internetWEEK.cz menu TOPlist

SETI: Země mluví

SETI: Země mluví

Pokud najdeme inteligentní mimozemské civilizace, máme je kontaktovat? A pokud ano, co má být naším poselstvím? Využijte šance říci svůj názor v mezinárodním projektu institutu pro výzkum mimozemského života SETI...

SETI: Země mluví

Tuto otázku si klade organizace pro výzkum mimozemského života SETI. Po padesáti letech naslouchání a hledání mimozemských signálů ve vesmíru se vědci stále neshodují. Nemůžeme si být jisti, že mimozemšťané jsou přátelští. A pokud mají vyspělejší technologie než lidstvo, kontaktovat je může být obrovským rizikem.

 

Máme ale na straně druhé promarnit šanci setkání třetího druhu?

 

Vědci z institutu SETI proto žádají všechny lidi po celém světě, aby jim pomohli na tuto otázku odpovědět. A pokud kontaktovat, tak jak.

 

SETI proto založila speciální stránku http://earthspeaks.seti.org/ - Země mluví. Jedná se tak o výzkumný projekt pro sběr on-line zpráv od lidí celého světa. Odesláním zprávy, obrázků nebo nahrávek tak můžete i Vy přispět k dialogu o tom, co by lidstvo mělo říci inteligentním bytostem z jiných světů.

 

Představitelé SETI říkají: "Projekt Země mluví zve lidi k zamyšlení, co říci mimozemským civilizacím. A s využitím technologií 21 století to je potenciálně obrovský zdroj jednotného názoru napříč všemi kulturami."

 

Máme odeslat zvuky našeho okolí, jako je lidský nebo zvířecí hlas, zvuk bouřky, deště nebo oceánu?

 

Představitelé SETI při příležitosti spuštění nového teleskopu ATA (Allen Telescope Array) se zároveň shodují, že tato otázka není nijak akutní. Začíná prý nová etapa výzkumu rádiových signálů jiných civilizací a šance na detekci civilizací mimo Zemi tak roste.

 

Kaku Michio, fyzik a autor knihy Fyzika nemožného a profesor teoretické fyziky na City University of New York si klade stejnou otázku, jako výzkumníci SETI institutu. Zároveň upozorňuje na fakt, že při současném naslouchání by objevení mimozemšťanů bylo velkou náhodou. I nejnovější teleskop ATA hledá signál pouze ve velmi omezeném frekvenčním spektru rádiových vln. Mimozemšťané však mohou komunikovat například v mikrovlnném pásmu, které dosud ignorujeme.

 

Avšak promarnit šanci na kontaktování mimozemšťanů by podle něho bylo věčnou škodou.

 

Máte názor? Vložte komentář, nebo navštivte přímo stránky institutu SETI: http://earthspeaks.seti.org/ >>>

 

Zdroje:
Sci Fi Science: Physics of the Impossible - The Science Channel
Wikipedia.org
http://earthspeaks.seti.org/

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Mimozemské civilizace   Výzkum   úvaha  


Kategorie Mimozemské civilizace

Výzkum UFO v PeruVýzkum UFO v Peru
Anthony Choy, šéf oddělení pro výzkum UFO peruánského vojenského letectva, je přesvědčen, že mimozemská inteligence dala v Peru mnohokrát najevo, že je na Zemi přítomna.


6EQUJ5 aneb příběh Wow signálu6EQUJ5 aneb příběh Wow signálu
Před 35 lety zachytil radioteleskop na Big Ear Radio Observatory signál, který měl všechny znaky umělého mimozemského původu. Podívejme se na historii této události i na celé hledání mimozemských signálů pod značkou SETI.


Atlantida podle Iva WiesneraAtlantida podle Iva Wiesnera
Ivo Wiesner patřil mezi atlantology, kteří systematicky zkoumají všechny dostupné prameny a jdou svou vlastní cestou. Výsledkem jeho alternativního bádání je obraz historie, která s oficiální vědou nemá téměř nic společného...


Pyramidy začaly vysílat energii do vesmíruPyramidy začaly vysílat energii do vesmíru
Probouzejí se k životu staré legendy z Atlantidy, že pyramidy mají tajné poslání? Možná nejde jen o hrobky králů, ale o zvláštní energetické kondenzátory, které spojují interdimenzionálně Zemi s nejrůznějšími planetami a hvězdami...


Encyklopedie mimozemšťanů: LyřanéEncyklopedie mimozemšťanů: Lyřané
Předkové humanoidů z celé galaxie. Pradávná mimozemská kultura, která v dávných dobách navštívila Zemi.


O utajování zdrojů – Steve M. GreerO utajování zdrojů – Steve M. Greer
Ufolog Steve M. Greer vystoupil na summitu Evropské exopolitiky. Z jeho vystoupení s názvem Příslib nové energie je velmi zajímavé video...


Mimozemská civilizace na území Číny?Mimozemská civilizace na území Číny?
Během Druhé světové války provádělo americké vojenské letectvo (se souhlasem Číňanů) mapování skoro celé Číny. Během této akce byly pořízeny i fotografie pyramid roztroušených v oblasti centrálních planin.


Únosy UFO a mimozemské civilizaceÚnosy UFO a mimozemské civilizace
Vlády některých států uvolnily doposud přísně tajné archivy o sledování UFO. Existenci mimozemšťanů připustil dokonce i Vatikán. Ale jedno tabu stále zůstává. Únosy UFOny, mimozemšťany či chcete-li vesmírnými přízraky.


Kategorie úvaha

Jak přežít krizi – světovou i vlastníJak přežít krizi – světovou i vlastní
Jakým způsobem se v dnešní době dobře zabezpečit proti krizi a nedostat se do velkých finančních až existenčních problémů? Kam investovat? Poradíme vám…


Možná stačí změnit přístup a vypnout televiziMožná stačí změnit přístup a vypnout televizi
Lidi po celém světě začínají dávat politikům najevo, že té špinavé korupce mají dost. Vláda na ně nasadí brutální sílu, tak jako to bylo za totality u nás. Těžkooděnci, kteří mlátí hlava nehlava i ženy jsou ukázkou demokracie.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí