internetWEEK.cz menu TOPlist

Věřte - nevěřte

Věřte - nevěřte

Nevysvětlitelné záhady, které upoutaly zájem tisku. Pojďte je odhalit s námi.....

Věřte - nevěřte

Setkání s mrtvým


Během druhé světové války působil britský komik Michael Bentine jako mladý pilot na letecké základně Wickenby v hrabství Lincolnshire. Předtím, než Bentine odjel na dvoudenní volno na návštěvu rodiny do Londýna, spatřil svého přítele, navigátora potučíka Walkera. Walker právě dokončil první kolo předepsaných třiceti vzletů do bojové akce. Bylo zřejmé, že se po takovém výkonu chystá na dovolenou k ženě a dětem.


Bentine se vrátil z propustky krátce před půlnocí. Byla jasná, měsíční noc. Když se blížil k ubikaci v lese, spatřil vysokou vousatou postavu Walkera. Bentine zamával poručíkovi na pozdrav a zamířil k domu. V té chvíli už byl měsíc za mraky a Bentine přicházel k ubytovně v úplné tmě. Co nejrychleji se převlékl, aby nerušil ostatní ve spánku a za několik minut už sám tvrdě spal. Když ho sluha probudil s šálkem čaje a horkou vodou na holení, zdálo se mu, že uplynulo sotva několik sekund. Bylo však už půl sedmé ráno. "Dobře jste strávil opušťák?" zeptal se sluha a pak smutně dodal: "To je hrozné, co se stalo panu Walkerovi, že?" "Co tím myslíte? Vždyť jsem ho včera viděl!" protestoval Bentine. "To jste nemohl, pane," odpověděl sluha, "to už byl dlouho mrtvý."


Bentinovi běhal mráz po zádech, když se dozvěděl, že se Walker na poslední chvíli dobrovolně přihlásil k letu s úplně nezkušenou posádkou. Pilot ztratil orientaci a letadlo se zřítilo. Katastrofu nikdo nepřežil.

 

Pracovní potíž


Sigmund Adam byl právníkem v Rosenheimu, ve městě ležícím asi padesát kilometrů jihozápadně od Mnichova. V létě 1967 se začaly dít jakési divné kousky s jeho telefony. Hovory byly náhle přerušovány jinými hlasy, někdy dokonce úplně vyhozeny ze spojení.


Společnost Siemens, která instalovala telefonní systém, provedla několik zkoušek, vyměnila přístroje i několik dalších spojovacích mechanismů - bez účinku. A tak byli pozváni odborníci z pošty a ti rozhodli o instalaci speciálních telefonů s měřičem. Během několika dní přístroj zaregistroval hovory, které se na tomto čísle uslutečnili, i když linku zrovna nikdo nepoužíval. Takových hovorů - všechny na číslo informací o čase - bylo dvanáct. Sigmund Adam trval na požadavku, aby mu telefonní úřad vyměnil všechny aparáty a všechny opatřil bezpečnostními zámky. Ani potom se nic nezměnilo. Pouze počet hovorů na informace o čase se zvýšil. K nim se přidaly další úkazy, které mohly úplně ochromit provoz této advokátní kanceláře.


Například 20. října kanceláří otřásla silná rána a najednou zhasla všechna světla. Podle přivolaného elektrikáře se zářivky začaly samy otáčet, odpojovat se a praskat. Opravář je vyměnil. V okamžiku, kdy už chtěl odstavit žebřík, ozvala se další rána a světla opět zhasla. Všechny zářivky tedy byly vyměněny za normální žárovky. Ty ale brzy explodovaly musely být pokryty nylonovými obaly, když několik osob bylo zraněno létajícími střepinami skla. Teprve 27. listopadu, když se světla začala houpat, došla elektrotechnická společnost k závěru, že zjišťuje úkaz, jehož podstatou je cosi divného a zdánlivě nevysvětlitelného. Houpání světel bylo potom tak intenzivní, že hrozilo nebezpečí jejich rozbití o strop. Kancelář byla odpojena od hlavního přívodu elektrického proudu z veřejné sítě a zapojena na oddělený sedmikilowatový generátor mimo objekt. Ani toto opatření však nic nevyřešilo. Všechny bizardní úkazy pokračovaly. Když se obrazy začaly náhle otáčet, specialisté konečně pochopili, že ztrácejí půdu pod nohama.


Nakonec byli pozváni dva významní němečtí fyzikové, dr. Friedbert Karger z Ústavu Maxe Plancka pro plazmovou fyziku a dr. Zicha z Mnichovské univerzity. V jejich závěru zazněla spekulativní domněnka, že za zničení všech uvedených věcí je asi zodpovědná neznámá, složitá a inteligentní síla elektrodynamické povahy.
Mezi odborníky, kteří problémy spojené s advokátní kanceláří v Rosenheimu zkoumali, byl i tým vedený parapsychologem profesorem Hansem Benderem z freiburgského Ústavu pro hraniční oblasti psychologie a duševní hygieny. Na základě dřívějších zkušeností s jevy poltergeistu se tým těchto odborníků přikláněl k názoru, že jedna z příslušnic Adamova personálu, Annemarie Schneiderová, je zřejmě onen možný zdroj událostí. Badatelé si prý všimli, že se Schneiderová chovala podivně, sotva ty zvláštní věci začaly. Dokonce, když kráčela po chodbě, světla se údajně pohupovala.


Jakmile však Schneiderová odjela na týdenní dovolenou, v kanceláři nastal klid. Po jejím návratu začaly žárovky opět explodovat, nábytek se znovu dal do pohybu, zásuvky stolů samy vyjížděli a obrazy se točily. Když už toho všeho bylo na advokáta Adama příliš, rozhodl se v lednu slečnu Schneiderovou propustit. Práce v kanceláři se pak vrátila do normálních kolejí.

 

Včasný příjezd


V roce 1978 jel Jim Olesak ze svého domova poblíž Chicaga do Manistique ve státě Michigan, kde jeho matka právě slavila osmdesátiny. Na cestě ho však zaskočil podivný pocit, že se někdo nachází v potížích. Aniž by k tomu našel nějaké konkrétní vysvětlení, asi 140 kilometrů od matčina domu sjel z dálnice a pokračoval po postranních cestách. Na konci jedné z nich byla farma sedmdesátiletého bratrance Steva Hoholika. Olesak neměl žádný důvod k návštěvě tohoto příbuzného. Však se také neviděli už 30 let.


Když přijel k farmářovu obydlí, spatřil jen průvanem rozhoupané dveře a prázdný dům. Řekl si, že nejspíš někde pracuje. Vždyť je sám na 80 hektarů polí a pastvin. Olesak si začal připadat jako blázen a zmatkař. Vrátil se tedy k autu, usedl za volant a chtěl odjet. Avšak onen podivný pocit předtuchy se opět přihlásil o slovo a byl nakonec tak silný, že se Jim rozhodl přece jen se vydat do polí. Když asi po půldruhém kilometru chůze dorazil na kopec, spatřil převrácený traktor a pod ním ležícího bratrance. Pravou nohu měl přimáčknutou pod jedním z mohutných kol. Byl zde už 25 hodin. Kdyby tam ještě nějakou chvíli takto zůstal, bylo by podle lékařů nutné nohu amputovat.


Steve Hoholik byl za Olesakovu zajížďku nesmírně vděčný. "Divil jsem se, co tě sem přivedlo , a to zrovna ve chvíli, když jsem tu pomoc nejvíce potřeboval," řekl po uzdravení.

 

Zdroj: queen-of-eternity.blog.cz

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Náhoda   Předtucha   K zamyšlení   Ze zahraničí  


Kategorie Náhoda

10 nejpodivnějších náhod v historii10 nejpodivnějších náhod v historii
Náhody fascinují člověka od nepaměti bez ohledu na to, zda jsou pozitivní nebo negativní. Nad následující hitparádou mysteriózních souher opravdu chvílemi zůstává rozum stát.


VNITŘNÍ HLAS ANEB ZÁZRAČNÉ VÝHRYVNITŘNÍ HLAS ANEB ZÁZRAČNÉ VÝHRY
Lidé si většinou myslí, že jejich osud závisí zejména na savějších okolnostech a že oni sami jej mohou jen málo ovlivnit. Co když nám ale pomáhá něco nadpřirozeného - náš vnitřní hlas?


Kategorie Předtucha

Případ Tiny ReschovéPřípad Tiny Reschové
Mozek by mohl být spojen s okolním prostředím takovými cestami, kterým dosud nerozumíme. Události s psychokinezí v domě Reschových slouží jako názorný příklad vzájemného propojení mysli a hmoty.


IntiuceIntiuce
Nevysvětlitelné příběhy o tom, jak se lidé na poslední chvíli vyhli jisté smrti.....


Kategorie Ze zahraničí

Série podivných sebevražd bankéřů (2)Série podivných sebevražd bankéřů (2)
Zprávy o sebevraždách bankéřů, ke kterým došlo rychle po sobě, v Londýně a v USA, se objevily na internetu koncem ledna. Dalo se předpokládat, že to třemi sebevraždami neskončí.


Čmuchání NSA není efektivníČmuchání NSA není efektivní
Americká špionážní agentura NSA tvrdí, že její hromadné monitorování telefonů a internetu posloužilo boji proti terorismu. Tento postoj americké vlády ale zpochybnila analýza neziskové skupiny New America Foundation.


Slavoj Žižek píše Naděždě z Pussy RiotSlavoj Žižek píše Naděždě z Pussy Riot
Členka protestní ruské hudební skupiny byla uvězněna na Sibiři, ale věznitelé dovolili, aby si dopisovala se slovinským filosofem Slavojem Žižekem.


Kde není pitná voda, tam pomůže reklamaKde není pitná voda, tam pomůže reklama
Billboardy podél silnic a dálnic u nás nemají příliš dobrou pověst a je snahou se jich postupně zbavit. V Peru ovšem přišli s netradičním vyžitím reklamních poutačů.


Kolumbie: prezident prý tajně jedná s FARCKolumbie: prezident prý tajně jedná s FARC
Prezident Juan Manuel Santos prý tajně jednal s představiteli FARC na Kubě. Rozjedou se po více než 10 letech mírové rozhovory?


Sýrie – Výbuch ve štábuSýrie – Výbuch ve štábu
Situace se rychle mění. V krizovém štábu vybuchla bomba, zahynulo několik vysoce postavených činitelů. Ze země utíkají denně tisíce lidí. Izrael pohrozil intervencí.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí