internetWEEK.cz menu TOPlist

Zahrajte si legendární hru Mario

Zahrajte si legendární hru Mario

Nemusíte být vášnivým hráčem her, abyste ho znali. V 90. letech patři k hitu videoher, nyní je dostupný na internetu. Řeč je o Mariovi.

Zahrajte si legendární hru Mario

Mario nebo Super Mario se stal fenoménem videoher 90. let. Jedná se o koncepčně jednoduchou hru, kde postavička Mario či jeho výrazně méně slavný bratr Luigi překonávají nejrůznější překážky a postupně se prokousávají do vyšších levelů. Na konci celé hry je cílem porazit draka a vysvobodit půvabnou princeznu Peach.

 

Mario spatřil světlo světa v roce 1985 a jeho původ dobře popisuje známý vtip, který koluje internetem: Nebuď rasista, buď jako Mario! Je to italský instalatér, vytvořený Japonci, který vypadá jako Mexičan a mluví anglicky.

 

Duchovními otci Maria jsou Shigeru Miyamoto a Takashi Tezuka z japonské firmy Nintendo. Dnes je Mario dostupný v různých verzích i pro mobilní telefony. Nicméně pro většinu fanoušků, odkojených na videohrách, je asi stále nejlepší původní 2D verze s jednoduchou grafikou, která na vás dýchá herním středověkem.

 

Mario se stal také velmi populární díky melodii, která hru provází. Zejména první tóny znělky si člověk pamatuje i 15 let poté, co je slyšel naposledy (vlastní zkušenost).

 

 

Chcete si Maria vyzkoušet? Na flash aplikaci níže máte tu možnost.

Návod

Klikněte na Player Game

Poté si myší vyberte jednu z postaviček. Objeví se okno s instrukcemi, zavřete ho (close vpravo nahoře)

Šipkami na klávesnici dojděte do levelu 1 (šipka dolů, pak doleva) a dejte mezerník

Hra začíná. Chůze se ovládá šipkami (vpravo a vlevo), skáčete šipkou nahoru.

Pokud je Mario vylepšen, můžete mezerníkem střílet ohnivé kuličky

 

Pohybující se nepřátele je nutné přeskočit nebo jim skočit na hlavu, želvu (nebo co to je) jedním skočením na hlavu zastavíte, druhým ji ale uvedete do pohybu sem a tam, což není zrovna dobrý nápad! Nezapomeňte sbírat zlaté mince, později se budou hodit. V políčkách s otazníkem se může ukrývat překvapení, například houba, která vám dodá další život nebo hvězda, poskytující dočasnou nesmrtelnost.

 

Více her online si můžete zahrát na herním serveru poggo.cz

 

Video: YouTube

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

Online hry zdarma   Hry   Hraní na internetu  


Kategorie Online hry zdarma

World of Warcraft. Fenomén nebo online realita?World of Warcraft. Fenomén nebo online realita?
Dnes snad nenajdeme nikoho, kdo by tuto nejúspěšnější onlinovou hru neznal alespoň z doslechu. Někdo říká, že World of Warcraft (WoW) bere jako útěk od reálného života do života virtuálního. Ale co když neutíká vůbec nikam?


Kategorie Hraní na internetu

Pravidelný výdělek na ruletě? NesmyslPravidelný výdělek na ruletě? Nesmysl
Nový trend v internetové reklamě představují návody, jak pravidelně vyhrávat vysoké částky na elektronické ruletě v internetových kasinech. Všechny bez výjimky však představují jen jeden model zvaný Martingale. Jak daleko to s ním lze dotáhnout?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí