internetWEEK.cz menu TOPlist

10 nejvíc nebezpečných gangů na světě

10 nejvíc nebezpečných gangů na světě

Jaké jsou nejnebezpečnější gangy světa a čím se tak proslavily?

 

10 nejvíc nebezpečných gangů na světě

10. místo 18.th Street

Vznik: 1959 Oblast: Los Angeles, Arizona, západní a jižní část USA, střední Amerika Počet členů: 30 - 50 000

Etnické složení tvoří převážně imigranti z Mexika a Salvadoru, ale početnou část tvoří také asiaté, černoši, indiáni a běloši. I když jsou považovány za nejagrisevnější a nejnásilnější gang, v porovnání s ostatními gangy jsou 18th Street gangem "průměrným". Nejpravděpodobněji se jedná o největší gang v USA, popularitu si získávají hlavně u mladých,díky tomu jsou 18th Street přezdívána jako Childrens Army. Alarmující je fakt že 18th Street má na svědomí více než 17 00 vražd a zabití.

Svou solidaritu a soudružnost ke gangu projevují mimo jiné také tetováním po těle a obličeji znaky 18, XVIII nebo XV3. 18th Street velmi často falšují důležité dokumenty týkající se převážně pobytu v USA a poukázek na jídla pro rodiny členů. Zabývají se i obchodování s drogami s mexickým a kolumbijským kartelem. V posledních letech utrpěi velké ztráty v důsledku války s konkurenčními gangy. Jejich úhlavními nepřáteli jsou Mara Salvatrucha, Florencia 13 nebo American Power. Narozdíl od konkurenčních gangů se 18th Street vyznačuje velmi dobrou organizační strukturou, známým pravidlem je zákaz užívání tvrdých drog. Od roku 2002 jsou pod přísným dohledem LAPD, gang totiž zabil několik policistů.

9. místo Texas Syndicate

Vznik: začátek 70 let Oblast: Californie, Texas Etnikum: hispánci a bílí američané Počet členů: zhruba 1300

Texas syndicate, též zvaný jako Syndicato Tejano je kalifornský vězenský gang, který byl vytvořen ve věznici Folsom v Kalifornii. Jeho vznik byl reakcí na činnost dalších vězenských gangů, především mexických mafií a árijského bratrstva, kteří sužovali texaské vězně. Texas Syndicate původně vznikl jako sebeobrana proti těmto gangům. V roce 2000 měl gang údajně asi 1000 členů ve vězení a 830 na svobodě, jiné zdroje ale uvádějí, že členů Texas syndicate je až 19 000. Mají rozsáhlou kriminální činnost, jako jsou vraždy, provozování prostituce a hazardních her, vydíráním a obchodem s drogami. V gangu Texas Syndicate působí jakási hiearchie. Člen TS se nyzývá "hříšný", skupina členů "carnales", institucionální vůdce se nazývá "předseda". Přijímat nově členy TS může jen tzv. "kardinál".

Texas Syndicate má přísná pravidla, který musí dodržovat každý člen:

1. Být hispánský texasan (není striktně dodržováno). 2. Vždy se hlásit ke svým texaským bratrům. 3. Upřednostnit Texas Syndicate před čímkoliv jiným 4. Uvědomit si, že Texas Syndicate je vždy v právu. 5. Mít Texas Syndicate tetování (nejčastěji TS) 6. Nikdy nenechat bratra (jiného člena gangu) ve štychu. 7. Respektovat všechny členy 8. Nevypustit ven žádné informace týkající se gangu.

8. místo Aryan Brotherhood

Vznik: 1964 Oblast: Kalifornie, Ohio, Arizona, New York Etnikum: američtí běloši Počet členů: 15 000

Vězenský gang Aryan Brotherhood se dá popsat jako "bratrstvo bílých zločinců". Užívání nacistických symbolů nemá s politikou nic společného, jedná se ale o nejsnadnější vyjádření své rasové nenávisti. gang tvoří sice jen asi 1% vězenské populace, ale ve skutečnostijim je připisován podíl na jedné čtvrtině vražd uskutečněných ve věznicích USA. I když nepatří k největším organizacím, počtem vražd a brutalitou se řadí k nejhorším na světě. Aryan Brotherhood vznikl jako protest proti pronikání černých gangů do federálního vězenského systému. AB má sice své počátky v Kalifornii, ale rozšířili se do mnoha dalších zemí, především prostřednictvím svých členů propuštěných z vězení. Před získáním členství, musí rekruti prokázat svou oddanost zabitím osoby, kterou určí AB. Tento rituál se nazývá "Blood in - Blood" (krev za krev).

Členství ve skupině je považováno za smysl života, takže v zásadě jediným východiskem jak z gangu odejít je smrt. Každý, kdo se snaží opustit gang je zavražděn at už rukou člena AB, nebo předhozením jedince znepřátelenému gangu (Mara Salvatrucha, Balck Guerrilla Family, Nuestra Familia, Crips). Zrada se nezapomíná!

7. místo Wah Ching

Vznik: 1966 Oblast: San Francisko Etnikum: američtí čínané Počet členů: 4 000

Wah Ching známý jako "DUB C", je čínskoamerický pouliční gang. Jeho jméno se doslova překládá jako čínská mládež a gang byl původně složen převážně z přistěhovaleckých katonských chlapců z Honkongu, kteří se spojili proti čínanům narozených v USA. Od svého vzniku v roce 1966 se obyčejný pouliční gang vyvinul v sotisfikovanou zločineckou organizaci s mezinárodními kontakty.Členové gangu si vytvořili silné vztahy s asijskými skupinami organizovaného zločinu v Los Angeles, v Seattlu, ve Vancouveru, v Torontu, v Bostonu a v New Yorku. Vedle toho mají úzké vztahy s gangy v Honkongu. Jejich kriminální aktivity jsou: obchod s drogami, prostituce, pašování, obchod se zbraněmi, loupeže, násilná trestná činnost a vraždy. Většinu trestné činnosti v celém San Francisku a Los Angeles páchají právě příslušníci asijské komunity. Nejčastěji se jedná o mladistvé pachatele ve věku kolem 16 let. Wah Ching získal velkou mediální pozornost v roce 1977 při tzv. masakru v Golden Dragon. Několik vandalů zneuctilo hroby členů konkurenčního gangu Joe Boy a v následné přestřelce zemřelo několik členů gangu Joe Boy a mnoho dalších bylo zraněno. Další pozornost na sebe upoutali přestřelkou v herně plné lidí.

6. místo La Eme

Vznik: 1957 Oblast: Federální věznice USA a Jižní Kalifornie Etnikum: Latino Počet: 50 000

Mexická mafie známá jako La Eme je organizovaná zločinecká organizace, která patří k nejstarším a k nejmocnějším gangům ve Spojených Státech Amerických. La Eme vznikla na konci padesátých let, jejich zakladetelé se rekrutovali z řad členů gangu Chicano. Členové gangu jsou občas přezdívány jako Mexikanemi, což lze přeložit z jazyka Nahuatl jako "Kdo chodí s Bohem ve svém srdci". Členové gangu prokazují jistou úctu k dědictví Aztéků a Mayů, to ale nic nemění na faktu, že jejich hlavní činností jsou ilegální sázky, obchod s drogami, prostituce, pašování, obchod se zbraněmi, loupeže, násilná trestná činnost, zastrašování svědků, vydírání, vraždy. Tyto aktivity provádí gang jak uvnitř věznic, tak i mimo ně. Podle Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) má mexická mafie na svědomí i vraždy, které jsou připisovány gangu Arian Brotherhood.

La Eme a Arian Brotherhood jsou totiž spojenci proti afroamerickému gangu Black Guerilla Family. Prvních pouličních zločinů se se La Eme dopustila v roce 1971. Běloch jménem Joe "Protéza" Morga, byl respektovanou osobou mexického podsvětí a stal se vysoce postaveným členem mexické mafie. Jeho propojení s drogovými dealery pomohlo připravit základnu pro distribuci narkotik v celé Kalifornii. V roce 1995 federální úřady Spojených Států Amerických obvinily 22 členů mexické mafie a to na základě vyšetřování, které bylo zahájeno na popud protikorupčních organizací.Členové mafie byli obviněni z trestných činů únosů, vydírání a vražd. Jeden ze zatčených Benjamin "Topo" Peters byl údajně nejvýše postaveným členem mexické mafie.

Vysoce postavení členové gangu La Eme, kteří jsou zavřeni na samotce 23 hodin každý den, stále komunikují se svými spolupracovníky. Jsou schopni domluvit se prostřednictvím odposlechů, kdy vyklepávají domluvený kod na vodovodní potrubí ve vězení, nebo pomocí pašovaných dopisů. Od členů mexické mafie se očekává určitá loajalita vůči gangu, odmítnutí nebo nedokončení zadaného úkolu je trestán smrtí. Podle jakési nepsané ústavy gangu může být zabit člen gangu, který se dopustí jednoho z následujících přestupků:

1. udavačství policii 2. homosexualita 3. zbabělost 4. prokázání neúcty vůči členům gangu

5. místo Crips

Vznik: 1969 Oblast: USA Etnikum: Afroameričané Počet členů: 30 - 35 000

Crips je extrémně agresivní pouliční gang, který ztratil svou černošskou exkluzivitu a zaměřil se na přijímání členů různých ras. Jsou nesmiřitelným soupeřem gangu Bloods. Crips jsou proslulý vraždami, obchodem s drogami, ozbrojených loupeží a různých přepadení. Členem gangu dříve býval i známý raper Snoop Dog. Crips je jedním z nejstrarších, největších a nejničivějších gangů v USA. Není to jednotná organizace, jsou roztroušeni do jednotlivých skupin a zarážející je fakt, že tyto skupiny dokonce soupeří mezi sebou. Členy gangu Crips jsou mladí afroameričané ve věku 12 - 24 let. Gang založil Stanley Williams společně s Raymondem Washingtonem. Ti původně patřili k Černým panterům. Zpočátku neexistovali žádní vůdci, jednalo se o přirozené vůdce, kteří se do čela dostali díky svému osobnímu charismatu a vlivu. Příslušníci gangu projevují svou sounáležitost ke Crips hlavně modním stylem (tetování nikoli), nosí převážně drahé a sportovní oblečení s modrým motivem.

Raymond Washington: Byl zabit ve svých 25 letech za nevyjasněných okolností. Prý byl zabit členy gangu Bloods, jiní zase tvrdí, že ho zabili členové gangu Crips, protože Raymond Washington byl proti ozbrojenému násilí a usiloval o usmíření mezi znepřátelenými gangy. Raymond Washington jako původní zakladatel později neměl prakticky žádný vliv na organizaci gangu Crips.

Stanley Williams: V roce 1981 byl odsouzen za čtyřnásobnou vraždu k trestu smrti. Byl převezen do věznice v San Quentinu, za své násilnosti byl ale poslán do izolace, kde strávil následujících 6,5 roku. Během tohoto pobytu se Stanley začal vzdělávat, poznal, že násilí nic neřeší a stal se zastáncem míru. Za pomoci novinářky Barbary Cottman Becnelové začal psát náučné knihy pro děti o škodlivosti násilí. Vydal celkem 9 titulů během 3 let. Williamsova snaha vycházela z jeho přesvědčení o chybě, kterou udělal když založil gang, který se změnil ve stroj na zabíjení. Za své aktivity byl nominován na Nobelovu cenu míru a Nobelovu cenu za literaturu. V prosinci 2005 zamítl kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger odvolání a stanovil datum popravy. Ta byla provedena 13. prosince 2005 ve věznici San Quentin. Williams byl usmrcen injekcí i přes odpor tísíců protestujících před věznicí. Stanley Williams zemřel ve věku 51 let po 26 letech ve vězení.

4. místo Bloods

Vznik: 1972 Oblast: USA Etnikum: Afroameričané Počet členů: 20 000 - 30 000

Pouliční gang Bloods začal působit na střední škole Centennial v Camptonu v Kalifornii a původně byl známý jako gang Pirus. Byl založen na ochranu před útoky gangu Crips a jiných pouličních gangů, postupně se ale začal zaměřovat na kriminální činnost. Jejich zločinecké aktivity se od jejich úhlavního nepřítele gangu Crips příliš nelišily, dokonce používaly stejné taktiky boje.

Pak změnili jméno z Pirus na Bloods a jednotlivé skupiny začaly koordinovaně bojovat proti Crips. Bloods mají svou vlastní taktiku v oblasti nabírání nových členů, ty jsou přijímány na základě jejich dobrovolného rozhodnutí a nebo jenom proto, že se cítí být ohroženi. Členové Bloods často kombinují členství s jinými skupinami, aby mohli provádět další trestnou činnost, zejména obchod s drogami. Přestože Bloods jsou obvykle rozděleny do malých skupin, jsou potenciálně mnohem nebezpečnější než jejich konkurenční gang Crips, a to díky jejich vyjímečné agresivitě. Stejně jako Crips, chtějí být členové Bloods neustále v centru pozornosti. Je třeba říct, že to jsou hlavně drzé a arogantní osoby a je naivní se domnívat, že někdy projevují svou slabost. Členy gangu spojuje obecný obdiv k násilí a ke krvi, která pro ně má velký význam (blood - krev). Proto nosí převážně červené oblečení. Typické pro Bloods je používání žiletek a nožů při útocích.

Vůdce není volen, velkou roli zde hraje jeho osobní charisma a samozřejmě také určitá bezohlednost a sklon k násilí. Řadoví členové se nazývají "soldiers" (vojáci), je jim většinou mezi 16 - 22 lety. Vojáci jsou vycvičeni tak, aby pro ně plnění zadaného úkolu byla čest. Jsou ale hodně nevyzpytatelní a nebezpeční, protože jsou ochotni použít násilí třeba jen proto, aby si získali respekt ostatních členů.

3. místo Primeiro Comando de Capital

Vznik: 1993 Oblast: Brazílie, Sao Paolo

Primeiro Comando de Capital (PCC) je jedním z nejnovějších brasilských gangů. PCC bylo založeno v roce 1993 nejzarytějšími zločinci v saopaulské věznici Taubate, gang ale zůstal v utajení až do února 2001, kdy zorganizoval největší vězenskou vzpouru v dějinách Brazílie. Neformálním vůdcem PCC byl Idemir Sombra přezdívaný Stín nebo Otec, který prostřednictvím mobilního telefonu zkoordinoval rebelii ve 29 věznicích v Brazílii. Konflikt si vyvolal desítky životů jak na straně policie tak na straně vzbouřenců. Sám Sombra byl při vzpouře ubit k smrti.

PCC byla založena jako organizace s jasným politickým názorem, jehož cílem byl boj proti útlaku uvnitř vězenského systému Sao Paula. Hlavním důvodem ale zřejmě byla pomsta za smrt 111 zajatců, obětí tzv. masakru v Carandiru ze dne 2. října 1992. Tehdy vězenská policie zaútočila na nyní již zaniklé vězení Casa de Detencaoa zabila vězně z 9. pavilonu, kteří vyvolali vězenskou vzpouru.

PCC má na svědomí také řadu únosů, podílí se na obchodu s drogami a bankovních přepadení. Zaměřují se také na civilní terče, jsou známy případy několika desítek zapálených autobusů nebo odstřelení bankovních institucí. Gang je převážně financován svými členy. Každý člen musí platit měsíční poplatek, který je podstatně vyšší, pokud je člen na svobodě. Nynejší vůdce PCC přezdívaný jako Playboy, pod jehož vedením gang uskutečnil v roce 2003 vraždu soudce Antonia Machada Diase, je dnes zadržován za bankovní loupež v nejpřísněji střeženém vězení (tzv. Supermax vězení). PCC ovšem oznámila svůj záměr využít vězenské vzpoury a demoralizovat tím celou brazilskou vládu.

2. místo Mungiki

Vznik: 80 léta 20. století Oblast: Kena Etnikum: Čerošské Počet členů: 500 000

Mungiki je radikální sekta, která působí v chudých oblastech africké Keni, zejména v hlavním městě Nairobi. Je to politicko - náboženská sekta a oficiálně zakázaná zločinecká organizace. Mungiki ale působí dál bez jakýchkoli komplikací a stále sílí.

Mungiki tvoří převážně mladí příslušníci kmene Kikuju. Členové hlásají návrat k původním africkým tradicím, odmítají křestanství, pokrok i jakékoli spojení se západním světem, modlí se k bohu hory Kena. Žádný Mungiki se nesmí dostat do kontaktu s neobřezaným. Ženská i mužská obřízka je jedním z hlavních přikázaní, které musejí všichni Mungiki bezpodmínečně dodržovat. Sekta, jejichž název v překladu znamená "dav", nebo "množství", se inspirovala myšlenkami kenského povstaleckého hnutí Mau Mau. Po vzoru jeho bojovníků nosí členové Mungiki vlasy smotané do drdů. Jejich hlavním záměrem je nastolit v zemi vlastní vládu a pravidla, a to velmi brutální cestou. jejich oblíbená praktika je stínání hlav, nebo rozsekání mačetou. Jejich oběti jsou nejčastěji nevinní civilisté, ženy a děti nevyjímaje.

Mungiki mají peníze, moc a vliv, ovládají obchod se zbraněmi, drogami a dokonce i obchod s odpadky. Z vězení hnutí momentálně řídí bohatý kikujský obchodník Maima Njenga a to bez větších potíží. K Mungiki totiž patří také příslušníci armády a polocie, v parlamentu sedí podplacení politici, hájící jejich zájmy, členy jsou podnikatelé i příslušníci intelektuální elity. Pradoxem je, že spousta vlivných Mungiki je činná v oblasti charity a podpory veřejného života a jejich aktivity jsou společensky velmi prospěšné.

Mungiki mají na svědomí kmenové čistky a etnicky motivované vraždy. Strach ze současného nárůstu vlivu Mungiki má prakticky každý, kdo nepatří ke kmenu Kikuju.

Příběh Josepha N. Joseph je čtrnáctiletý kluk, který žije společně s rodiči v plechové boudě v nairobském slumu. Jednou vtrhla do jejich příbytku skupina mladíků vyzbrojených pistolemi a mačetami. Členové Mungiki přišli naverbovat nové ovečky. Rodičů skrčených v koutě si nevšímali a srazili Josepha na zem s jednoznačným ultimátem: Staneš se naším členem, nebo ti usekneme hlavu. Jeden z mladíků vytáhl z batohu kanystr plný krve a flakon s jakýmsi svatým olejem, kdyby se Joseph nechal zlomit a nechal si rituálně potřít obličej směsí krve s olejem, stal by se nezvratně členem sekty a propadl by jejím pravidlům.

Joseph se ale pokusil vyjednávat, prosil o den na rozmyšlenou. Vrhli se na něj a nepřestávali ho bít, dokud neležel v kaluži krve. Pak odtáhli s varováním, že se vrátí. Joseph následně sebral poslední síly a utekl do jednoho z center pro děti ulice, které provozuje slovenská Universita svaté Alžběty. Zde se v současné době skrývá, protože mu jeho rodiče nemohou poskytnout dostatečnou ochranu.

Tohle je příběh, jichž se v nairobských slumech denně dějí desítky.

1. místo Mara Salvatrucha

Vznik: 1980 Oblast: esverní a střední Amerika Etnikum: Latino Počet členů: zhruba 100 000

Mara Salvatrucha alias MS 13 dělá ze všech konkurenčbích gangů neškodné blbečky. MS 13 je nejnebezpečnější gang, s jakým je možné přijít do styku. Gang vznikl především následky občanské války v Salvadoru, gang je tedy tvořen převážně salvadorci. Salvadorci houfně emigrovali do USA, kde chtěli začít nový život. Nebyli zde ale vítáni a to především mexickou mafií, v ulicích navíc řádily místní gangy. Salvadorci byli nemilosrdně zabíjeny, hlavně ta mladší část. A tak si na svou obranu založili vlastní gang -Mara Salvatrucha (jeden z možných překladů je mara - jako mazaný a salvatruchas, což je označení pro Salvadorské Osvobozenecké Jednotky).

MS 13

Jejich gestikulace je velice populární, často připomíná písmeno M nebo dábelské rohy.

Nově založený gang se překvapivě rychle zabydlel, místní gangy zaskočil a prakticky zničil. Velice brzo se stal v okolí známý svou brutalitou, protože mnoho zakládajících členů mělo bojové zkušenosti z cvičení u partyzánských jednotek.

Mara Salvatrucha se bleskově rozšířila, dnes mají zastoupení pomalu po celém světě. Členy gangu poznáte podle jejich četného tetování, které mají na horní polovině těla a hlavě. Jejich nejčastější znaky jsou MS 13, nebo různé bojové masky. Obvyklé také bývají 3 tečky vytetované mazi palcem a ukazováčkem, Písmena M a S se dokonce objevují i na horních víčkách. Ti "klidnější" si pak tetují pouze krk.Jejich barvy jsou černá, okrová, poučtní maskáčová a hnědá. Kromě toho sebou také nosí cáry modrých a bílých látek, které symbolizují vlajku Salvadoru. Jejich aktivity jsou obchodování s drogami, obchod s lidmi ( dokonce i s dětmi!!!), nájemné vraždy a silné ozbrojování svých členů. Známé jsou především jejich brutální metody vraždění s mačetami. MS-13 za sebou nechává rozsekaná těla s useknutými hlavami. FBI už bere zohyzdování mrtvol jako jejich značku.

Pro příjímání nových členů, mají Mara Salvatrucha speciální pravidlo - brutální bití po dobu 13 sekund.

Páchají násilí na civilistech, stejně jako na členech konkurenčních gangů a nezdráhají se utkat dokonce i s vládními institucemi. V roce 1997 MS-13 přepadli a zabili syna hondurasského prezidenta. Jeho tělo bylo zohyzděno vyrytým nápisem "víc lidí zemře....příští oběti budou policisté a novináři". V roce 2004 dostal podobné zprávy na zohyzděných tělech prezident Guatemaly.

Vyhrožování vládě se týká i masakr v Hondurasu z roku 2002 kdy MS-13 přepadli civilní autobus a pobili 28 lidí včetně 7 dětí. Po celém autobuse pak byly krvavé nápisy vyhrožující vládě.

Mara Salvatrucha systematicky vyvražduje lidi, kteří spolupracují s orgány činnými v trestním řízení.

S reakcí na dění přišel první Honduras. V zemi se objevily anti-gangovské jednotky, které měly právo zatknout kohokoliv, kdo vypadal jako člen MS-13. Jejich tetování byl dostatečný důvod na uvěznění na 12 let. Tyto "jednotky smrti" ale začali být tvrdě kritizovány veřejností i médii, nebot došlo k mylným závěrům a bylo zatčeno několik nevinných civilistů. Jednotky smrti byly definitivně staženy, když vypluly na povrch jejich činnosti. Např. v hondurasském vězení byli upáleni 2 členové MS-13, v jiných věznicích bylo upáleno nebo udušeno až 103 členů MS-13. O hiearchii gangu se ví jenom to, že jejich přední představitelé bývají často zrazeni a zavražděni vlastními lidmi. Např. nedávno byl zavražděn jeden ze zakladatelů gangu Ernesto "Smokey" Miranda, který se poslední dobou svého života zabýval studií práv a aktivně varoval děti před gangy.

Zdroj: stalose.mypage.cz

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Nejnebezpečnější gangy světa   Gangy   Mafie   Pouliční gangy   Rvačky   Zabítí   Vražda   Vraždy   Ze zahraničí   Deset NEJ  


Kategorie Deset NEJ


Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů
Když tělo zemře, duše se znovuzrodí v novém. Řada lidí si na své minulé životy pamatuje. Přinášíme deset velmi pozoruhodných příběhů reinkarnace...



10 odborných předpovědí, které vůbec nevyšly10 odborných předpovědí, které vůbec nevyšly
Předvídání budoucnosti je jako věštění z koule. Zejména, pokud chcete tvrdit, že je něco nemožné...



10 nej: Zfalšovaná UFO videa10 nej: Zfalšovaná UFO videa
Následující zfalšovaná UFO - videa byla jako hitparáda sestavena pro zábavu z nabídky na Youtube. Zájemci o fenomén UFO se na ni určitě rádi podívají. Je to poučné.



10 nejzdravějších semen na zemi 10 nejzdravějších semen na zemi
Semena většinou obsahují spoustu zdraví prospěšných látek, ale je nutné je jíst syrová. Teplo jim nesvědčí, natož pražení. Můžeme je ale namočit, rozemlít nebo z nich udělat kaši. Nepoužívejte k jídlu semena solená nebo potažená cukrem.



10 lidí s neuvěřitelnými schopnostmi10 lidí s neuvěřitelnými schopnostmi
Mutanti s pohádkovými vlastnostmi se vyskytují hlavně v amerických filmech. Ale i někteří obyčejní lidé kolem nás mohou mít schopnosti, nad kterými zůstává rozum stát. Následuje žebříček deseti z nich, jak je vybral časopis amazingbeautifulworld.com.



Pravěká NEJ – Jak staré jsou lidské vychytávky?Pravěká NEJ – Jak staré jsou lidské vychytávky?
Pravěk bývá považován za primitivní. Ale naši předkové byli velmi nápadití a šikovní. Kromě zbraní uměli také vyrábět všemožné nástroje, jehly na šití i píšťalky, dokázali ušít pohodlné a odolné boty stejně jako vydlabat ze stromů první lodě.



10 trendů (de)formujících civilizaci a východisko10 trendů (de)formujících civilizaci a východisko
Hodně lidí cítí, že se nacházíme v době velkých změn. Ale o jaké změny přesně jde? Abychom na tu otázku mohli odpovědět, musíme prozkoumat současné trendy vývoje a pokusit se porozumět, kam směřují.



Rupert Sheldrake: 10 vědeckých dogmatRupert Sheldrake: 10 vědeckých dogmat
Britský vědecký disident promluvil v Londýně kriticky o současné vědě. Vyvolal poprask. Pustili se do něj skeptici. TED stáhl jeho projev ze svých stránek a byl obviněn z cenzury. Skandál byl na světě.



10 technologií, které mění svět10 technologií, které mění svět
Na trhu se v posledních letech objevují stále častěji technologické vychytávky, které výrazným způsobem mění svět a ovlivňují naše životy. Podívejte se na přehled 10 největších.



10 nejzajímavějších paranormálních schopností10 nejzajímavějších paranormálních schopností
Takzvané paranormální jevy většina lidí na Západě pokládá za nesmysly. Nicméně ony formovaly naši minulost více, než tušíme. Také proto vznikl tento žebříček záhadných schopností.




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí