internetWEEK.cz menu TOPlist

Paralelní svět uvnitř Země

Paralelní svět uvnitř Země

Starověcí moudří věřili, že existuje celý podzemní svět s podzemními tvory žijícími uvnitř planety. A i současní vědci nachází stále více a více důkazů k prokázání existence paralelních světů.

Paralelní svět uvnitř Země

Zdá se, že vědci nachází stále více a více důkazů k prokázání existence paralelních světů. Fyzikům na Stanford University se podařilo vypočítat hypotetické množství vesmírů, které byly vytvořeny v důsledku Velkého třesku. Podle nich vytvořil Velký třesk 10 na 1016 vesmírů. Je docela možné, že mohou existovat i uvnitř sebe, včetně naší planety. Proto je možné, že uvnitř Země existuje další skrytá planeta.

 

Teorie Duté Země není žádnou novinkou, můžeme sledovat její stopy již ve starověkých dobách historie lidské civilizace. Starověcí moudří věřili, že existuje celý podzemní svět s podzemními tvory žijícími uvnitř planety. Mnohým se může zdát, že to je pouze prvotní a naivní představa struktury světa.

Ve starověkém Řecku existoval mýtus o Tartaru – zlověstném podzemním světě. Filozof Anaxagoras (5. stol. n. l.) vytvořil model stvoření z ploché země obklopené sférou vzduchu a oblaky étheru. Psal o existenci paralelního světa s vlastními obyvateli, městy a dokonce nebeskými bytostmi. Jestliže je však Země středem vesmíru, kde tito lidé žijí? Žijí pod zemí?

Hypotézy o Duté Zemi uvnitř planety Země se objevovaly i později. Byly rozpracovávány Galileem, Franklinem a také Lichtenbergem.

V roce 1818 John Cleves Symmes doslova bombardoval americký Kongres, univerzity a prominentní vědce zprávami, ve kterých se pokoušel prokázat, že Země vznikla z několika soustředných sfér, které se otvírají na pólech.

Sovětský akademik Obruchev zastával názor, že v dávných dobách do Země narazil obrovský meteorit, který pronikl kůrou a uvnitř vytvořil dutinu.

Později americký výzkumník Cyrus Teed přišel s teorií, že naše Země může být vnitřní stranou velké koule a my tedy žijeme na úplně jiném místě, než se domníváme. Tuto teorii nazval Konkávní dutou Zemí.


Zkusme předpokládat, že podzemní svět dávných mýtů skutečně existuje a někdo ho skutečně obývá. Jak mohou takové bytosti vypadat? Mohou to být tajemná monstra, jejichž ne/existence znepokojovala lidstvo po staletí?

 

Zdroj: Pravda.ru

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Paralelní svět   Země   Existence paralelních světů   Velký třesk   Ze zahraničí  


Kategorie Velký třesk

Objev desetiletí? Potvrdili gravitační vlny a inflaciObjev desetiletí? Potvrdili gravitační vlny a inflaci
Astrofyzikové a kosmologové mají Vánoce. Malý dalekohled kdesi nedaleko jižního pólu možná potvrdil existenci gravitačních vln i slavné inflace, která uplácala vesmír takový, jaký dnes je…


CERN slouží vývoji nových zbraní, ne k hledání božské částiceCERN slouží vývoji nových zbraní, ne k hledání božské částice
Jsme zvyklí, že vědci mluví nesrozumitelně, korektně a snaží se nenarazit. Nositel Nobelovy ceny za fyziku Robert Laughlin patří k těm, kteří si neberou servítky.


Úchvatné video: Celá historie vesmíru v 90ti sekundáchÚchvatné video: Celá historie vesmíru v 90ti sekundách
Podívejte se na vynikající video, které zachycuje celou historii vesmíru od Velkého třesku po dnešek. Miliardy let během okamžiku!


Temná energie – noční můra vědcůTemná energie – noční můra vědců
Něco je jinak. Někde ve vesmíru je utajená síla, kterou neumějí vysvětlit ani ti nejlepší matematici světa. Nová generace kosmologů zpochybňuje naše základní porozumění vesmíru. Teorie Velké třesku tak úplně nefunguje.


Kategorie Země

Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!
V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!


Jaká je celková hmotnost všeho, co člověk vyrobil?Jaká je celková hmotnost všeho, co člověk vyrobil?
Vědci se pokusili odhadnout, kolik toho člověk na Zemi vytvořil a přetvořil.


Země v průběhu roku z vesmíru a něco navícZemě v průběhu roku z vesmíru a něco navíc
Podívejte se na záběry Země z vesmíru v průběhu jednoho roku ale také na přechod Měsíce přes Zemi a konečně také na nové snímky.


Země zažila před 3 miliardami let drtivou apokalypsuZemě zažila před 3 miliardami let drtivou apokalypsu
Nejen dinosauři museli zřejmě čelit ohromné srážce s kosmickým projektilem. Před 3 miliardami let se naše Země srazila s ještě daleko větším tělesem a následky byly jen těžko představitelné.


Jsme jen smítko ve vesmíruJsme jen smítko ve vesmíru
Pěkná videa srovnávají Zemi s ostatními tělesy Sluneční soustavy. Jsme jen malé smítko v ohromném vesmíru.


Nádherné fotografie Země z vesmíru Nádherné fotografie Země z vesmíru
Přírodní katastrofy, urbanistická díla, meteorologické jevy, výbuchy sopek nebo jen krásná příroda z výšky několika stovek kilometrů. Takový byl jeden rok na planetě Zemi očima družic a posádky Mezinárodní kosmické stanice.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí