internetWEEK.cz menu TOPlist

Paralelní svět uvnitř Země

Paralelní svět uvnitř Země

Starověcí moudří věřili, že existuje celý podzemní svět s podzemními tvory žijícími uvnitř planety. A i současní vědci nachází stále více a více důkazů k prokázání existence paralelních světů.

Paralelní svět uvnitř Země

Zdá se, že vědci nachází stále více a více důkazů k prokázání existence paralelních světů. Fyzikům na Stanford University se podařilo vypočítat hypotetické množství vesmírů, které byly vytvořeny v důsledku Velkého třesku. Podle nich vytvořil Velký třesk 10 na 1016 vesmírů. Je docela možné, že mohou existovat i uvnitř sebe, včetně naší planety. Proto je možné, že uvnitř Země existuje další skrytá planeta.

 

Teorie Duté Země není žádnou novinkou, můžeme sledovat její stopy již ve starověkých dobách historie lidské civilizace. Starověcí moudří věřili, že existuje celý podzemní svět s podzemními tvory žijícími uvnitř planety. Mnohým se může zdát, že to je pouze prvotní a naivní představa struktury světa.

Ve starověkém Řecku existoval mýtus o Tartaru – zlověstném podzemním světě. Filozof Anaxagoras (5. stol. n. l.) vytvořil model stvoření z ploché země obklopené sférou vzduchu a oblaky étheru. Psal o existenci paralelního světa s vlastními obyvateli, městy a dokonce nebeskými bytostmi. Jestliže je však Země středem vesmíru, kde tito lidé žijí? Žijí pod zemí?

Hypotézy o Duté Zemi uvnitř planety Země se objevovaly i později. Byly rozpracovávány Galileem, Franklinem a také Lichtenbergem.

V roce 1818 John Cleves Symmes doslova bombardoval americký Kongres, univerzity a prominentní vědce zprávami, ve kterých se pokoušel prokázat, že Země vznikla z několika soustředných sfér, které se otvírají na pólech.

Sovětský akademik Obruchev zastával názor, že v dávných dobách do Země narazil obrovský meteorit, který pronikl kůrou a uvnitř vytvořil dutinu.

Později americký výzkumník Cyrus Teed přišel s teorií, že naše Země může být vnitřní stranou velké koule a my tedy žijeme na úplně jiném místě, než se domníváme. Tuto teorii nazval Konkávní dutou Zemí.


Zkusme předpokládat, že podzemní svět dávných mýtů skutečně existuje a někdo ho skutečně obývá. Jak mohou takové bytosti vypadat? Mohou to být tajemná monstra, jejichž ne/existence znepokojovala lidstvo po staletí?

 

Zdroj: Pravda.ru

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Paralelní svět   Země   Existence paralelních světů   Velký třesk   Ze zahraničí  


Kategorie Velký třesk

Objev desetiletí? Potvrdili gravitační vlny a inflaciObjev desetiletí? Potvrdili gravitační vlny a inflaci
Astrofyzikové a kosmologové mají Vánoce. Malý dalekohled kdesi nedaleko jižního pólu možná potvrdil existenci gravitačních vln i slavné inflace, která uplácala vesmír takový, jaký dnes je…


CERN slouží vývoji nových zbraní, ne k hledání božské částiceCERN slouží vývoji nových zbraní, ne k hledání božské částice
Jsme zvyklí, že vědci mluví nesrozumitelně, korektně a snaží se nenarazit. Nositel Nobelovy ceny za fyziku Robert Laughlin patří k těm, kteří si neberou servítky.


Úchvatné video: Celá historie vesmíru v 90ti sekundáchÚchvatné video: Celá historie vesmíru v 90ti sekundách
Podívejte se na vynikající video, které zachycuje celou historii vesmíru od Velkého třesku po dnešek. Miliardy let během okamžiku!


Temná energie – noční můra vědcůTemná energie – noční můra vědců
Něco je jinak. Někde ve vesmíru je utajená síla, kterou neumějí vysvětlit ani ti nejlepší matematici světa. Nová generace kosmologů zpochybňuje naše základní porozumění vesmíru. Teorie Velké třesku tak úplně nefunguje.


Kategorie Ze zahraničí

Série podivných sebevražd bankéřů (2)Série podivných sebevražd bankéřů (2)
Zprávy o sebevraždách bankéřů, ke kterým došlo rychle po sobě, v Londýně a v USA, se objevily na internetu koncem ledna. Dalo se předpokládat, že to třemi sebevraždami neskončí.


Čmuchání NSA není efektivníČmuchání NSA není efektivní
Americká špionážní agentura NSA tvrdí, že její hromadné monitorování telefonů a internetu posloužilo boji proti terorismu. Tento postoj americké vlády ale zpochybnila analýza neziskové skupiny New America Foundation.


Slavoj Žižek píše Naděždě z Pussy RiotSlavoj Žižek píše Naděždě z Pussy Riot
Členka protestní ruské hudební skupiny byla uvězněna na Sibiři, ale věznitelé dovolili, aby si dopisovala se slovinským filosofem Slavojem Žižekem.


Kde není pitná voda, tam pomůže reklamaKde není pitná voda, tam pomůže reklama
Billboardy podél silnic a dálnic u nás nemají příliš dobrou pověst a je snahou se jich postupně zbavit. V Peru ovšem přišli s netradičním vyžitím reklamních poutačů.


Kolumbie: prezident prý tajně jedná s FARCKolumbie: prezident prý tajně jedná s FARC
Prezident Juan Manuel Santos prý tajně jednal s představiteli FARC na Kubě. Rozjedou se po více než 10 letech mírové rozhovory?


Sýrie – Výbuch ve štábuSýrie – Výbuch ve štábu
Situace se rychle mění. V krizovém štábu vybuchla bomba, zahynulo několik vysoce postavených činitelů. Ze země utíkají denně tisíce lidí. Izrael pohrozil intervencí.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí