Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Japonci s lovem delfínů a velryb hned tak nepřestanou

Japonci s lovem delfínů a velryb hned tak nepřestanou

Když ubíjejí k smrti tisíce delfínů v mělké zátoce, moře rudne jejich krví. O úctě k těmto inteligentním a ohroženým tvorům však nechtějí ani slyšet. Podívejte se na následující video, než půjdete na delfíny do mořského akvária...

Japonci s lovem delfínů a velryb hned tak nepřestanou

Japonci, přes zákaz mezinárodního společenství, stále loví velryby. Asi tisícovku ročně a říkají tomu vědecký výzkum. Ale potom je sní. Dále zpracovávají jejich tuk. Vyrábějí z nich také hnojivo a konzervy pro domácí mazlíčky. A mají rádi také delfíny. Nátlaku západního světa se brání a přirovnávají naše uctívání velryb a delfínů coby posvátných tvorů k uctívání krav hinduisty. Krav, které my běžně jíme. A žádají, aby o limitech lovu bylo jednáno bez emocí, na základě vědeckých dat.

 

V roce 2004 se podařilo ekologické organizaci natočit tradiční "výlov" delfínů ve městě Taiji na západě prefektury Wakayama. Pořízené video je jen pro silné nátury. Tisíce delfínů jsou zahnány do mělké zátoky, kde je k smrti utlučou rybáři. Voda je rudá.

Ti "šťastnější" se dostanou do jednoho z mnoha zábavních mořských aquaparků. Ostatní skončí v mrazicích boxech supermarketů.

Dokument The Cove (Zátoka)

Pokud by se video nanačetlo, použijte tento odkaz: http://www.youdive.eu/video/1324

Malé, klidné město ležící na japonském pobřeží, poblíž něhož se skrývá hezká, nenápadná zátoka. Ta je však domovem dech beroucích delfíních jatek. Ti "šťastnější" se dostanou do jednoho z mnoha zábavních mořských aquaparků. Ostatní skončí v mrazicích boxech supermarketů. Skupina aktivistů se rozhodla, že krvavá jatka, kterými se městečko Taiji "proslavilo", zdokumentuje a předvede tak celému světu, co se opravdu děje. Zátoka, kam jsou vyděšení delfíni naháněni, je obehnaná ostnatým drátem, který má odradit nevítané diváky. Zabíjení zde začíná každý rok v září. Podle O´Barryho tak během jedné sezóny zahyne okolo 23 tisíců delfínů a sviňuch. Týmu filmařů se ale nakonec podařilo proniknout do hlídané zóny a pořídit tak naprosto neuvěřitelné záběry. The Cove - USA, 2009, 91 min - anglické znění s českými titulky. Oskarem oceněný dokument.

 

Lze srovnávat tento výlov s chovem hospodářských zvířat u nás?

Možná mají Japonci při srovnání s našimi kravami, vepři a kuřaty pravdu. Rozdíl je však v tom, že námi poráženým kravám se dostává vcelku důstojné smrti. Usmrtit velrybu bez bolesti však nejde. V případě harpunování se jedná o velmi zdlouhavou a bolestivou smrt. Navíc u tvora, který truchlí po svých blízkých.

Přestože běžný Japonec ví, jak se velryby a delfíni loví, jejich maso kupuje dál. A dokud to tak bude, nic se nezmění. Je to byznys. Mezinárodní společenství na Japonsko žádné sankce neuvalí. To je realita. Ledaže by lidé na celém světě přestali kupovat japonské zboží. To je jediná šance.

Avšak ani v Evropské unii bych nechtěl být hospodářským zvířetem. Ono takové prase není o moc hloupější než pes. A viděli jste někdy, jak vypadá běžný vepřín?

Zdroj, další fotografie a rozcestí:
http://animalrights.webz.cz/pokrytectvi_na_mori.htm

Video:
http://www.youdive.eu/video/1324

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Smrt   Japonsko   Video   Masakr  


Kategorie Masakr

25. výročí masakru: Čína nezklamala25. výročí masakru: Čína nezklamala
Čínská sametová revoluce v roce 1989 neprošla. 25. výročí střelby do demonstrantů Čína oslavila zatýkáním a cenzurou internetu...


Nejděsivější místa na zemi I.Nejděsivější místa na zemi I.
Existuje mnoho míst, která jsou něčím výjimečná. Jsou i taková, ze kterých nám běhá mráz po zádech. Nejčastěji se na nich stala nějaká tragédie. Do prostředí se otisklo zoufalství, vztek, hrůza. Jsou neobyčejná. Často na nich uvízly duše...


Jak naloží Amerika se svým hrdinou?Jak naloží Amerika se svým hrdinou?
Když před 44 lety ve vietnamské vesnici My Lai zmasakrovala jednotka americké armády stovky civilistů, znamenalo to definitivní konec podpory americké veřejnosti válce ve Vietnamu. Jak se postaví k novému My Lai v Afghánistánu?


Libyjský masakr v městě Tripolis – humanitární bombardování v praxiLibyjský masakr v městě Tripolis – humanitární bombardování v praxi
V neděli 21.8. 2011 pronikly první povstalecké jednotky do hlavního města Tripolisu a téměř bez jakéhokoliv odporu se dostaly až na tzv. Zelné náměstí v centru.


Kategorie Japonsko

Jak vypadá skutečná kalamita: 15 metrů sněhuJak vypadá skutečná kalamita: 15 metrů sněhu
V Praze… tři centimetry sněhu a u muzea čtyři! Ano, u nás máme o slovu kalamita zejména v některých městech poněkud zkreslené představy. Jak vypadá taková skutečně pořádná sněhová nadílka?


Nechcete balenou vodu z Fukušimy? Nechcete balenou vodu z Fukušimy?
Lajdáctví kolem jaderné elektrárny Fukušima pokračuje, odstranění následků potrvá možná i půl století. A radioaktivní vodu již za chvíli nebude kam dávat...


Projděte se ulicemi opuštěného okolí Fukušimy Projděte se ulicemi opuštěného okolí Fukušimy
Google pořídil snímky v městě duchů, jak by se mohlo překřtít japonské město Namie-machi , které je už více než dva roky opuštěné po havárii v nedaleké jaderné elektrárně Fukušima.


UFO spadlo u břehu Okinawy.  Je to pravda, není to pravda?UFO spadlo u břehu Okinawy. Je to pravda, není to pravda?
Do pobřežních vod ostrova Okinawa se 5. prosince 2012 zřítilo UFO, informovalo mnoho médií po celém světě. Fotka pořízená japonskou armádou je skvělá. Japonci slíbili, že UFO vyzvednou ze dna.


Japonsko se potápíJaponsko se potápí
Japonsko je zemí, jež se může chlubit dokonalými vynálezy, krásnou krajinou, gejšami a saké. Nemusí to být ale na dlouho. Stíhá ho jedna katastrofa za druhou a Japonsko jde ke dnu!


Kde je poklad generála Jamašity? Kde je poklad generála Jamašity?
Jedna z největších záhad druhé světové války stále čeká na své odhalení. Kde je pohádkový válečný poklad císařského Japonska? A existoval vůbec? Jamašitovo zlato...


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí