové hry na hledání rozdílů).

Pravda o hraní počítačových her je tedy jednoduchá. Zákazy nic nevyřeší a pokud našim dětem umožníme hraní kvalitních a přínosných her a necháme je sedět u počítače jenom občas, rozhodně tím nic nezkazíme a neuděláme z našich dětí agresivní jedince.

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ostatní   Počítačové hry   PC hry   Hry na PC   Hry  


Kategorie Ostatní

Očkování: všechna pro i protiOčkování: všechna pro i proti
Každý, kdo se narodí zde, musí být povinně očkovaný. Necháváme se očkovat i dávkami, které nejsou povinné, ale mají chránit naše zdraví. Kupujeme si je dobrovolně, i když často mají mnoho vážných vedlejších účinků. Někdo je pro, jiný proti.


Rozhovor s Dianou Klibániovou, slečnou,  která si prošla peklem!Rozhovor s Dianou Klibániovou, slečnou, která si prošla peklem!
Když jsme zdraví, málokdo z nás si dokáže představit, že by se náš život mohl změnit během chvilky v holý boj. Dianě se to stalo. Byla jí diagnostikována rakovina kosti.


Mýty a fakta o šikaně na školáchMýty a fakta o šikaně na školách
Šikana se vyskytuje na většině škol a setkal se s ní téměř každý druhý žák. Přesto se školní šikana bagatelizuje a koluje o ní řada polopravd a mýtů...


Mýty a fakta: sexuální zneužívání dětíMýty a fakta: sexuální zneužívání dětí
Jako skoro všechno na tomto světě i sexuální zneužívání dětí má své mýty a fakta. Možná jsme se až doposud domnívali, že o této problematice víme vše. Mohli jsme se však opravdu zmýlit.


Navštívil vás duch? Nebojte se. Možná máte jen halucinaceNavštívil vás duch? Nebojte se. Možná máte jen halucinace
David Stannard trávil sám klidně večery ve svém domě ve východní Anglii a jednoho dne zjistil, že se s ním na televizi dívají další lidi. Nějaký školák a dva vojenští piloti RAF. Nebyli to však duchové, ale problém se zrakem.


Jak je to s letním a zimním časem. Zimní sice existuje, ale...Jak je to s letním a zimním časem. Zimní sice existuje, ale...
Čas, který používáme v létě, se nazývá letním časem, byť začíná na jaře a končí na podzim. Přesněji řečeno se jedná o Středoevropský letní čas (SELČ) a jeho cílem je poměrně diskutabilní úspora energie a tedy finančních prostředků.


Věštění: Budoucnost může být ukryta na dně šálkuVěštění: Budoucnost může být ukryta na dně šálku
Budoucnost můžeme předpovídat mnoha způsoby. Známé jsou především starodávné metody, jako je čtení z ruky, křišťálové koule a karet. Věštit se dá ale takřka ze všeho. Populární je věštba ze dna šálku!


Všechno o neandertálcíchVšechno o neandertálcích
Informace o našich prehistorických bratrancích neandertálcích se každým výzkumem rozšiřují a obohacují. Z nejnovějších informací jsme vytvořili obraz, jaký tento člověk byl a jak žil. Záhady ovšem zůstávají.


Zábava matek z USA – dítě, zobrazení dokonalostiZábava matek z USA – dítě, zobrazení dokonalosti
Ideální dětství každý vidí pro své dítě jinak. Většina holčiček si ale hraje s panenkami. Američtí rodiče jsou poněkud jiného názoru. Svým dcerám berou dětství a nutí je předčasně vyspět!


Příznaky transformacePříznaky transformace
Měníte se. Poznáte na sobě alespoň jeden z 51 symptomů spirituálního probuzení? Poradíme, jak s touto transformací naložit...
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí