Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Nezávislý novinár hovorí o tom, čo zažil v Libyi

Nezávislý novinár hovorí o tom, čo zažil v Libyi

Mahdi Nazemroya kanadský občan, sa stal jedným z nezávislých zdrojov informácii o situácii v Libyi. Preložil som časť jeho rozhovoru s Morrisom Hermanom.

Nezávislý novinár hovorí o tom, čo zažil v Libyi

Mahdi Nazemroya kanadský občan, sa stal jedným z nezávislých zdrojov informácii o situácii v Libyi. Preložil som časť jeho rozhovoru s Morrisom Hermanom.

Mahdi bol najskôr ubytovaný v hotely Rixos spolu s novinármi s BBC, CNN atď. a ako jeden z mála, informoval o dianí v Líbyi, kde bol tri mesiace inak ako oficiálne Angl. USA, či Fr. média. Podľa jeho slov po útoku na Tripoli sa časť novinárov prestala tváriť ako novinári – ukázalo sa – podľa jeho slov , že sú to agenti MI6 a CIA a začali ho zastrašovať aby ďalej nepokračoval v spôsobe informovania v rozpore s ostatnými. Po tom ako sa Kaddáfiho sily stiahli z okolia hotela – rebeli ho vyrabovali a novinári sa báli o život. Nakoniec všetkých previezol červený kríž do hotela Corinthia na plážach Tripoli. Pre novinárov bola vyslaná loď, ale zo zoznamu pasažierov ho na poslednú chvíľu vyškrtli a tak si musel zháňať prepravu na Maltu sám – obával sa, že jeho život je v ohrození zo strany vyššie spomínaných “novinárov” a tak sa obrátil o pomoc na Ruskú a Iránsku ambasádu, pomoc mu ponúkla aj Kubánska ambasáda, podľa jeho slov mu veľmi pomohol aj Maďarský veľvyslanec v Tripoli. Nakoniec sa mu podarilo na preplnenom člne preplávať 31.8. na Maltu. A teraz už jeho svedectvo z posledných dní v Tripoli:

Preložil som niekoľko odpovedí od 7 minúty rozhovoru

Mahdi: keď sme šli do prístavu (30.8.2011) videli sme čo sa deje na Zelenom námestí – mohutný boj, never, že Tripoli padlo.

Morris: myslíš streľba z ťažkých guľometov

Mahdi : Áno, ťažké guľomety, samopaly AK 47 atď. A deň pred tým, NATO bomardovalo, tam kde sa nemohli povstalci pohnúť z miesta a musím ti povedať, že som videl špeciálne jednotky na vlastné oči.

Morris: A odkiaľ boli?

Mahdi: z Talianska!  Áno, Taliansko v tom ide od začiatku.

…..

Mahdi: Ničia Líbyu (bombardéry NATO), miesta kde som bol predtým som nespoznával, vyzerá to tam horšie ako v Bejrúte počas občianskej vojny.

……

Mahdi: Niečo ti poviem, čo som počul – NATO bombardovalo pochod, pochod nesúci zelené vlajky. Bombardovali veľký pochod.

…..

Mahdi: stále prebiehajú ťažké boje v Tripoli a jeho predmestiach, v Sirte sa stála bojuje, v Sirenejke sa bojuje, v   západných horách sa bojuje, všetko je v pohybe a Kaddáfy má stále veľkú podporu.

Celý rozhovor v angličtine:

http://www.youtube.com/watch?v=RDR_NBUK8jk

Zdroj: Warfare.blog.cz

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Blog   Pravda   Libye   Tripolis   Válka   Válka v Libyi   NATO   OSN   Ze zahraničí  


Kategorie NATO

Jak se mají černoši v Libyi?Jak se mají černoši v Libyi?
Jak známo, v Libyi vládl nenasytný diktátor, který tyranizoval zdejší obyvatele. Proto se NATO zapojilo do vojenské mise a pomohlo zdejším obyvatelů v boji proti nenáviděnému tyranovi. Byl jím Muammar Al-Kaddáfí. Alespoň tak nám to tvrdila média.


Porcování LibyePorcování Libye
Zatímco občané Libye jásají nad mrtvolou padlého tyrana, o jejich zemi se rozhoduje daleko od nich. Co a proč se děje v Libyi?


Turecká cestaTurecká cesta
Turecký premiér Erdogan se stal v arabských hlavních městech, která nedávno navštívil, hrdinou. Velebil arabské demokratické probuzení a zároveň odsoudil izraelské politiky.


Libyjský masakr v městě Tripolis – humanitární bombardování v praxiLibyjský masakr v městě Tripolis – humanitární bombardování v praxi
V neděli 21.8. 2011 pronikly první povstalecké jednotky do hlavního města Tripolisu a téměř bez jakéhokoliv odporu se dostaly až na tzv. Zelné náměstí v centru.


Všichni a všechno se zblázniloVšichni a všechno se zbláznilo
bláznili se lidé. Paradoxně se stáváme obětí vlastního stylu života, ztratili jsme soucit s okolním světem a vnímáme jen vlastní zájmy na úkor lidí a světa jako celku. Vše je pryč, dnes morální žebříček nahradily peníze.


NATO - jsou to také teroristi?NATO - jsou to také teroristi?
NATO v Libyii má na starosti pouze mírové mise v zahraničí. Zda do takové mírové mise patří i bombardování vysokých škol, už samozřejmě občanům, kteří tahle zvěrstva financují ze svých daní, nikdo nevypráví.


Philadelphský experiment – projekt RAINBOWPhiladelphský experiment – projekt RAINBOW
Je 25. Července 1943 a torpédoborec USS Eldridge právě připlul do doků v USA. Zapsal se do dějin jedním z nejzáhadnějších vědeckých experimentů vůbec. Neviditelnost, cestování časoprostorem a lidé procházející pevnou hmotou.


Kategorie Válka

Bude světová válka? 1914-2014Bude světová válka? 1914-2014
Američan Walter Russell Mead, profesor zahraničních vztahů a humanitních věd na Bard College, porovnal politickou situaci před první světovou válkou se současnou mocenskou situací ve světě.


Děti a válkaDěti a válka
Britská charitativní organizace velmi netradičním způsobem ukazuje hrůzy války a jejich vliv na děti. V krátkém videu se podíváte, jak by vypadal život malé dívky, pokud by Velkou Británii zasáhla válka.


 Mexiko na pokraji občanské války Mexiko na pokraji občanské války
Válka drogových kartelů může v Mexiku přerůst v občanskou válku. Proti sobě stojí nejen federální síly ale také dobře vyzbrojená domobrana a kartel Templářských rytířů. Podívejme se podrobně na příčiny a počátky konfliktu, který sleduje celý svět.


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí